Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-07, 16:25   

A może jesteśmy, tylko zasłaniamy się taką cudowną, niezależną indywidualnością?
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-07, 16:28   

może, natura udzka nieodgadnioną.
jednak każdy ma inną kombinację cech swoich i przybranych od innych, w większej lub mniejszej części. nie ma człowieka, który byłby taki sam przez całe życie.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-07, 17:17   

Niiee no, nie można mówić, że jesteśmy jakąś wypadkową ludzi, których spotkaliśmy na swojej drodze. Każdy ma przecież własny charakter, który mimo tego, że kszałtuje się pod wpływem otoczenia, to potrafi też świadomie decydować o wielu rzeczach. Właśnie częściowo genetyka, częściowo taka samoświadomość i częściowo wpływy innych ludzi składają się na obraz tego, jacy jesteśmy. No :-P
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

nadinne  

User


Do³±czy³a: 09 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-07, 17:25   

tak zgadzam sie, ze otoczenie ksztaltuje czlowieka a raczej jego cechy. Wiem to z wlasnego doswiadczenia, bo kiedy zmienialam srodowisko chcac nie chcac zyskalam inny charakter itp. Teraz sie czesto spotykam ze slowami, ze zmienilam sie ale, ze to zmiana pozytywna. Wiec jest dobrze. Oczywiscie otoczenie moze miec tez negatywny wplyw na ludzi czego nie zycze nikomu.
_________________
w życiu piękne są tylko chwile... lecz właśnie dla tych chwil warto żyć.
 

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-07, 17:26   

no tak, każdy to odrębna osobowość, ale ukształtowana pod wpływem otoczenia.
Ludzie mieszkający w krajach muzułmańskich muszą sie dostosować do wymogów, zwykle ludzie otaczający sie bogatymi snobami, prędzej czy później zaczną być tacy, jak oni jeżeli chcą być dostrzegani. To środowisko w jakim sie obracamy, potrafi zmienić charakter jednostki.
Jasne, że są indywidualności, które nie dadzą się wmanewrować w tego typu zabiegi, ale w końcu jego bunt także będzie wywołany sprzeciwem wobec tego, co dostrzega, w czym przebywa.
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-07, 17:42   

Ludzie mają na mnie duży wpływ i zmieniam się dużo z nimi przebywając. Gdy poszłam do nowej klasy, widząc postępowania innych rówieśników, które mi się nie podobały, powiedziałam, że nie będę taka jak oni. Jednakże, zauważam, że przebywając z nimi zmieniłam się. Na ludzi, z którymi jestem bliżej również w pewnym stopniu oddziałuje. I widzę, że pod moim wpływem się troszeczkę zmieniają.

sheilven napisa³/a:

nie ma człowieka, który byłby taki sam przez całe życie


Oczywiście. Każdy człowiek przez całe życie się zmienia. Na gorsze i na lepsze. Kształtują się w nas nowe cechy. Osobowość się zmienia, pewne cechy zostają, ale nabieramy wielu nowych.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-07, 18:02   

Iskra napisa³/a:

no tak, każdy to odrębna osobowość, ale ukształtowana pod wpływem otoczenia.
Ludzie mieszkający w krajach muzułmańskich muszą sie dostosować do wymogów, zwykle ludzie otaczający sie bogatymi snobami, prędzej czy później zaczną być tacy, jak oni jeżeli chcą być dostrzegani. To środowisko w jakim sie obracamy, potrafi zmienić charakter jednostki.
Jasne, że są indywidualności, które nie dadzą się wmanewrować w tego typu zabiegi, ale w końcu jego bunt także będzie wywołany sprzeciwem wobec tego, co dostrzega, w czym przebywa.



Jeśli jestem introwertykiem, to nie zmieni tego ani kraj, w którym się wychowuję, panująca religia ani otoczenie, w jakim się wychowuję.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Grafik  

Wymiatacz

Ten zły!



ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 32

Do³±czy³: 01 Lis 2008

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-03-07, 18:28   

Otoczenie ma też duży wpływ na nas.
_________________
"Nie myśl jak wiele już zrobiłeś ale ile Ci jeszcze zostało"
 

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-07, 20:56   

poem sometimes napisa³/a:

Jeśli jestem introwertykiem, to nie zmieni tego ani kraj, w którym się wychowuję, panująca religia ani otoczenie, w jakim się wychowuję.


tu nie chodzi o jakieś wielkie zmiany, ale o to, że żyjąc w danym otoczeniu/środowisku być może nieświadomie przyjmujesz jego zasady.
Mieszkając w Egipcie, nie będziesz nosić kożuchów i grubych kurtek.
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-03-07, 22:01   

Otoczenie ma duży wpływ zwłaszcza na rozwój dziecka. Z wiekiem ten wpływ maleje. Co nie oznacza, że spada do zera. Skądś człowiek czerpie inspiracje, szuka autorytetu, próbuje się na czymś wzorować itd. A to jacy jesteśmy wynika głównie z wychowania, otoczenia, ale też wrodzonych tendencji, własnej świadomości itd. Nie ma ludzi żyjących poza wpływami.
Tak szczerze, to mnie trochę przeraża. ¯e wszystkie moje myśli i uczucia, nie do końca wypływają ze mnie, ale po części zostały jakby zaapliwkowane we mnie. Czasem, to już sama nie wiem kim jestem i dlaczego taka się stałam.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-21, 17:24   

Staram sie by ludzie z którymi przebywam nie mieli na mnie absolutnego wpływu. W każdym razie aby nie był to zły wpływ, bo wiem, że jednak ciągłe towarzystwo jakiejś osoby na nas oddziałuje. Np. odkąd zakumplowałam się z pewną dziewczyną zmieniło mi się poczucie humoru, obie potrafimy teraz wybuchnąć śmiechem z byle głupoty. Od innej zaś zaraziłam się gustem muzycznym. Ale to są dobre wpływy, z których sie cieszę.
Człowiek może sie dużo dobrego nauczyć od drugiego człowieka.
A jeśli chodzi o zły wpływ, to gdy ma się silną wolę, nie ulega sie mu tak łatwo.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-07-21, 17:48   

Ze mną różnie bywa.
Wiem, że w podstawówce ''kopiowałam'' moje najlepsze koleżanki. Ubierałam się tak jak one, zachowywałam się tak i nawet zmieniałam charakter pisma...
W gimnazjum zaś nic na mnie nie działało. Trzymałam się z taką jedną dziewczyną, której zachowanie ani trochę mnie się nie podobało i też nie brałam z niej najmniejszego przykładu. W tym przypadku nie miała na mnie żadnego wpływu, zwłaszcza złego.
Natomiast w te wakacje odwrotnie - przekonałam się, że w pewnym stopniu towarzystwo mnie zmieniło. Jeśli chodzi o ogół, to stanowczo na lepsze, a jeśli chodzi o pojedyncze, konkretne rzeczy - to na gorsze. Paru rzeczom nie mogłam się oprzeć, natomiast paru (pomimo wielu namów) - mogłam, bez problemu.
Czyli, jak widać, towarzystwo ma na mnie pewien wpływ, ale nie daję się całkowicie zmienić.
 

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-08-04, 16:07   

Denerwuje mnie pewna dziewczyna, która naśladuje moją osobę na każdym kroku. Gdy zmieniłam fryzurę wyraźnie jej się nie podobała, a za tydzień miała taką samą. To już lekka przesada....
Ludzie, którzy żyją własnym rytmem, mają własne zdanie( a nie tacy co myślą, że mają), nie zmieniają się tylko po to, by mieć grupkę ''przyjaciół'', są przykładem na to, że nie trzeba naśladować innych by byś akceptowanym.
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-08-04, 17:05   

Był okres w moim .życiu że bardzo ulegałam wpływom innych ludzi . Teraz to się zmieniło i pluje sobie w brodę jaka byłam głupia.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-08-04, 17:33   

Staram się nie robić to co inni, a ni się nie zmieniać pod wpływem innych. Tule, że niestety czasem sama tego nie zauważam. No ale całe szczęście , że wtedy zawsze ktoś mi zwróci uwagę, że się zmieniłam pod wpływem kogos tam. Jeżeli to dobrze to się cieszę ale jeżeli sama widzę, że to akurat nie jest dobre dla mnie to staram się na nowo przywrócić do dawnych nawyków.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com