Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: madeline134 | 2011-05-21, 13:46

Autor

Wiadomo¶æ

wolek14  

Hiper wymiatacz

Seksista;d



Wiek: 31

Do³±czy³: 18 Gru 2009

Sk±d: ok ¯ywca

   

Wys³any: 2011-05-21, 17:35   

Cytat:

ok, ale czemu mi nauczycielka od WD¯ mi mówiła że można stracić.?


¯ebyś nasrał w gacie i tego nie robił. Pierwsza część się udała...
_________________
Tam gdzie kończy się logika, zaczynają się kobiety...

Dźwięk jest jak tworzywo... Daje się obrabiać, ale tylko w rękach zawodowca zmienia się w dzieło sztuki...

10.08.2011r [*]
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-05-21, 17:48   

Nie wiem kto dopuścił taką osobę do pracy. Nauczyciel ma przekazywać informacje obiektywnie, a ta ewidentnie nie nadaje się do nauczania tego przedmiotu.
 

Nekes  

Pogromca postów

MNML love



Do³±czy³: 14 Lip 2009

   

Wys³any: 2011-05-21, 17:51   

Może Twoja nauczycielka wie z własnego doświadczenia, że przez to pogorszył jej się wzrok.
_________________
"We'll meet again
Don't know where
Don't know when
But I know
We'll meet again
Some sunny day"
 

daavcio  

User

Gmiot!



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 31 Mar 2010

Sk±d: Ruda ¦l±ska

   

Wys³any: 2011-05-21, 17:54   

Nauczyciel ma też za zadanie zrobić z uczniów porządnych ludzi; czasem takie "bajki" są potrzebne, aby dziecko się przestraszyło. Jak to mawiał mój wychowawca w gimnazjum: "Kiedy jesteście w szkole, ja jestem waszym ojcem. Jeśli mówię wam, że (biała) kartka jest czarna to również macie sądzić, że jest czarna". Jakby nie patrzeć to znaczną część życia siedzimy w szkole, a dzieci w podstawówce/gimnazjum nie są jeszcze na tyle błyskotliwe, aby odpowiednio interpretować niektóre rzeczy.
_________________


"Bo fruzie wolą optymistów!"
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-05-21, 17:57   

Nauczycielka powinna powiedzieć że masturbacja może prowadzić np. do uzależnienia i podać tego konsekwencje, a nie robić ludziom wodę z mózgu.
 

daavcio  

User

Gmiot!



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 31 Mar 2010

Sk±d: Ruda ¦l±ska

   

Wys³any: 2011-05-21, 19:07   

13-latek, czyli... 6 klasa podstawówki? Co taki chłopiec wie? Myślisz, że jakby powiedzieli, że to niebezpieczne, niereligijne i w ogóle złe to by zadziałało? Na pytanie "skąd się biorą dzieci" też powiedzieć maluchowi prawdę, i może jeszcze zademonstrować? Są tematy, które aby zrozumieć trzeba mieć więcej niż daną ilość lat, dlatego też niektóre sprawy owijane są w bawełnę po to, aby przestrzec dzieci, tj. dla ich bezpieczeństwa. Przecież podrosną kilka lat to się dowiedzą prawdy (lub zapytają na forum jeśli ich ten temat bardzo zainteresował).
_________________


"Bo fruzie wolą optymistów!"
 

Miss Scare-All  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³a: 19 Maj 2011

Sk±d: The Asylum

   

Wys³any: 2011-05-21, 19:20   

Nie wolno budować wychowania na kłamstwie, skoro się wymaga także od dziecka żeby było uczciwe wobec nas i nie kłamało. ;)
O wszystkim MO¯NA z dzieckiem rozmawiać (no, w zależności od wieku w sumie, ale taka kwestia jak masturbacja i 13-latek to nie jest coś dziwnego raczej w tym wieku do rozmowy Oo"), trzeba tylko się przygotować jak to zrobić. :P

A ja bym się w Twoim wieku nie przejmowała tym, że raz na tydzień po prostu odczuwasz taką potrzebę. ;P zaczynasz dojrzewać i to normalne dość, a jeśli Ci to aż tak przeszkadza to posłuchaj tych wyżej. ^^
swoją drogą, raz na tydzień to wcale nie jest jakoś często. ^^"
_________________
I want to be the girl with the most cake.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-05-21, 19:46   

Cytat:

13-latek, czyli... 6 klasa podstawówki? Co taki chłopiec wie? Myślisz, że jakby powiedzieli, że to niebezpieczne, niereligijne i w ogóle złe to by zadziałało?


13-latek w szkole nasłucha się bardzo wielu głupich tekstów, seks stanie się tematem nr 1. Powinien zostać uświadomiony. Jeśli dla rodziców to trudny temat - od tego powinien być profesjonalista a nie jakaś kobieta, strażniczka moralności. I nie, 13 lat to nie za wcześnie, to najwyższy czas.

Cytat:

Na pytanie "skąd się biorą dzieci" też powiedzieć maluchowi prawdę, i może jeszcze zademonstrować?



13 lat, to już nie maluch. Do tego 13-latek w swoim ciele zaczyna dostrzegać różne zmiany i nie powinien być tym przerażony.

Cytat:

Są tematy, które aby zrozumieć trzeba mieć więcej niż daną ilość lat, dlatego też niektóre sprawy owijane są w bawełnę po to, aby przestrzec dzieci, tj. dla ich bezpieczeństwa.



A jakie to niebezpieczeństwo na nich czyha?

Cytat:

Przecież podrosną kilka lat to się dowiedzą prawdy (lub zapytają na forum jeśli ich ten temat bardzo zainteresował).



Rodzice brzuchatych gimnazjalistek i licealistek też tak myśleli.
 

daavcio  

User

Gmiot!



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 31 Mar 2010

Sk±d: Ruda ¦l±ska

   

Wys³any: 2011-05-21, 20:57   

szostol napisa³/a:

13-latek w szkole nasłucha się bardzo wielu głupich tekstów, seks stanie się tematem nr 1. Powinien zostać uświadomiony. Jeśli dla rodziców to trudny temat - od tego powinien być profesjonalista a nie jakaś kobieta, strażniczka moralności. I nie, 13 lat to nie za wcześnie, to najwyższy czas.



Owszem, w szkole taki temat staje się "modny". Czy powinien zostać uświadomiony - myślę, że sam do tego dojdzie - mając do dyspozycji komputer i internet - nic prostszego. Ale warto też, aby powiedział mu to ktoś; jednakże nadal uważam, że błędem nauczyciela nie jest mówienie takiego czegoś. Uświadomił chyba, że jest to niebezpieczne. Dzieci lubią sięgać po rzeczy nowe, często złe; ale jeśli się je przestraszy chorobą to może to zadziała?

szostol napisa³/a:

13 lat, to już nie maluch. Do tego 13-latek w swoim ciele zaczyna dostrzegać różne zmiany i nie powinien być tym przerażony.



Dlatego też są prowadzone zajęcia typu WD¯wR, ale dla ucznia podstawówki i gimnazjum jest to raczej temat do śmiechu. Sam pamiętam, kiedy będąc w podstawówce oglądaliśmy film pouczający o narządach męskich i damskich jak cała klasa się śmiała, aż łzy leciały. Podobnie na lekcjach przyrody, w gimnazjum biologii - kiedy to omawialiśmy takowe narządy.

szostol napisa³/a:

A jakie to niebezpieczeństwo na nich czyha?



Niebezpieczeństwo niezrozumienia i popełniania błędów z tym związanych.

szostol napisa³/a:

Rodzice brzuchatych gimnazjalistek i licealistek też tak myśleli.



Sądzę, że były o tym uprzedzone; a że ciekawość przewyższyła umiejętność racjonalnego myślenia...
_________________


"Bo fruzie wolą optymistów!"
 

darwin

User


Do³±czy³: 17 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-21, 21:18   

amarelo napisa³/a:

13-latek napisa³/a:

Słyszałem też że od masturbacji można stracić wzrok. Prawda to ?


Nie. Nie wierz w takie głupoty.


Ależ Wy jesteście krótkowzroczni.. Możesz stracić wzrok, ale nie dosłownie.. W pewnym momencie możesz nie patrzeć już na piękną inteligentną dziewczynę z charakterem a na "całkiem udaną zabawkę do rozładowania emocji"..
I jak dla mnie raz na tydzień to chyba jeszcze nie uzależnienie, no chyba że bardzo Ci to w czymkolwiek przeszkadza.. Na innych forach można poczytać o osobach które mają naprawdę problem- muszą po kilka razy dziennie... Poleciłbym tylko dokument Frondy "Masturbacja"
Tak swoją drogą są środki zmniejszające napięcie- można porozmawiać o nich z lekarzem albo lokalnym dilerem(drugiego nie polecam, to raczej ciekawostka i na pewno wciśnie Ci nie to co trzeba..).
Ciekawi mnie tylko Twoja reakcja, gdyby kiedyś Twoja przyszła dziewczyna zaczęła namawiać Cię na wspólną masturbację :oczami:
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-05-21, 21:21   

Cytat:

Owszem, w szkole taki temat staje się "modny". Czy powinien zostać uświadomiony - myślę, że sam do tego dojdzie - mając do dyspozycji komputer i internet - nic prostszego



Najprędzej trafi na durne tematy, gdzie fikcja miesza się z prawdą. Poza tym jak pisałem te ciąże wśród nieletnich nie biorą się z niczego. Gdyby osoby takie były uświadomione i dowiedziały się czegoś o antykoncepcji to statystyki na pewno by spadły.

Cytat:


Dlatego też są prowadzone zajęcia typu WD¯wR, ale dla ucznia podstawówki i gimnazjum jest to raczej temat do śmiechu. Sam pamiętam, kiedy będąc w podstawówce oglądaliśmy film pouczający o narządach męskich i damskich jak cała klasa się śmiała, aż łzy leciały. Podobnie na lekcjach przyrody, w gimnazjum biologii - kiedy to omawialiśmy takowe narządy.



No właśnie widzę jak te zajęcia wyglądają, gdzie nauczyciel sieje dezinformacje jak rząd za PRLu. Profesjonalista poradzi sobie z takim zachowaniem, ale profesjonalista nie katechetka.

Cytat:

Niebezpieczeństwo niezrozumienia i popełniania błędów z tym związanych.



Haha, zdanie które nie znaczy w zasadzie nic.

Cytat:

Sądzę, że były o tym uprzedzone; a że ciekawość przewyższyła umiejętność racjonalnego myślenia...



Nawet na tym forum kilka razy w miesiącu pojawia się temat przerażonej nastolatki, która pyta czy nie jest w ciąży, bo np. uprawiała petting. Poza tym co innego próbowanie czegoś znając konsekwencje i wiedząc jak się zabezpieczyć a co innego odkrywanie że od seksu zachodzi się w ciążę na nowo.
 

daavcio  

User

Gmiot!



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 31 Mar 2010

Sk±d: Ruda ¦l±ska

   

Wys³any: 2011-05-21, 21:44   

Nie pamiętam czy o antykoncepcji mówi się na lekcjach w tym wieku. A jeśli nawet to zapewne przedstawia się je w niekorzystnym świetle (i słusznie), bo są niereligijne, gdyż celem współżycia jest dziecko - a nie rozładowanie swych emocji.

szostol napisa³/a:

No właśnie widzę jak te zajęcia wyglądają, gdzie nauczyciel sieje dezinformacje jak rząd za PRLu. Profesjonalista poradzi sobie z takim zachowaniem, ale profesjonalista nie katechetka.



Może nie tyle dezinformacje, co po prostu są przekazywane w błędny sposób. Na pewno profesjonalistka zrobiłaby to lepiej, ale to może w gimnazjum - są prowadzone zajęcia typu "alkoholizm" czy "narkotyki", więc czemu nie?

szostol napisa³/a:

Haha, zdanie które nie znaczy w zasadzie nic.



? Jeżeli ktoś nie zrozumie poprawnie przekazywanych mu treści, to może popełnić błąd - no chyba oczywiste. Jak z matematyką, nie zrozumie się twierdzenia - popełnia się błędy w zadaniach. Trudno rozmawiać z 12 latkiem na temat np. uzależnienia narkotykowego - chłopak się tylko zaciekawi, pomyśli, że skoro takie coś jest to można to czynić (nawet rozumiejąc, że jest to niebezpieczne), spróbuje - i potem zostanie warzywem.

Dla mnie wszystkie gimnazjalne ciąże są po prostu śmieszne; nasuwa się pytanie: "gdzie byli rodzice?". Chyba pewne zasady są nam przekazywane przez rodziców i musimy się wobec nich stosować. Nie rozumiem tego. A pytania typu "Czy mogę mieć ciążę pozamaciczną w kolanie?" są tak głupie, że mi aż trudno zrozumieć, że takie dzieci się rodzą. Może mówię tak, bo mnie to nigdy nie dotknęło w żaden sposób - dla mnie to jest debilizm tych ludzi i tyle. Trzeba było się powstrzymać. Pozostaje tylko wychować dziecko w jak najlepszy sposób... a że jest to piekielne trudne - wiem; trzeba było pomyśleć wcześniej.
_________________


"Bo fruzie wolą optymistów!"
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-05-21, 22:11   

Cytat:

Nie pamiętam czy o antykoncepcji mówi się na lekcjach w tym wieku. A jeśli nawet to zapewne przedstawia się je w niekorzystnym świetle (i słusznie), bo są niereligijne, gdyż celem współżycia jest dziecko - a nie rozładowanie swych emocji.



Polska nie jest krajem wyznaniowym. ¯adna religia nie może wpływać na to, co jest nauczane w szkole.

Cytat:

Jeżeli ktoś nie zrozumie poprawnie przekazywanych mu treści, to może popełnić błąd - no chyba oczywiste. Jak z matematyką, nie zrozumie się twierdzenia - popełnia się błędy w zadaniach.



Ale dalej nie wiem co to za błąd ma być?

Cytat:

Trudno rozmawiać z 12 latkiem na temat np. uzależnienia narkotykowego - chłopak się tylko zaciekawi, pomyśli, że skoro takie coś jest to można to czynić (nawet rozumiejąc, że jest to niebezpieczne), spróbuje - i potem zostanie warzywem.



Oczywiście że można. Od małego rodzice mnie przestrzegali przed narkotykami, przed braniem rzeczy od obcych i teraz wcale nie mam zamiaru się brać za narkotyki.

Cytat:


Dla mnie wszystkie gimnazjalne ciąże są po prostu śmieszne; nasuwa się pytanie: "gdzie byli rodzice?". Chyba pewne zasady są nam przekazywane przez rodziców i musimy się wobec nich stosować.



Ciąże gimnazjalne nie są śmieszne, a tragiczne. I dla nastolatki, albo głupiej albo po prostu nieświadomej, ale co gorsza, jeśli taka dziewczyna nie ma wsparcia w rodzicach, ojcu dziecka to moze to być tragedia dla tego dziecka.

Cytat:

Nie rozumiem tego. A pytania typu "Czy mogę mieć ciążę pozamaciczną w kolanie?" są tak głupie, że mi aż trudno zrozumieć, że takie dzieci się rodzą.



To akurat za pewne było wymyślone przez redaktorzynę z bravo girl czy innego szmatławca.

Może mówię tak, bo mnie to nigdy nie dotknęło w żaden sposób - dla mnie to jest debilizm tych ludzi i tyle. Trzeba było się powstrzymać. Pozostaje tylko wychować dziecko w jak najlepszy sposób... a że jest to piekielne trudne - wiem; trzeba było pomyśleć wcześniej.

I właśnie o to się rozchodzi. Niektórzy nie potrafią się powstrzymać i jak chcą uprawiać seks w takim wieku to nikt ich nie powstrzyma. Można natomiast zmniejszyć konsekwencje. Jeśli para będzie wiedzieć z czym to się je, jak się zabezpieczyć to uchroni się od chorób, ciąży. Ty natomiast chcesz żeby ta nauka była nierzetelna.
 

daavcio  

User

Gmiot!



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 31 Mar 2010

Sk±d: Ruda ¦l±ska

   

Wys³any: 2011-05-21, 22:42   

szostol napisa³/a:

Polska nie jest krajem wyznaniowym. ¯adna religia nie może wpływać na to, co jest nauczane w szkole

'

Co tam chrzest przyjęty przez Mieszka I. Co tam obrona Częstochowy. Co tam postać Jana Pawła II i inne cuda. Najlepiej pozdejmować krzyże ze szkół, bo to może urazić czyjeś uczucia... Polska od zawsze była krajem chrześcijańskim i powinna nim być nadal! To wiara pomogła przetrwać nam w najtrudniejszych chwilach. A religia (a więc i katecheta/ka) są wyznania rzymsko-katolickiego (przynajmniej ja się z innymi u mnie w szkole nie spotkałem), więc chyba oczywiste jest, że będą przed takimi rzeczami przestrzegać.

szostol napisa³/a:

Ale dalej nie wiem co to za błąd ma być?



Spoko.

szostol napisa³/a:

Oczywiście że można. Od małego rodzice mnie przestrzegali przed narkotykami, przed braniem rzeczy od obcych i teraz wcale nie mam zamiaru się brać za narkotyki.



Mnie też przestrzegali, ale nie rozmawiałem z nimi o poszczególnych rodzajach narkotyków, podziału na miękkie i twarde itp. I też poskutkowało - patrz jakich mamy dobrych rodziców. Ja miałem na myśli raczej głębszą rozmowę niż wtrącenie "nie bierz niczego od nieznajomych".

szostol napisa³/a:

Ciąże gimnazjalne nie są śmieszne, a tragiczne. I dla nastolatki, albo głupiej albo po prostu nieświadomej, ale co gorsza, jeśli taka dziewczyna nie ma wsparcia w rodzicach, ojcu dziecka to moze to być tragedia dla tego dziecka.



Tak. Dziecko się ma w takim momencie najgorzej, ponieważ nic nie zawiniło, a już na starcie jest na pozycji straconej (mam na myśli psychiczną, sytuację pieniężną).

szostol napisa³/a:

I właśnie o to się rozchodzi. Niektórzy nie potrafią się powstrzymać i jak chcą uprawiać seks w takim wieku to nikt ich nie powstrzyma. Można natomiast zmniejszyć konsekwencje. Jeśli para będzie wiedzieć z czym to się je, jak się zabezpieczyć to uchroni się od chorób, ciąży. Ty natomiast chcesz żeby ta nauka była nierzetelna.



Sądzę, że środowisko jest w stanie podać takim osobom informacje o zabezpieczeniach - w internecie też można takie coś znaleźć. Chcę, aby nauka była słuszna - a więc raczej zmienić mentalność ludzi i ukazać współżycie w tak młodym wieku jako coś strasznego, aniżeli rozmawiać o zabezpieczeniach.

PS. Tematem była "masturbacja", trochę odeszliśmy od tego xd
_________________


"Bo fruzie wolą optymistów!"
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-05-21, 22:57   

Cytat:

Co tam chrzest przyjęty przez Mieszka I. Co tam obrona Częstochowy. Co tam postać Jana Pawła II i inne cuda. Najlepiej pozdejmować krzyże ze szkół, bo to może urazić czyjeś uczucia... Polska od zawsze była krajem chrześcijańskim i powinna nim być nadal! To wiara pomogła przetrwać nam w najtrudniejszych chwilach. A religia (a więc i katecheta/ka) są wyznania rzymsko-katolickiego (przynajmniej ja się z innymi u mnie w szkole nie spotkałem), więc chyba oczywiste jest, że będą przed takimi rzeczami przestrzegać.



Chrzest przyjęty przez Mieszka był jedynie w celach politycznych i od tego się wszystko zaczęło. Polska prawnie nie jest krajem wyznaniowym i ludzie ( w tym dzieci) powinny być nauczane faktów. O tym jaka to masturbacja jest zła może opowiadać ksiądz na religii. A co do katechetki - dla mnie nei do pomyślenia jest że taka osoba może dawać lekcje wychowania do życia w rodzinie czy wiedzy o seksie, skoro ani własnej rodziny nie ma a z seksem to jej się kojarzy głównie świeczka.

Cytat:

Cytat:

szostol napisał/a:
Ale dalej nie wiem co to za błąd ma być?




Spoko.



Przyznaj po prostu że nie masz nic na poparcie tekstu o błedach i już.

Cytat:

Sądzę, że środowisko jest w stanie podać takim osobom informacje o zabezpieczeniach - w internecie też można takie coś znaleźć. Chcę, aby nauka była słuszna - a więc raczej zmienić mentalność ludzi i ukazać współżycie w tak młodym wieku jako coś strasznego, aniżeli rozmawiać o zabezpieczeniach.



No i właśnie się mylisz. Dowodem są właśnie setki nastoletnich ciąż w naszym kraju oraz pytania o jakich pisałem wcześniej.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com