Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-08-10, 17:22   

Cytat:

A powiedz mi co sądzisz o gołych kościołach? bez ani jednego obrazka, krzyża, tony złota?



Może jednak trzymajmy się tematu, zamiast prowokować siebie nawzajem. Nie każdy kościół jest oblany złotem od góry do dołu, wszystko zależy od tego, czy wierni chcą mieć taki wystrój kościoła (i wtedy zbiera się na to co jakiś czas ofiarę) oraz od tego, ile lat ma kościół, w starszych kościołach dominuje "pyszny" styl, bo tak się wtedy budowało (np. w XVIII wieku).
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-08-10, 17:25   

cappuccino napisa³/a:

Może jednak trzymajmy się tematu, zamiast prowokować siebie nawzajem



nie, bo chciałbym zrozumieć, jeśli wierze w boga czy ksiedzą to modlę się do boga czy obrazka?
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-08-10, 17:34   

Cytat:

modlÄ™ siÄ™ do boga czy obrazka



Jeżeli mówimy o Kościele Katolickim, wierni modlą się przed obrazem/figurą tylko dlatego, aby łatwiej było sobie wyobrazić, z Kim się rozmawia. Oczywiście, aby się modlić nie potrzebny jest żaden obraz, żadna figura, nie potrzeba też krzyża, jednak klękając przed konkretną fizyczną rzeczą łatwiej jest się skoncentrować.

Wierni Kościoła Katolickiego to nie poganie, nie modlą się do obrazków, modlą się PRZED obrazem. np. Maryi.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-08-10, 17:37   

cappuccino napisa³/a:

Jeżeli mówimy o Kościele Katolickim, wierni modlą się przed obrazem/figurą tylko dlatego, aby łatwiej było sobie wyobrazić, z Kim się rozmawia. Oczywiście, aby się modlić nie potrzebny jest żaden obraz, żadna figura, nie potrzeba też krzyża, jednak klękając przed konkretną fizyczną rzeczą łatwiej jest się skoncentrować.



znaczy co jezus to był koles który wygladał jak hippis ?
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-08-10, 17:44   

Malarze czy rzeźbiarze posługiwali się oczywiście własną wyobraźnią w tworzeniu swoich dzieł, ale z relacji osób, które miały wizje (siostra Faustyna, dzieci z Fatimy, Julianna z Szczyrku itp.) wiemy mniej więcej, jak wyglądała np. Matka Boska czy Pan Jezus (na podstawie ich relacji powstawały obrazy, jak w przypadku obrazu "Jezu ufam Tobie"). Pomocny jest także np. całun turyński. Jak więc widać, istnieją podstawy, dlaczego obrazujemy Pana Jezusa tak a nie inaczej.
Do dziś powstają produkcje filmowe, obrazy, rzeźby, gdzie Pan Jezus raz ma krótsze, raz dłuższe włosy, raz jest niższy raz wyższy, i nie ma w tym nic złego, bo nie jest ważna fryzura Pana Jezusa, a Jego nauka.


Aha.
Nie każdy mężczyzna z długimi włosami to hipis.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-08-10, 17:56   

Po pierwsze, naprawdę przydałoby się znieść celibat, ponieważ jest on zbędny.
Po drugie, wtrącę pewną rzecz: nie wydaje mi się, aby poprawną rzeczą było, nazywać pedofilię wśród księży problemem globalnym. Ot, zdarzają się takie przypadki, jak w każdym zawodzie, a że księża są osobami świeckimi, to nagłaśnia się bardzo takie sprawy. Nie jest zapewne dużo takich księży, nie jest też ich garstka, ale obrywa każdy, co dla mnie jest bezsensowne.
A księży pedofilii, powinno się 'wyrzucać' bezpowrotnie z Kościoła, leczyć, przymusowo bądź nie, nawet kastrować. Nieważne, czy chemicznie, czy w taki sposób, jaki zasugerował Gary (inna sprawa, że ja osobiście jestem za tym drugim sposobem, cóż).
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-08-10, 18:09   

Nie rozumiem, w jaki sposób zniesienie celibatu ma sprawić, że wśród księży nie pojawi się już żaden pedofil. Celibat to przecież osobna sprawa :-/ , przez sześć lat nauki w seminarium chłopak ma czas aby się zdecydować, wie, na co się pisze, że tak powiem. O znaczeniu celibatu:

http://www.opoka.org.pl/b...bat_apd_02.html
lub
http://www.teologia.pl/m_k/zag06-6.htm

Na wiara.pl jest też dużo o celibacie i tym podobnych sprawach:
http://zapytaj.wiara.pl/w...arch_type=wiara

Moim zdaniem celibat nie ma tu nic do rzeczy, jak mówiłam, jak człowiek ma zdrową psychikę to nie wyrządzi nikomu krzywdy, niezależnie, czy jest żonaty czy jest starym kawalerem czy księdzem. Jak ktoś ma chorą psychikę to nawet będąc dwadzieścia lat po ślubie może być pedofilem. Zdrowy człowiek radzi sobie ze swoją seksualnością, chory nie.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-08-10, 19:10   

Gary napisa³/a:



ani w jedno ani w drugie, ale mimo wszystko książe jako pośrednik powinien być "tym lepszym" cżłowiekiem. A powiedz mi co sądzisz o gołych kościołach? bez ani jednego obrazka, krzyża, tony złota?



Ksiądz nie jest żadnym pośrednikiem.

Pedofilii powinno się zamykać do ciężkich wiezień na długie lata, tam będą mieli bardzo ciekawe życie a nie kastrować. Bo skoro kastrować pedofilii to tak samo gwałcicieli, obcinać ręce złodziejom itd.

Ale tak na dobrą sprawę skoro to jest "choroba" to powinni ją leczyć. Bo kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień.

A co do kościołów bez obrazów ton złota to jestem absolutnie za jeżeli w ogóle mają powstawać kościoły to właśnie takie, skromne bez przepychu budowane jak najtańszym kosztem.

Celibat też powinni znieść, w ogóle to powinni zreformować cały kościół katolicki od środka.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-08-10, 19:54   

Cytat:

Ja na przykład jestem zwolennikiem zniesienia celibatu(wiem kontrowersyjne ale dziś mogłoby działać moim zdaniem na prawdę świetnie! myślę też, że miałoby to dużą aprobatę społeczną)



po ch*j być zwolennikiem czegoś co nigdy nie nastanie? kościół ma trzymać kase przy sobie, a nie rozdawać ludziom naokoło

Cytat:

Jeżeli mówimy o Kościele Katolickim, wierni modlą się przed obrazem/figurą tylko dlatego, aby łatwiej było sobie wyobrazić, z Kim się rozmawia. Oczywiście, aby się modlić nie potrzebny jest żaden obraz, żadna figura, nie potrzeba też krzyża, jednak klękając przed konkretną fizyczną rzeczą łatwiej jest się skoncentrować.

Wierni Kościoła Katolickiego to nie poganie, nie modlą się do obrazków, modlą się PRZED obrazem. np. Maryi.



Tak samo ze złotym cielcem, ludzie modlili się do jego niebiańskiego odpowiednika, a nie figurki... to chyba jasne, dlatego w dekalogu jest zakaz oddawania czci figurkom. Bo co z tego, że modlisz się do boga, skoro klękasz przed krzyżem, a nie przed nim. Katolicy albo udają, że tego nie rozumieją, albo są za głupi, żeby to zrozumieć.

Cytat:


Malarze czy rzeźbiarze posługiwali się oczywiście własną wyobraźnią w tworzeniu swoich dzieł, ale z relacji osób, które miały wizje (siostra Faustyna, dzieci z Fatimy, Julianna z Szczyrku itp.) wiemy mniej więcej, jak wyglądała np. Matka Boska czy Pan Jezus (na podstawie ich relacji powstawały obrazy, jak w przypadku obrazu "Jezu ufam Tobie"). Pomocny jest także np. całun turyński.



"jezu ufam tobie" z tego co wiem namalowała jakaś wieśniaczka bez wykształcenia, zapewne też nie znała treści biblii, która mówi, że hańbą dla mężczyzny jest nosić długie włosy

Cytat:

Po pierwsze, naprawdę przydałoby się znieść celibat, ponieważ jest on zbędny.



z punktu widzenia prostego ludu, ale nie z punktu widzenia hierarchów
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-08-10, 20:02   

Co do obrazów to się zgadzam jeżeli ktoś wierzy w Boga nie powinien przed nimi klękać i się modlić. Nikt też nie powinien malować kogoś kogo nie widział.

A co do tych długich włosów to wyjątkiem może być złożenie ślub nazireatu.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Lolek_128

User



Do³±czy³: 06 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-08-10, 20:03   

Panowie i Panie. 99 % księży to pedofile i trzeba sobie to szczerze powiedzieć. Mając przyzwolenie od papiestwa robią co chcą.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-08-10, 20:11   

Cytat:

A co do tych długich włosów to wyjątkiem może być złożenie ślub nazireatu.



gdyby Jezus składał te śluby miałby dłuższą brodę...
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-08-10, 20:17   

Cytat:

Tak samo ze złotym cielcem, ludzie modlili się do jego niebiańskiego odpowiednika, a nie figurki... to chyba jasne, dlatego w dekalogu jest zakaz oddawania czci figurkom. Bo co z tego, że modlisz się do boga, skoro klękasz przed krzyżem, a nie przed nim.



Katolik klęka przed krzyżem dlatego, że jest to dla niego znak Zbawienia i nie ma w tym nic złego, tak samo jak klękanie przed obrazem Matki Boskiej, aby odmówić różaniec, nie jest to bowiem łamanie pierwszego przykazania, ponieważ nie modlę się do innego boga (poprzez różaniec modlimy się do Pana Boga przez wstawiennictwo Maryi).

Cytat:

Katolicy albo udają, że tego nie rozumieją, albo są za głupi, żeby to zrozumieć.



Tak, typowy komentarz dla samego komentarza, bardzo w Twoim stylu. Nie za bardzo jednak trafny, jestem Katoliczką i ani nie udaję, nie jestem też głupia. Tak więc Twoja teoria obalona, masz może jakąś nową?

Cytat:

"jezu ufam tobie" z tego co wiem namalowała jakaś wieśniaczka bez wykształcenia, zapewne też nie znała treści biblii



Ponieważ, jak widać po tym poście, nie masz najmniejszego pojęcia o życiu siostry Faustyny, nie będę z Tobą na ten temat dyskutować. Możesz być jednak pewien, że siostra Faustyna Biblie znała doskonale, a obrazu nie namalowała ona sama, ale pewien malarz, któremu przekazywała instrukcję jak obraz ma wyglądać. Radzę poczytać dzienniczek siostry Faustyny, zanim zaczniesz się o niej wypowiadać.

P.S.: Tematem dyskusji nie jest sprawa modlitwy przed obrazami czy figurami.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Ostatnio zmieniony przez cappuccino 2010-08-10, 20:25, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Jogi

User


Do³±czy³: 09 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-08-10, 20:20   

Uważam, że kościół nie powinien mieć dostępu do dzieci, gdyż zbyt często dochodzi do nadużyć.
 

McMarphy  

Stały User



ImiÄ™: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Sie 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-08-10, 22:38   

WracajÄ…c do pczÄ…tku. Dlaczego w dziale wiara?
Bo przywołany sklepikarz nie głosi słowa bożego i nie mowi innym jak żyć. Poza tym w kościele ręka rękę myje.
A księża owszem.
Co do kar to powinny być jak najsurowsze, pedofil powinien iść minimum na 25 latek ciekawe czy po kilku prysznicach taki by do dzieci chętny był.

A co do tego że jesteś katoliczką i nie udajesz i nie jesteś głupia to nie Tobie to drugie oceniać(nie jest to żadna forma złośliwosci, tylko stwierdzenie)

Zgadzam się też w pełni z przedmówcą
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com