Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-06-04, 18:27   

Wbrew pozorom codzienność może być naprawdę dobijająca, wpędzać w melancholię, zniechęcać do działania. Często łapie mnie coś takiego, zwłaszcza jesienią - wszystko wydaje się być szare, nudne i jałowe. To może być dziwne, ale miałam kiedyś w życiu taki burzliwy okres, w którym nic nie było uporządkowane, moje emocje zmieniały się każdego dnia, sporo piłam, miałam jakieś autodestrukcyjne, głupie wkręty, dużo problemów i dwie przyjaciółki w takiej samej dupie życiowej jak ja, a potem nagle się zakochałam... i nastała całkowita, niczym niezmącona stabilizacja. Pamiętam, że na początku wręcz mi to przeszkadzało, tęskniłam za czymś konkretnym, jakimś uderzeniem, kopem, łzami, czymkolwiek. Gdybym wtedy w porę się nie ogarnęła pewnie zostawiłabym to co mam tylko po to, żeby żyć tak jak mi się (wtedy) najbardziej podobało, jak wszyscy moi dekadenccy idole, którzy skończyli marnie, byleby tylko ciągle czuć coś mocnego. To piekielnie dziwna rzecz, do dziś nie umiem jej sama sobie wytłumaczyć i pewnie z tego mojego pisania także nie wyniknie zbyt wiele. W każdym razie w odpowiednim czasie zrozumiałam, że właśnie ta szara, z pozoru nudna codzienność, to zwykłe, 'bezfajerwerkowe' szczęście. Fakt, że nie płakałam od niepamiętnych czasów, że budzę się i zasypiam spokojna, uśmiecham się do ludzi na ulicy. Od tego czasu staram się doceniać i dopieszczać takie detale, które mogą w jakiś sposób umilić mi ten zwykły, niczym niewyróżniający się dzień. Lubię zjeść razem śniadanie w łóżku, sprawić sobie świeże kwiaty i co chwilę je wąchać, przejść się boso po trawie i czytać książki na słońcu, skoczyć gdzieś czasem stopem... w najprostszy sposób upiększać sobie życie. Nie trzeba do tego cudów, trzeba wyłącznie chcieć.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Evana  

User



Wiek: 28

Do³±czy³: 22 Kwi 2012

Sk±d: Opolskie

   

Wys³any: 2012-06-04, 20:44   

Odczuwam to póki co bardzo często.
_________________
Why so serious ?
 

Razer  

Wymiatacz

broken dreams



Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Gru 2010

Sk±d: ja mam to wiedzieæ ?

   

Wys³any: 2012-06-12, 17:35   

Zacznijmy od tego, że masz bardzo duży wpływ na to, jak wygląda Twoja codzienność. Jeśli świadomie gospodarujesz czasem i dokonujesz wyborów to szarość nie występuje :)

Nieważne kim jesteś, nie przeżyjesz dwa razy tej samej minuty. Pozwólmy więc, żeby chociaż część z nich była niezapomniana.

Co robię? ¯yję swoją codziennością - studia które bardzo lubię, praktyki na których się spełniam, rozwijam pasję, która jest związana z kierunkiem studiów. A czasem po prostu olewam wszystko i uciekam gdzieś na parę dni. Dłuższy weekend nad morzem czy w górach pozwala na odcięcie się od codzienności i naładowanie akumulatorów. Po takim wypadzie wracam zawsze z nową porcją pomysłów i zapasem energii, aby je realizować. Co mnie przytłacza? Moje mieszkanie, chociaż nie do końca wiem dlaczego. Ma w sobie coś, co odbiera mi chęci do wszystkiego.

I jak już wcześniej wspomniała zielona, warto dostrzegać najmniejsze rzeczy, które poprawiają humor. Czy to dziewczyna, która uśmiechnie się do mnie rano w autobusie, czy to dobry wynik z egzaminu, czy też dobre zdjęcie, które uda mi się zrobić.
_________________
"Czasem są chwile, gdy problem jest w każdym kroku..."
 

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 25

Do³±czy³a: 24 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2012-06-12, 20:35   

Ja nie miewam takich chwil, zazwyczaj życie wykorzystuje w 98% xD
Wypad ze znajomymi, ucieczka rowerem, słuchawki na uszach, nos w kartkach dobrej książki, rodzinna atmosfera przy telewizorze, zawsze się coś znajdzie.
 

TomasH94  

Wymiatacz

Life is journey.



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 26 Lut 2012

Sk±d: Lublin, okolice.

   

Wys³any: 2012-06-20, 19:41   

Człowiek musi się rozwijać. Na moim przykładzie było i jest to tak.
Kiedyś aby odpocząć od szkoły lub ciężkiego życia, wchodziłem na kompa, właczałem gg i fb, udawałem cwaniaczka, gościa dającego rady itd, słuchałem dużo metalu, jeździłem na koncerty.
Niestety w te ferie odkryłem że to co mi robiło dobrze, robi mi teraz źle, różne koszmary wyszły przez to głupie gg i aż szkoda gadać.
Urodził się w mojej głowie pomysł- DEZAKTYWACJA WSZYSTKICH MO¯LIWYCH KONT NA G£UPICH PORTALACH SPO£ECZNO¦CIOWYCH (w skrócie :D - DWM-KN-GPS) (ale wyjątki zostały-np. to forum)
Zawsze co wakacje jeździłem sporo rowerem, lecz teraz wszystko to powieliłem i jeżdzę jeszcze więcej i jeszcze dalej .
W czasach gdy nie miałem internetu jako 5-10letni chłopczyk bardzo lubiłem obcować z matką naturą, więc teraz połączyłem rajdy rowerowe z przyrodą - tak powstało coś co pokazuje mi że życie jest piękne ! Jak nie pojadę gdzieś daleko do lasu, nie prześpię się w namiocie to aż mam zamiar rzucić szkołę. Takie wyprawy pokazują mi że życie jest piękne ! I ciągle się tego trzymam.

P.S Odradzam rozładowywanie lub ładowanie się przy kompie, szczególnie siedząc i zamulając na gg i facebooku. !!! Wyjdzie na zewnątrz ! (tylko omijacie zdemoralizowaną młodzież która ciągle chleje, baluje i się awanturuje)
 

CzarnaOwca  

Stały User

Czarna Owca



ImiÄ™: Atena

Wiek: 28

Do³±czy³a: 31 Lip 2011

Sk±d: Bydgoszcz

   

Wys³any: 2012-07-23, 16:45   

W trakcie roku szkolnego, mimo iz w sumie ciagle powtarzam te same czynnosci (szkola, dom, spanie, jedzenie, szkola, dom.... bla bla bla) to nie odczuwam tej monotonii. Przyczyna jest prosta - urozmaicenie. Kazdego dnia robie cos innego (mimo, ze w tych samych miejscach) wiec nie da sie tym znudzic.

A w wakacje... lipiec jest monotonny, za to sierpien zapowiada sie wyjazdowy. Wiec - teraz odczuwam i jakos zwalczam to pasja - ksiazki + dziennikarstwo.
_________________
"Jesteśmy stworzeni z dwóch kontrastujących idei: miłości i strachu. Wybierz jedną z nich - i żyj."
Axl Rose (Guns N' Roses)
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-07-25, 06:50   

W szkole nie mam z tym problemów, a w wakacje jest gorzej - przez dłuższą połowę lipca (;) ) nie robię nic, komputer w sumie i to wszystko. Rzadko wychodzę bo nie mam gdzie w sumie, do miejsca, w którym znam ludzi i którzy mnie znają, mam trochę daleko, tak więc nie bywam za często. U siebie nie wyjdę też, bo nikogo nie znam i po moim pierwszym i zarazem ostatnim wypadzie serdecznie podziękowałem.

Ostatni tydzień lipca i dwa pierwsze sierpnia zajęte są zawsze jakimś wyjazdem do cioci albo coś, a później to już tak niewiele czasu do września, że aż się cieszę, że jeszcze trochę bo za chwilę do szkoły :D
 

sofferenze  

User



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 04 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-04, 01:19   

Muzyka - lekarstwo na wszystko ;*
_________________
Jeśli nieśmiałość za­bija uczu­cia, to noszę w so­bie se­ryj­ne­go mordercę.
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2012-08-04, 08:23   

sofferenze napisa³/a:

Muzyka - lekarstwo na wszystko ;*


Podbijam ;D.

Ja na monotonię nie narzekam. Zdarzają się dni, gdy w zasadzie nie robię nic, tylko się przenoszę z miejsca na miejsce, ale gdy to mi doskwierać zaczyna, to zazwyczaj wiadomości do kumpli albo telefon i wychodzimy na dwór ;) .
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

Zosski

User


Do³±czy³: 10 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-11, 14:27   

Muzyka zawsze jak jestem na kompie, motoryzacja od czasu do czasu coś porobić przy motorku
 

curl17  

User

Martyna



ImiÄ™: Martyna

Wiek: 29

Do³±czy³a: 04 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-08-11, 17:35   

Najlepiej zabrać sie za coś co lubisz robić..
Np. dobra książka, jakas gazeta, a może lepiej czujesz się gdy jesteś w ruchu ; )
wszystkie rozwiązania są dobre aby uciec od monotonności.
Ja uwielbiam włączyć sobie dobrą muzykę na mp3 i iść pobiegać do parku albo spotkać się ze znajomymi tak zabijam swoją monotonność, w grę czasem też wchodzi mój "ochotniczy" zawód ; ) gdzie ogień tam i strażak . :]
 

imaginatif  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Klaudia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Sie 2011

Sk±d: Silesia

   

Wys³any: 2012-08-12, 19:40   

Wakacje pozwalają mi odpocząć od monotonii. Każdego dnia robię coś innego, mam sto pomysłów na minutę, więc nie jest to takie trudne. Jednak w czasie roku szkolnego często mi dokucza. Szczególnie jesienią i zimą. Mam wtedy wrażenie, że każdy dzień jest taki sam. Co wtedy robię? Biegnę do biblioteki po książkę, wybieram odpowiedni regał i przenoszę się gdzie tylko zechcę :) Poza tym spotkania ze znajomymi, bo z nimi monotonia mi nie grozi.
_________________
/...bo chcę Cię z każdą wadą, nic nie zmienię,
mój narkotyku, mój tlenie./

 

momoko  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 24 Lis 2010

Sk±d: Toruñ

   

Wys³any: 2013-03-01, 09:27   

Co robię aby nie wpaść w monotonię ? Pilates, rysuję, czytam książki, być może pomaganie w schronisku.
 

lighter  

Stały User


Do³±czy³: 22 Lip 2011

   

Wys³any: 2013-04-11, 11:44   

Staram sie czuc dobrze w swoim towarzystkie
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-04-11, 13:10   

¯eby nie popaść w monotonie dnia codziennego uprawiam sport, przy okazji dbam o zdrowie :) Oprócz tego spotykam się często ze znajomymi. Z nimi nigdy się nie nudzę.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com