Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Doczy: 05 Mar 2014

   

Wysany: 2017-08-30, 14:43   Poszukuję firmy technologicznej.

Witam. Poszukuję firmy do stworzenia produktu zaawansowanego technologicznie. Może miał ktoś z Was doświadczenia z jakąś firmą, albo po prostu zna i może polecić ze względu na jakość i cenę? . Do wykonania jest prototyp na który składa się jego oprogramowanie oraz rzeczywisty produkt. Jest to skomplikowane zadanie, wymaga dużych umiejętności w programowaniu i tworzeniu nowych technologii oraz ogromu kreatywności. Stąd moje pytanie, gdyż chciałbym to zadanie zlecić firmie, która mnie nie zawiedzie, a być może ktoś z Was miał do czynienia z takimi :-)
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2017-08-30, 17:18   

Co to za produkt? Oprogramowanie to jakiś sterownik, czy raczej coś w rodzaju aplikacji webowej lub apki na telefony? Bez tych szczegółów brzmi to jak ogłoszenie "zatrudnię programistę".
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Doczy: 05 Mar 2014

   

Wysany: 2017-08-30, 17:56   

Właściwie to dobrze powiedziałeś, że to jest coś w rodzaju "zatrudnię programistę" ;) Wiem, że ciężko trafić na kogoś naprawdę dobrego w tej dziedzinie kto ma nieschematyczne i kreatywne myślenie, dużą wyobraźnię i potrafi to połączyć z umiejętnościami w tworzeniu. Stąd moje pytanie czy ktoś miał do czynienia z takimi firmami i może polecić. Oprogramowanie ma być wbudowane w produkt, który będzie zbierał dane o miejscu w którym jest, tworzył mapę otoczenia i pomagał użytkownikowi w poruszaniu się. Tyle mogę zdradzić, jest to duży projekt na chwilę obecną na etapie myśli, ale jak wiadomo wszystko się od tego zaczyna. Dlatego też potrzebny ktoś z myśleniem "Outside of the box", gdyż czegoś takiego jeszcze nie było i nie jest to proste do zbudowania.
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2017-08-30, 18:35   

Czy Ty przypadkiem nie wymyśliłeś czegoś, co na rynku już jest, czyli beacona? Tworzenie mapy otoczenia też nie brzmi zbyt nowatorsko, takimi technikami posługują się przecież roboty - zapytanie w Google w języku polskim zwraca całkiem sporo wyników. Nie zdziwiłbym się też, gdyby dało się wykorzystać do tego sygnał wifi, żyroskop i akcelerometr. To wszystko jest już jednak znane, ma też ograniczenia związane z samą technologią

W sumie nie wiem, czy myślenie "outside of the box" jest tutaj potrzebne - mam raczej wątpliwości, czy Twoje oczekiwania wobec prototypu da się zaspokoić. Czy znajdzie się firma, która to wyprodukuje? Bez faktycznego projektu urządzenia raczej wątpię. Z drugiej strony gadżety typu arduino lub raspberry pi są na tyle tanie, że bez problemu powinieneś być w stanie skonstruować funkcjonalny prototyp samemu. Zaprogramowanie takiego urządzenia na raspberry pi powinno być możliwe z wykorzystaniem Pythona, co pozwala na niskopoziomowe połączenie ze sprzętem z wykorzystaniem wysokopoziomowego języka - moim zdaniem uczyniłoby to stworzenie kodu szybkim. Nie wiem, czy wysokopoziomowy kod byłby tu jednak odpowiedni. Mogłoby się okazać, że działa on zbyt wolno w stosunku do Twoich oczekiwań. Prototyp to jednak tylko prototyp.

Ogólnie z tego co wiem takimi zabawkami zajmują się startupy, ale nigdy w żadnym nie brałem udziału, więc trudno powiedzieć mi coś więcej.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Doczy: 05 Mar 2014

   

Wysany: 2017-08-30, 19:24   

Urządzenie to ma wykorzystywać dostępne już technologie na rynku jak wszelkiej maści sensory ruchu, czujniki itd i połączyć je w jeden produkt, którego gwarantuję Ci jeszcze nie było na tym świecie i mogłoby zmienić życie pewnej grupy osób. Skomplikowanie polega na tym, w jaki sposób umieścić całą technologię w niewielkim urządzeniu, oraz na zaprogramowaniu serca, które będzię wszystko obsługiwać. Prototyp nieważne jak ale ma pokazywać ogólne założenia produktu, żeby przekonać inwestorów. Nie chodzi o to, żeby robić wszystko samemu, bo żeby to zbudować potrzebowałbym sporo czasu do nauki. Potrzebny do tego jest dobry zespół.
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2017-08-30, 22:28   

Prawdę mówiąc nie bardzo wiem, kim w takim przypadku chciałbyś dla takiego urządzenia być. Jeśli dobrze rozumiem, nie masz pod ręką kilku milionów, by sfinansować badania i rozwój projektu. Nie masz najpewniej nawet tych kilkuset tysięcy, by zatrudnić inżynierów niezbędnych do rozpoczęcia pracy i stworzenia prototypu. Z tego co widzę szkoda Ci nawet tych kilkudziesięciu/kilkuset godzin, by nauczyć się czegoś samemu i stworzyć własnoręcznie prototyp zamykając się w kwocie góra kilku tysięcy złotych. Z tego co rozumiem nie posiadasz również wiedzy technicznej, by urządzenie takie opisać i opatentować. Krótko mówiąc - dla każdej poważnej firmy byłbyś tylko balastem lub wręcz pasożytem, którego udział w rozwoju projektu musiałby skończyć się wraz z rozpoczęciem prac przez analityków.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Doczy: 05 Mar 2014

   

Wysany: 2017-08-31, 09:46   

Nie rozumiem twojego toku myślenia. Mówisz, że każdy biznes, który jest otwierany, jest prowadzony przez ludzi mających pojęcie techniczne na dany temat? Otóż się mylisz. Często jest tak, że ludzie dostrzegają okazje do otwarcia biznesu, mają w głowie plan, ale od strony technicznej mają zespół. Potrzebuję znaleźć takich ludzi i ich zarazić pomysłem. Czasami wystarczy głowa na karku i umiejętności w prowadzeniu firmy. Więc życzę Ci powodzenia jeśli chcesz zawsze wszystko robić samemu. Nie tak to działa w wielkim świecie.
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2017-08-31, 15:48   

Zadam to pytanie wprost: jak chcesz sfinansować pracę tego zespołu, jeśli nie masz żadnego wkładu prócz pomysłu? Nikt nie podejmie ryzyka realizacji takiego projektu bez minimalnej specyfikacji technicznej. Zobacz chociażby zbiórki na kickstarterze.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

baron21  

Stały User

Rise above hate.



Doczy: 05 Mar 2014

   

Wysany: 2017-08-31, 16:26   

Przepraszam ale gdzie napisałem, że nie posiadam wkładu finansowego? Brak pieniędzy to wymówka słabych ludzi. Temat był odnośnie czegoś innego więc dlaczego co post starasz mi się udowodnić, że nic z tego nie wyjdzie i do niczego się nie nadaję? Nie znasz mnie, nie wiesz o mnie nic :-) Szansa, że to się uda to 1 na milion, zdaję sobie z tego sprawę ale całe szczęście zlewam takie komentarze, bo w życiu do niczego bym nie doszedł. Dzięki za dyskusję.
_________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem."
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2017-08-31, 19:16   

Założyłem, że gdybyś posiadał pieniądze, to najpewniej zakładałbyś startup i szukał chętnych inżynierów, którym płaciłbyś za pracę. Poza tym założyłem, że osoba dysponująca sporą gotówką i znająca się na biznesie nie szukałaby firmy na forum dla dzieciaczków - ale co ja tam wiem :-) Z tego co widzę nie masz pojęcia o kosztach takiego przedsięwzięcia, aspekcie technicznym oraz (śmiem twierdzić) kwestiach związanych z autorskimi prawami majątkowymi. Gdybyś na przykład wiedział cokolwiek o tym ostatnim to miałbyś świadomość, że idąc do firmy z samym pomysłem możesz w najlepszym przypadku zostać zignorowany, zaś w najgorszym - podrzucić firmie pomysł na nowy produkt, do którego nie miałbyś ŻADNYCH praw. Mógłbyś oczywiście opatentować prototyp, ale sam przyznałeś, że chcesz, by zrobili to inni.

Bajki o biznesie są dobre, kiedy sprzedajesz je niczym Grzesiak na kursach płatnych 700 złotych za dobę. Wtedy też są najbardziej przydatne, bo w realnym życiu coachingowe przypowieści nie znajdują zastosowania. Znaczna część, o ile nie większość ogromnych biznesów, które jednocześnie wiążą się z innowacją, wiąże się nierozerwalnie z wiedzą techniczną założyciela. Spójrz na Jobsa, Gatesa, Muska, Zuckerberga, Lisę Su czy Krzanicha. Nie da się zbudować innowacji samym "znaniem się" na biznesie.

Chcesz innowacji? Przedstaw swój pomysł jakiemuś studenckiemu kołu naukowemu. Pewnie masz gdzieś blisko politechnikę. Popytaj - pewnie znajdziesz jakieś koło zrzeszające ludzi znających się w jakimś stopniu na elektronice i programowaniu - może jakieś systemy wbudowane? Jak uznają, że ma to sens, to pewnie coś takiego zbudują. Zostaniesz rzecz jasna na lodzie, jako osoba nie mająca w projekt żadnego wkładu, ale przynajmniej będziesz mógł mówić, że wsparłeś innowację.

Ponadto, ponownie odpowiadając na Twoje pytanie - tego typu rzeczami zajmują się głównie startupy. Możesz ewentualnie zlecić wykonanie takiego urządzenia jednej osobie (popytaj na forach elektronicznych - pewnie się ktoś znajdzie), ale licz się z tym, że koszta będą wysokie, także ze względu na brak projektu. Podejrzewam, że praca zajęłaby co najmniej kilka miesięcy, a nie sądzę, by ktoś podjął się jej taniej niż za 40zł/h netto.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com