Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: stubarwny | 2009-10-27, 14:33

Autor

Wiadomo¶æ

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-11-25, 18:49   

Najlepsze ` Kamienie na szaniec ` , ` Mały książe ` , ` Romeo i Julia ` . Najgorsze ` Syzyfowe prace ` , ` KRzyżacy `.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2009-11-25, 20:26   

SweetGirl napisa³/a:

Najlepsze ` Kamienie na szaniec ` , ` Mały książe ` , ` Romeo i Julia ` . Najgorsze ` Syzyfowe prace ` , ` KRzyżacy


Widzie że u ciebie najcieńsza lektura = najlepsza lektura.
Ja lubie wszystkie oprócz tego *&^%$#@! "Pana Tadeusza"
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

cytat  

Wymiatacz

Zirael



ImiÄ™: Zuzanna

Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-26, 12:36   

Wojtas napisa³/a:

Widzie że u ciebie najcieńsza lektura = najlepsza lektura.


um,

SweetGirl napisa³/a:

` KRzyżacy `.

są zdecydowanie najkrótsi.

+ "Mały książę" za liska, "Quo Vadis", "Zemsta" była do przyjęcia.

- "Krzyżacy", "Stary człowiek i morze"- 'poszedł za chatę i oddał mocz', wszystko B. prusa. a fu :orany:
_________________
"(...)Godny jest przecież, bym go dzisiaj chwalił
I wielbił pieśnią za to, że przez chwilę
Istniał zmierzch, ranek i ziemia, i morze,
By Luthien mogła wśród nich się pojawić (...)"


J.R.R. Tolkien
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-26, 12:46   

Zacznijmy od najgorszych: wszelkie durne, dziecinne pogawędki w stylu "Ten obcy", "Ania z Zielonego Wzgórza", "Dzieci z Bulerbyn" itd. Do tego "Mały książę" bo nie wierzę by autor takiego gniota był wtedy trzeźwy.
Poza tym nie lubię w ogóle książek Sienkiewicza(choć Latarnik i Bartek Zwycięzca jeszcze są jako tako na poziomie). Do "Pana Tadeusza" ostatnio powrócił mi szacunek, bo tam Mickiewicz przynajmniej wykazał się nie małym rozumem.

Ulubione: Książki B. Prusa i wspomniany wyżej "Stary człowiek i morze". Do tego "Antygona", "Król Edyp", "Iliada", "Odyseja", "Balladyna", "Zemsta" - po prostu lubię dramaty.
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-11-28, 19:30   

Najgorsze:
"Potop" i "Dziady II, IV i III cz."

Najlepsze:
"Zbrodnia i kara",
"Mały Książę",
"Moralnośc pani Dulskiej".
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2009-11-28, 20:33   

Większość lektur mi się podobała. Najciekawsza wg mnie to 'Mistrz i Małgorzata'.
Ale pamiętam, że nie mogłam znieść książki 'Stary człowiek i morze'.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

Veden  

User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Lis 2009

Sk±d: O¶wiêcim

   

Wys³any: 2009-11-28, 20:39   

Wojtas napisa³/a:

Ja lubie wszystkie oprócz tego *&^%$#@! "Pana Tadeusza"



Akurat ta lektura mi się podobała, nie wiem co od niej chcesz. Tutaj autora trzeba podziwiać, bo napisać z sensem powieść taką wierszem trzeba mieć głowę. Akcja też jest fajna, dzieje się można powiedzieć. Niektóre lektury niestety są nudne, nauczyciele się nimi zachwycają, a nie ma czym, ale akurat tutaj jak dla mnie wstyd nie przeczytać.
 

Scholastyka  

User

mów do mnie jeszcze



Do³±czy³a: 28 Lis 2009

Sk±d: z ciemno¶ci.

   

Wys³any: 2009-11-29, 12:17   

Hm.Ja dziele na "beznadziejne" (takie przy których spałam) i "znosne" (czyli takie ,które przeczytałam).

Zapewne 'Mały książę', 'Zbrodnia i kara' , 'Wesele', 'Pan Tadeusz', 'Quo Vadis' ' Balladyna' 'Makbet' czyta się nieźle i szybko,bo sa w miare miare ; )

I oczywiście "Mistrz i Małgorzata" tylko u mnie tej lektury nie ma,jest tylko na poziomie rozszerzonym z języka polskiego.
Acz czytałam dla siebie i mogę powiedzieć ,że chyba lepszej lektury nie znajdziecie ; )

Hm najgorsze? "Lalka' usnełam na 80 stronie, 'Chłopi' również.

Jak wszystie czytałam,tak tego nie mogłam.

Inne czytałam,ot tak.
_________________
Zawsze trzeba działać. ¬le czy dobrze, okaże się później. ¯ałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-03, 19:15   

Lektury ,które podobały mi się najbardziej ?
W okresie licealnym :
"Zbrodnia Kara"Dostojewski,"Mistrz i Małgorzata" Bułhakow,opowiadania Tadeusza Borowskiego,"Inny świat" Grudziński,"Dżuma" Camus o i "Granica" Nałkowskiej także taka zła nie była
Względnie w każdej lekturze oraz epoce można znaleźć to coś,ale literatura współczesne..ohy i achy ;)

Ugh..najgorsze..
"Chłopi" przebrnęłam przez wszystkie tomy i do dziś powracają do mnie w nocnych koszmarach.

Pewnie w obu dziedzinach znalazłabym dużo więcej tytułów i pisarzy ,lecz szkoda mi na to czasu.
_________________
Drugs&hugs.
 

papiszka  

User



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-18, 15:15   

Podobały:
* "Kamienie na szaniec" (bardzo wzruszajÄ…ca ),
* " Zemsta" (pamiętam ze pochłonęłam za jednym zamachem, co w lekturach rzadkość),
* "Dżuma" (jestem w gim ale sama po to sięgnęłam jestem w połowie i bardzo mi się podoba),
* "Dywizjon 303" (lubiÄ™ samoloty, tematykÄ™ wojny i bohaterstwa ludzi w niej walczÄ…cej),

Nie mogłam znieść:
* "Krzyżacy" (co to w ogóle jest ? nawet do polowy nie doszłam ),
* "Syzyfowe prace" (męczyłam się przy tym jakbym to ja była Syzyfem, strasznie mi się to nie podobało)
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-12-18, 15:30   

cytat napisa³/a:

są zdecydowanie najkrótsi.


No przecież napisała, że nie lubi Krzyżaków ;p


Ogólnie nie mam znienawidzonych lektur, ale nigdy nie zboleję "Małego Księcia". Czytałam go z 5 razy w nadziei, że wraz z wiekiem będę wstanie dostrzec jego rzekome 'piękno', wypływający z niego morał etc., ale niestety - dla mnie to cały czas brednie, brednie i dla odmiany trochę bredni.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2009-12-18, 16:01   

Za najlepsze uważam: Zbrodnie i karę, Jądro ciemności i Cierpienia młodego Wertera, za najgorsze - wszystko Prusa i ¯eromskiego i do tego jeszcze Chłopi oraz Granica.
 

Filemona  

User

I believe I can fly



Do³±czy³a: 18 Gru 2009

Sk±d: z Che³ma.

   

Wys³any: 2009-12-18, 20:08   

Co wy macie do Syzyfowych Prac? Mi tam się nawet podobały, chociaż fakt, niektóre fragmenty były nudne. Okej był jeszcze Mały Książę, Romeo i Julia i Zemsta. Stary człowiek i morze ujdzie. Natomiast nie dzierżę żadnych książek Sienkiewicza ani Prusa. Ja po prostu nie pojmuję, co w tym takiego cudownego, że aż te ich pseudodzieła musiały być wybrane na lektury.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-18, 20:13   

Ostatnio bezwzględnie najgorszą lektrurą - Mały Książe.
Debilizm w najczystszej postaci.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-12-18, 20:19   

Syzyfowe prace mają w sobie coś co trudno wyłapać bo skrywa się pod książką nudną i ciągnącą się w nieskończoność. Czyta się i nie widzi końca, każdy rozdział to jest nowy epizod równie ciekawy jak poprzedni.
Pan Tadeusz choć dla niektórych także nudny... coś sie dzieje wszystko, ciekawa fabuła to samo Krzyżacy... w syzyfowych pracach mamy opisaną rusyfikacje, losy Borowicza mamy nawet miłość bez słów. Ale takie nudne, zwykłe. A przecież my wolimy super historie, mało prawdopodobne itd. nudna książka autobiograficzna nie spełnia tych wymogów.

Mi się Syzyfowe prace podobały, ale były próbą dla mojego charakteru.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com