Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

McMarphy  

Stały User



Imię: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Doczy: 02 Sie 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2010-08-10, 14:49   Kościół a pedofilia

Nie jest tajemnicą, że księża często zamieszani są w sprawy pedofilii, moim zdaniem jest to problem globalny, zdaniem katolików lokalny. Nie o tym chce jednak tu rozmawiać bo to doprowadzi do bezprodyktywnej kłótni.
Moje pytanie jest takie, jak Waszym zdaniem poradzić sobie z tym hańbiącym procederem?
Ja na przykład jestem zwolennikiem zniesienia celibatu(wiem kontrowersyjne ale dziś mogłoby działać moim zdaniem na prawdę świetnie! myślę też, że miałoby to dużą aprobatę społeczną)
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-10, 14:51   

McMarphy napisa/a:

Ja na przykład jestem zwolennikiem zniesienia celibatu(wiem kontrowersyjne ale dziś mogłoby działać moim zdaniem na prawdę świetnie! myślę też, że miałoby to dużą aprobatę społeczną)


Celibat nie jest potrzebny, masz rację.

McMarphy napisa/a:

Nie jest tajemnicą, że księża często zamieszani są w sprawy pedofilii, moim zdaniem jest to problem globalny, zdaniem katolików lokalny.


Znasz jakiegoś księdza, który jest pedofilem, skoro nazywasz problem globalnym?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

McMarphy  

Stały User



Imię: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Doczy: 02 Sie 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2010-08-10, 14:56   

Tak była sprawa w "mojej" parafii

[ Dodano: 2010-08-10, 14:58 ]
poza tym jak pisałem nie o tym jest dyskusja
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



Imię: Adam

Wiek: 33

Doczy: 31 Pa 2009

   

Wysany: 2010-08-10, 15:41   

Też jestem za zniesieniem celibatów.
 

Unproffesional

Wymiatacz

Poszukujący Boga



Doczy: 24 Cze 2010

   

Wysany: 2010-08-10, 15:56   

Pedofilia powinna być surowo karana wiezieniem min 10 lat.
_________________
"Mówi głupi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



Imię: Remik

Wiek: 34

Doczy: 03 Mar 2010

Skd: on siê wzi±³

   

Wysany: 2010-08-10, 16:12   

Unproffesional napisa/a:

Pedofilia powinna być surowo karana wiezieniem min 10 lat.



powinna być karana śmiercią albo kastracją bez znieczulenia ale to nie temat o karach za nią

Szej-Hulud napisa/a:

Znasz jakiegoś księdza, który jest pedofilem, skoro nazywasz problem globalnym?



a gdy co rusz dochodzą informacje z całego świata o pedofilach nie oznacza to że problem jest globalny?
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicję"
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2010-08-10, 16:42   

Moim zdaniem - z którym nie trzeba się zgadzać - zniesienie celibatu nie jest tutaj rozwiązaniem.
Ale chciałam wyjść od czegoś innego, to, że w tanich gazetach po jeden czy dwa złote regularnie ukazuje się wzmianka o księdzu pedofilu nie znaczy, że co drugi duchowny jest niegodny zaufania. Pedofila może nam się zdarzyć znaleźć w każdym zawodzie i w każdym powołaniu - zarówno nauczyciel, ojciec, sklepikarz mogą okazać się pedofilami.
To tak jako wstęp, aby pod nazwą ksiądz nie widzieć jedynie śliniącego się zboczeńca.

Niezależnie od tego kim pedofil jest, powinno się takich ludzi leczyć. Może nawet kastrować. Ale (co do księży) zniesienie celibatu nic tu nie da - człowiek zdrowy psychicznie bez problemu poradzi sobie z napięciem seksualnym (tak to nazwę), człowiek o spaczonej psychice nawet mając żonę i dzieci będzie gwałcił w krzakach niewinne dziewczynki (przecież pedofile to nie tylko kawalerowie, niejeden ojciec molestuje swoje dzieci).

Dziwi mnie, dlaczego temat o pedofilach w dziale wiara (tak, jakby przypisywać ten grzech jedynie duchownym, co jest założeniem płytkim jak kałuża).
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



Imię: Remik

Wiek: 34

Doczy: 03 Mar 2010

Skd: on siê wzi±³

   

Wysany: 2010-08-10, 16:45   

cappuccino napisa/a:

Pedofila może nam się zdarzyć znaleźć w każdym zawodzie i w każdym powołaniu



ale czarny książe powinien być wzorem dla swoich biednych i obłąkanych owieczek

cappuccino napisa/a:

Niezależnie od tego kim pedofil jest, powinno się takich ludzi leczyć. Może nawet kastrować



PRZEDE WSZYSTKIM KASTROWAÆ, później bić, a na końcu jak przeżyje faszerować psychotropami i przykuć do łóżka nazywając to leczeniem.

cappuccino napisa/a:

Dziwi mnie, dlaczego temat o pedofilach w dziale wiara



hmm bo to temat o pedofilii w kosciele? nieee napewno nie dlatego
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicję"
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Doczy: 29 Lis 2009

   

Wysany: 2010-08-10, 16:51   

1. Kościół powinien sie do tego przyznac
2. Celibat jest bez sensu
3. Księza powinni byc usuwani z kościoł
4. Więzienie
5. Leczenie
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

cappuccino  

VIP



Imię: Mama Madzia

Wiek: 36

Doczya: 04 Pa 2009

   

Wysany: 2010-08-10, 17:02   

Cytat:

hmm bo to temat o pedofilii w kosciele? nieee napewno nie dlatego



Już nie bądź taki uszczypliwy. Na temat pedofilii dobrze byłoby się wypowiadać w dziale" na poważnie", wtedy można dyskutować na większą skalę, nie ograniczając się tylko do księży. Ale, że autor tak wybrał, to niech będzie w "wierze".

Do zwalczania pedofilii potrzebny jest dobry program leczenia.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-10, 17:06   

Gary napisa/a:

ale czarny książe powinien być wzorem dla swoich biednych i obłąkanych owieczek


Dość już.

Gary napisa/a:

powinna być karana śmiercią albo kastracją bez znieczulenia ale to nie temat o karach za nią

Gary napisa/a:

PRZEDE WSZYSTKIM KASTROWAÆ, później bić, a na końcu jak przeżyje faszerować psychotropami i przykuć do łóżka nazywając to leczeniem.


Kastracja, mój drogi, odbywa się chemicznie.

Gary napisa/a:

hmm bo to temat o pedofilii w kosciele? nieee napewno nie dlatego


Wierzy się w Boga czy w księży?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



Imię: Norbu$

Wiek: 30

Doczy: 10 Cze 2009

   

Wysany: 2010-08-10, 17:06   

Według mnie zniesienie celibatu to dobra rzecz(i tak wielu księży ma baby na boku,bo mój na przykład ma swoją gospodynie).Jednak nie wiem czy to całkowicie nie załatwia problemu,bo myślicie,że jeśli dany ksiądz jest pedofilem to zaspokoi go seks z kobietą czy raczej będzie szukał obcowania z dziećmi?Wiele ludzi wśród wielu grup społecznych które nie są obarczone celibatem są pedofilami,więc pedofil bez celibatu na kobiety nagle nie przestanie nim być.
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



Imię: Remik

Wiek: 34

Doczy: 03 Mar 2010

Skd: on siê wzi±³

   

Wysany: 2010-08-10, 17:10   

Norbs93 napisa/a:

Kastracja, mój drogi, odbywa się chemicznie.



czy ja mówię o chemicznej? ja mówię o kastracji jak u byka, bierzesz tniesz.

Cytat:

Wierzy się w Boga czy w księży?



ani w jedno ani w drugie, ale mimo wszystko książe jako pośrednik powinien być "tym lepszym" cżłowiekiem. A powiedz mi co sądzisz o gołych kościołach? bez ani jednego obrazka, krzyża, tony złota?
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicję"
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-10, 17:17   

Gary napisa/a:

czy ja mówię o chemicznej? ja mówię o kastracji jak u byka, bierzesz tniesz.


Przesadzasz, i to bardzo.

Gary napisa/a:

A powiedz mi co sądzisz o gołych kościołach? bez ani jednego obrazka, krzyża, tony złota?


Przychodzi mi na myśl kościół protestancki.

Gary napisa/a:

ani w jedno ani w drugie, ale mimo wszystko książe jako pośrednik powinien być "tym lepszym" cżłowiekiem.


Ksiądz, to po pierwsze. Po drugie, nie uogólniaj, bo w Wielkiej Brytanii mówi się, że Polacy to pijacy, złodzieje i skinheadzi. Z którym ty się utożsamiasz?
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



Imię: Remik

Wiek: 34

Doczy: 03 Mar 2010

Skd: on siê wzi±³

   

Wysany: 2010-08-10, 17:21   

Cytat:

Przesadzasz, i to bardzo.



żeby była jasnośc mówię o KA¯DYM pedofilu, czy to dark knight czy zwykły plebsik i nie widze w tym kszty przesady

Szej-Hulud napisa/a:

Przychodzi mi na myśl kościół protestancki.



ale czy ty chciałbyś do takiego uczęszczać (chodzi mi o budynek nie o protestantyzm)

Szej-Hulud napisa/a:

Ksiądz, to po pierwsze. Po drugie, nie uogólniaj, bo w Wielkiej Brytanii mówi się, że Polacy to pijacy, złodzieje i skinheadzi. Z którym ty się utożsamiasz?



nie uogólniać? znaczy nie każdy ma taki być? ja nie napisałem że każdy książ jest pedofilem.
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicję"
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com