Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

karoll66

User


Doczy: 25 Kwi 2016

   

Wysany: 2016-04-25, 16:25   Ściąganie na maturze.

Siemano, matura się zbliża zdaję głównie z matmy i geografii i do tego głównie się przygotowuję bo chciałbym dostać się na AGH, jednak pozostałe przedmioty u mnie kuleją. Głównie chodzi o polski i znajomość lektur.
Jak sądzicie, czy dam radę użyć ściąg na maturze? Mój brat mówi, że z matematyki miał kilka zadań zrobionych na ściągach. Ale żadnego z tych zadań nie było na egzaminie i brachol kiepsko zdał...
Macie jakieś sposoby na podciągniecie wyniku z polaka na maturze?
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2016-04-25, 16:36   

Myślę, że może być problem ze zrobieniem ściągi z materiału z minimum 3 lat.
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


Imię: Magdalena

Wiek: 25

Doczya: 24 Kwi 2012

Skd: Mazury

   

Wysany: 2016-04-25, 17:07   

No coś Ty, przynosisz taki zwój papieru ze ściągami i jedziesz. Tylko uważasz, żeby się przypadkiem nie przeturlał po podłodze. :D
Mnie zastanawia bardziej, cokaroll66 chce napisać na ściądze idąc na maturę z polskiego, na której liczy się tak obszerna wiedza i umiejętność łączenia faktów.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2016-04-25, 17:46   

Bazyl666, Do puli dorzucam interpretacje wierszy. Z tego ściągi nie zrobisz, trzeba po prostu umieć lać wodę.
 

Hella  

Pogromca postów



Doczya: 03 Sie 2014

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2016-04-25, 19:24   

Nie polecam ściągać na maturze. Zresztą szansa, że trafisz akurat na to, co masz na ściądze jest jak szansa na wygranie w totolotka. Znikoma po prostu. A ryzyko, że Cię przyłapią i obleją Ci cały egzamin - ogromne. To się po prostu nie opłaca. Skoro wiesz, że masz braki z polskiego, masz jeszcze tydzień czasu - nadrób je.
 

DeSade  

Pogromca postów



Doczya: 20 Lip 2011

   

Wysany: 2016-04-25, 19:35   

Myślę, że ściąganie nie powinno stanowić problemu.
Zwłaszcza, jeśli jest się dobrze umiejscowionym. A co do niezdolności, ja zmieściłam na swych kolanach dość obszerny tekst z greki, kiedy pisałam egzamin. Ale to studia i jestem też kobietą.
Pamiętam, kiedy jeszcze pisałam maturę rozszerzoną z matematyki, razem z moimi przyjaciółmi płci męskiej.
Którzy robili zdjęcia zadań, a następnie posyłali je, ażeby ktoś im rozwiązał i sobie przekazywali dość spokojnie. I także jeden się ze mną konsultował, za mną, wyniki mu pokazywałam na kalkulatorze i słyszałam chrząknięcia jedynie komisji.
I nawet chcieli się tym ze mną podzielić, kiedy tak łkałam nad arkuszem pytań, ponieważ nagle doznałam uczucia, że nie znam odpowiedzi na pytania, moje plany w gruzach legły. Płakałam więc, umoczywszy kartki swymi łzami, pociągając nosem zwróciłam ich uwagę, chcieli pomóc.
Lecz przyszło olśnienie, uspokoiłam się i zaczęłam robić.
Co najlepsze, nie warto ściągać i tu jest puenta mojej wypowiedzi:
- Należy być zawsze uczciwym człowiekiem, bo to się zwyczajnie opłaca.
Oni nie zdali! Ktoś im źle rozwiązał zadania, w wyniku ciągłych przekształceń, zostały one źle podane!
A najlepsze było to, że wyszli z tego egzaminu uradowani, a ja od razu pobiegłam do samochodu mojej mamy i płakałam cała resztę dnia, noc. Dopóki mi odpowiedzi przykładowych nie podali.
Wtedy oni zaczęli płakać.
To było wspaniałe uczucie.
Tak więc ucz się.
Ja się uczyłam bardzo długo, sama i mi się udało bardzo dobrze napisać.
Więc Ty zapewne także dasz radę, jeśli przysiądziesz.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Vic98  

Wymiatacz


Doczy: 08 Wrz 2015

   

Wysany: 2016-04-25, 20:04   

Wiec martwisz sie bo nie znasz lektur..
Ja na twoim miejscu zamiast napier..lac na komputerze pol dnia siadlbym przed ksiazkami I w dwa tygodnie, czy ile tam czasu do matury zostalo, przetrzepal ksiazki tak jak to robia studenci, juz nie doglebnie zastanawiajac sie nad tym, tylko uparcie i intensywnie zapamietujac cokolwiek, bo i tak nie nauczysz sie wszystkiego. Ale doswiadczenie mnie nauczylo, ze im wiecej czasu nad czyms spedzisz tym lepszy osiagniesz rezultat. Moj nauczyciel-smieszek, z chemii, jak zaczynalismy podstawowa chemie na poczatku pierwszej klasy nie robil nawet sprawdzianow z dzialow.. gosc po prostu przedzielil ksiazke na pol i zrobil dwa sprawdziany, po jednym na kazda czesc. Oczywiscie na za dwa tygodnie, zaledwie 100 stron. Wiekszosc klasy czyste piatki, wiec jakos sie dalo. Wez sobie liste lektur z podstawy do polskiego, przetrzep calosc, poczytaj w internecie opisy, opracowania i to juz spokojnie wystarczy zeby lac wode na maturze.
 

Nietykalna.  

Stały User



Wiek: 14

Doczya: 30 Lip 2014

Skd: Salvation

   

Wysany: 2016-04-25, 20:21   

też piszę mature w tym roku, tez mysle nad AGH xD
ale nigdy bym nie sciagała na maturze, mimo iz niektorzy tak robia, nawet moja mama, która nie ukrywając mówiła zebym sciągała...
matura to ogromny stres, a dodatkowy stres w postaci sciagi - mój "kręgosłup" nie wytrzyma takiego ciezaru...
a jeszcze gdyby przez moje ściąganie miałaby klasa cierpiec ? stanowcze nie!
radze sobie obczaić lekury obowiazkowe, ogarnac wszystkie motywy literackie, toposy itd no i przypomniec lektury ktore miałes do tej pory, bo chyba coś sie uczyc musiales z tego polskiego, bo na ładne oczy nie przepuszczaja (mogę sie mylic). czasu jeszcze troche masz, wiec raze ścisnąc poślady i do boju żołnierzu ! :)
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-04-25, 21:39   

Po co komu polski na AGH? :o
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


Imię: Magdalena

Wiek: 25

Doczya: 24 Kwi 2012

Skd: Mazury

   

Wysany: 2016-04-26, 00:07   

Szej-Hulud napisa/a:

Po co komu polski na AGH? :o


No podstawę z polskiego trzeba zdać na jakiekolwiek studia. XD
 

Maramelka

User


Doczy: 03 Lut 2016

   

Wysany: 2016-04-26, 12:25   

Ja również ściągałam. Wiedziałam sporo ale dla pewności zrobiłam, gdyby mnie stres zżarł. Przydała się i nikt mnie nie nakrył. Nauczycielka od polskiego, pewnie mówiła Wam co może być w tym roku i z czego warto jest się „bardziej” przygotować. Sprawdź sobie, poczytaj, zapisz najważniejsze rzeczy.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-04-26, 15:04   

Jak całej sali maturę unieważnią przez Wasze ściąganie, to wyjątkowo stanę się zwolennikiem samosądów :)
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

motyl  

Moderator

gryzę.



Wiek: 34

Doczya: 13 Cze 2009

Skd: Wielkopolska

   

Wysany: 2016-04-26, 22:12   

Za ściąganie na maturze, a później na studiach powinno się dostać wilczy bilet i wpis do akt.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

karoll66

User


Doczy: 25 Kwi 2016

   

Wysany: 2016-04-28, 14:38   

Znalazłem w necie coś takiego: taki zestaw bluetooth...To się może przydać!
A jeśli mnie złapią to trudno i tak nie idę na studia, będę pracował u ojca w firmie.
Ale napiszę czy zadziałało.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doczya: 30 Lip 2015

   

Wysany: 2016-04-28, 14:41   

karoll66 napisa/a:

A jeśli mnie złapią to trudno i tak nie idę na studia, będę pracował u ojca w firmie.


Tobie to obojętne, ale jak przerwą egzamin dla wszystkich do nie dożyjesz momentu zatrudnienia.
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com