Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-10-01, 22:25   Potomkowie Husarii



Jeszcze by można dodać, że formacja wywodziła się z Serbii, szable i łuki tego typu wzięliśmy od Węgrów, a Węgrzy od Turków, broń palną i koncerze z zachodu, podobnie jak zbroję płytową, skrzydła też są od Serbów, a formację ciężkozbrojną zrobił z nich niejaki Bathory z Siedmiogrodu. Jedyne co było w tej formacji polskie to udoskonalenia importowanych środków walki i hodowla koni oraz ew. organizacja wojska.

To samo można by dopisać do idiotycznego hasła pt. "Szlachta nie pracuje". Pomijając to, że znakomita większość szlachty musiała pracować, to jej liczebność nie przekraczała 12%.
Jeżeli ktoś rzeczywiście jest ze szlacheckiej rodziny, to przeważnie o tym wie na pewno, bo ta wiadomość jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. W każdym razie, z wielu powodów w Polsce po nazwisku tego nie dojdziesz. Oczywiście jest sporo domieszek, ale czystko szlacheckie pochodzenie to rzadkość.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-10-02, 06:37   

Bo Polska to jedna wielka wiocha :zalamany: :zalamany: :zalamany:
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2016-10-02, 10:21   

philosophus, dlaczego Ty tak nienawidzisz Polski i Polaków? Dlaczego Polska Ci przeszkadza??
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

krul umiłowany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Doczy: 22 Lut 2014

   

Wysany: 2016-10-02, 12:27   

philosophus to agent żydowski

a poza tym to wiadomo że husaria, jak i szlachta w ogole, stanowila mniejszosc spoleczenstwa, osobiscie myslalem ze szlachty bylo tylko kilka % nie mowiac juz o tym ze wiekszosc z ich linii zostala wybita. Dodajac do tego istnienie bękartów naprawde ciężko jednoznacznie określić czy ktoś ma pochodzenie szlacheckie

Ale nad tym wszystkim nie ma co dywagowac bo polska juz nie istnieje, ta dzisiejsza to wiocha, słuchacze disco polo, świnie obrzygujące sie na melanżach, kibole, gimbusy promujące idiotów itd. Szkoda strzepic ryja
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-10-02, 13:17   

Cytat:

Ale nad tym wszystkim nie ma co dywagowac bo polska juz nie istnieje, ta dzisiejsza to wiocha, słuchacze disco polo, świnie obrzygujące sie na melanżach, kibole, gimbusy promujące idiotów itd. Szkoda strzepic ryja


Popieram na 100% !!!
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-10-02, 15:09   

krul umiłowany napisa/a:

ta dzisiejsza to wiocha, słuchacze disco polo, świnie obrzygujące sie na melanżach, kibole, gimbusy promujące idiotów itd.



Dokładnie, i kibole nazywający się potomkami husarii.

krul umiłowany napisa/a:

philosophus to agent żydowski



Żydowski, rosyjski, sowiecki, niemiecki, a nawet chiński.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-10-02, 22:33   

philosophus napisa/a:

Jeszcze by można dodać, że formacja wywodziła się z Serbii, szable i łuki tego typu wzięliśmy od Węgrów, a Węgrzy od Turków, broń palną i koncerze z zachodu, podobnie jak zbroję płytową, skrzydła też są od Serbów, a formację ciężkozbrojną zrobił z nich niejaki Bathory z Siedmiogrodu. Jedyne co było w tej formacji polskie to udoskonalenia importowanych środków walki i hodowla koni oraz ew. organizacja wojska.


No, ale co to ma wąłściwie za znaczenie?

Czołg wymyślili Brytyjczycy, a i tak wszyscy kojarzą z nimi Rosjan czy Niemców, bo budowali najlepsze. :-D
Mnichów z Shaolin, bić się nauczył Hindus i co?
Ktoś mówi, że kung-fu nie jest chińskie?

Wino wymyśliły ludy kartwelskie lub Hetyci, a dzisiaj to we Francji czy Włoszech się prześcigają, kto robi lepsze i chwalą na cały świat, kształtem korków...

Husaria, wywodzi się z skąd wywodzi, ale to Polacy zrobili z niej maszynkę do mielenia wrogich armii, wprowadzili pusta kopię, rozwinęli walkę szablą (sztuka krzyżowa) - dość powiedzieć, że polska szabla jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepsza.
Jakby Husaria była kawalerią amerykańską lub niemiecką, to trąbili by o tym na cały świat i w każdym filmie by to było, że to amerykańska lub niemiecka myśl szkoleniowa...i kij by kogo obchodziło, ze jakieś tam wieśniaki w Serbii sobie wcześniej na koniach jeździli.
Na zachodzie głąby są dumni z byle gówna i wszystko, co mogą przypisują sobie, a tu zawsze jakieś samobiczowanie...
Nie wiem jaki jest sens tego tematu. :oczami:
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-10-03, 13:49   

Tylko taki że mnie karki wku*** mości urzędniku. Jakbym był Amerykaninem to bym jechał po Amerykanach. Jestem Polakiem więc jadę po Polakach, bo tu mieszkam i mnie pewne rzeczy denerwują. Jak rozmawiam z obcokrajowcami to zawsze staram się wyjaśniać i przez to poniekąd usprawiedliwiać takie, a nie inne zachowania Polaków, bo przecież zachowania ludzkie nie biorą się z próżni. Więc za granicą, jestem adwokatem nawet tych polskich zachowań z którymi się nie zgadzam, ale na własnym podwórku jak widzę śmietnik to mówię że trzeba coś z tym zrobić.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-10-03, 14:46   

philosophus napisa/a:

Tylko taki że mnie karki wku*** mości urzędniku


Nie jestem urzędnikiem - mam swoją dumę. :-D
Dla mnie większym problemem są opryskliwe i leniwe baby w urzędach, które żeby się wzięły do roboty muszę porządnie opie**dolić i uświadomić, że godziny pracy są od pracy, a nie picia kawy i robienia fochów.
Karków też nie nawrócisz, bo mózg tam za mały - chociaż, jakbyś tak porozklejał na mieście takie plakaty, byłoby zabawnie.

philosophus napisa/a:

Jakbym był Amerykaninem to bym jechał po Amerykanach


Nie sądzę - Amerykanie mają mentalność jechania po innych, to Polacy jadą po sobie.

philosophus napisa/a:

Jak rozmawiam z obcokrajowcami to zawsze staram się wyjaśniać i przez to poniekąd usprawiedliwiać takie, a nie inne zachowania Polaków, bo przecież zachowania ludzkie nie biorą się z próżni


Za granica jest takie same zatrzęsienie kretynów, że ja osobiście nigdy nie widzę powodu, by cokolwiek usprawiedliwiać.
Oni są tylko lepiej wytresowani - to, ze Niemiec wyrzuca śmieci do kosza, a Polak ciśnie puszkę po piwie na chodnik i idzie dalej, znaczy tylko, ze Niemca lepiej szkolono.
Ja miałem problem w Polsce ze zrozumieniem jak można rzucać śmieci na ulice (teraz już przywykłem), bo tak mnie w Niemczech wychowano, i tak samo robili kretyni z którymi chodziłem do szkoły - ale mimo wychowania w pewnego rodzaju odruchach społecznych, to nadal byli kretyni.
To są po prostu kraje bogatsze, wydają się mniej zdziczałe, bo nie miały kontaktu z sowiecką mentalnością, ale zatrzęsienie idiotów jest tam takie same.

Na każdy naród na Zachodzie Europy się coś znajdzie - to, że jeden cymbał urodził się w Warszawie i jest okreslany głupim Polakiem, a drugi urodził w Lizbonie i jest dumnym Portugalczykiem, to głupie programowanie społeczne.
Obydwaj są po prostu kretynami - narodowość tu nic nie zmienia.
Chyba, ze wierzysz w teorie lepszych/gorszych narodów.
 

krul umiłowany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Doczy: 22 Lut 2014

   

Wysany: 2016-10-05, 21:23   

$karbówka napisa/a:

philosophus napisa/a:

Jeszcze by można dodać, że formacja wywodziła się z Serbii, szable i łuki tego typu wzięliśmy od Węgrów, a Węgrzy od Turków, broń palną i koncerze z zachodu, podobnie jak zbroję płytową, skrzydła też są od Serbów, a formację ciężkozbrojną zrobił z nich niejaki Bathory z Siedmiogrodu. Jedyne co było w tej formacji polskie to udoskonalenia importowanych środków walki i hodowla koni oraz ew. organizacja wojska.


No, ale co to ma wąłściwie za znaczenie?

Czołg wymyślili Brytyjczycy, a i tak wszyscy kojarzą z nimi Rosjan czy Niemców, bo budowali najlepsze. :-D
Mnichów z Shaolin, bić się nauczył Hindus i co?
Ktoś mówi, że kung-fu nie jest chińskie?

Wino wymyśliły ludy kartwelskie lub Hetyci, a dzisiaj to we Francji czy Włoszech się prześcigają, kto robi lepsze i chwalą na cały świat, kształtem korków...

Husaria, wywodzi się z skąd wywodzi, ale to Polacy zrobili z niej maszynkę do mielenia wrogich armii, wprowadzili pusta kopię, rozwinęli walkę szablą (sztuka krzyżowa) - dość powiedzieć, że polska szabla jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepsza.
Jakby Husaria była kawalerią amerykańską lub niemiecką, to trąbili by o tym na cały świat i w każdym filmie by to było, że to amerykańska lub niemiecka myśl szkoleniowa...i kij by kogo obchodziło, ze jakieś tam wieśniaki w Serbii sobie wcześniej na koniach jeździli.
Na zachodzie głąby są dumni z byle gówna i wszystko, co mogą przypisują sobie, a tu zawsze jakieś samobiczowanie...
Nie wiem jaki jest sens tego tematu. :oczami:



To popieram, geneza husarii nie ma żadnego sensu, papier proch i inne bajery też wymyślili chińczycy i co z tego? Nie ważne kto co wymyślił, a kto czego używał
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-10-05, 22:08   

Może inaczej - ważne kto wymyślił, ale jeśli kto inny doprowadził to do mistrzostwa, to należy mu oddać co jego, a nie robić gówno-burzę, o jakieś prawo patentu.
Anglicy wymyślili piłkę nożną, a zwykle Niemcy lub Brazylia mają najlepsze reprezentacje.
I co? Nie maja prawa się tym szczycić, że są dobrzy? :-D
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-10-06, 12:05   

$karbówka, Zapomniałeś o hiszpanach i włochcach :-D
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

krul umiłowany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Doczy: 22 Lut 2014

   

Wysany: 2016-10-06, 18:26   

Nie ważne bo to i tak wymyśla jeden chłop a nie cały kraj, a jako twórca zamiast niego zostaje uznany koleś który pierwszy podyebał mu patent, przynajmniej tak to działa kilkaset lat, w średniowieczu to już w ogóle się zacierało kto co wymyślił

Z resztą motyw koń + długi kij z ostrzem na końcu to już w starożytności wymyślili :mrgreen:
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Doczy: 08 Pa 2013

   

Wysany: 2016-10-07, 16:40   

DeVaneio napisa/a:

$karbówka, Zapomniałeś o hiszpanach i włochcach


A Hiszpanie mieli swoje 5 minut całkiem niedawno.
A Niemcy i Brazylia praktycznie od lat 50-ych do dziś, zawsze miejsce w czołówce ugrają.

krul umiłowany napisa/a:

Nie ważne bo to i tak wymyśla jeden chłop a nie cały kraj,


A pamiętasz co napisałeś?

krul umiłowany napisa/a:

papier proch i inne bajery też wymyślili chińczycy


A to nie Chińczycy jako naród, tylko jeden koleś wymyślał i to jeszcze eunuch. :-D
 

DeVaneio  

Moderator



Doczy: 27 Lip 2014

   

Wysany: 2016-10-07, 17:20   

$karbówka, Niemcy wygrywają średnio co 20 lat.Brazylia miała 2 razy swoje złote ery.Hiszpania już od 3 lat wszystko wygrywają.Nie mam tutaj na myśli trofeów reprezentacji ale 4 kluby teraz rządzą.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com