Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-12-23, 20:38   

U mnie jada się karpia smażonego na maśle, strucle( chałkę), chleb, sałatkę jarzynową, zupę rybną (wywar z głów karpia plus grzanki), barszcz z uszkami z grzybami, kompot z suszonych śliwek z gotowanym grochem oraz masę ciasteczek, makowiec zawijany oraz sernik.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-12-23, 22:16   

Generalnie, to kiedyś sporo tego było. Z roku na rok coraz mniej. Karpia w tym roku nie będzie, inna ryba będzie. W sumie, mało i tak jem z tego co jest, bo dla mnie to jest przesadzone.
Jak robię rybę sobie ją gotuje lub trzeba w piekarniku z warzywami. Jakoś nie rajcuje mnie objadanie się tym co jest na stole, bo większość tam jest niezdrowe, tłuste itp.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

czarna12345  

Stały User



Wiek: 73

Do³±czy³a: 05 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-23, 22:35   

Karp fuuu... Jem wszystkiego po troszku :-D Najlepsza jest kucia ;)
_________________
Radość to żyć a nie marzyć.
Ból jest ceną którą płacimy za siłę.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-12-23, 23:22   

Nie obejdzie się bez barszczyku z uszkami i pierogów - moje ulubione dania :-) Poza tym ryby - smażony karp, ryba po grecku... Nie lubię tylko śledzi, więc ich nie ruszę. I sałatki! <3 w tym roku robię je na pół z mamą - ona warzywną i gyros, ja z tuńczyka i taką na słodko, z szynką i ananasem. Poza tym mama robi kapustę z grzybami z przepisu mojej babci, zupę grzybową jako alternatywę dla tych, którzy nie przepadają za barszczykiem, dziś upiekła sernik, ja zrobiłam banoffe (mało świąteczne, wiem, ale kocham to!<3) i upiekłam koszyk muffinów z czekoladą. Do tego dochodzi piernik, makowiec i z naszej strony to wszystko. Resztę dowiozą ciocie. :-D W tym roku ze względu na to, że mój tato jest po operacji Wigilia jest u moich rodziców, pierwszy raz spędzę ją w domu, nie u dziadków, jak to zwykle bywało, zjedzie się cała rodzina... Aż mam tremę! :-D
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-12-24, 09:36   

Po mimo tego,że spędzamy święta w nielicznym gronie,to potraw jest naprawdę wiele.
Obowiązkowo barszcz,pierogi,zupa grzybowa,sos grzybowy,sałatki,karp,mak z miodem oraz orzechami,ryba po grecku,śledzie,galaretki z mięsem.Zapewne znalazłoby się jeszcze wiele rzeczy.Następnego dnia do listy dochodzi jeszcze kaczka w pomarańczach.
Oczywiście też ciasta.Sernik,piernik,tort makowy,świąteczne ciasteczka piernikowe,dla brata także murzynek.

Co mi najbardziej smakuje ?
Oczywiście wszystkie mamine wypieki.Zwłaszcza sernik.
A także pierogi taty z niezastąpionym sosem grzybowym.
_________________
Drugs&hugs.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-12-24, 15:29   

Z takich najbardziej tradycyjnych i corocznych to: barszcz czerwony z uszkami i pieczarkowa dla tych, którzy barszczu nie lubią, pierogi z kapustą i grzybami albo serem do wyboru, ryba smażona, ale nigdy karp, kompot z suszu, śledzie jakieś tam, 'bigos wigilijny' - czyli kluski+kapusta+pieczarki, makowiec, sernik i ileś tam innych ciast. Wigilia oczywiście postna, bez żadnych mięs, wędlin, itp.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2010-12-24, 15:43   

na stole znajdzie się to, co zwykle - pieczony karp z ziemniakami, kapusta, barszcz z uszkami, zupa grzybowa, kompot z suszonych owoców, makówki, szarlotka i muffinki czekoladowe :)
_________________
meow
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-12-24, 16:22   

Dochodzę do wniosku, ze generalnie tylko karp jest taką najbardziej polską tradycyjną potrawą. Reszta już się rozmywa po regionach, a nawet rodzinach.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-12-24, 22:17   

a u mnie karpia nie ma!

najbardziej świąteczna jest grzybowa.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-12-24, 22:18   

Barszcz grzybowy, ot co!
 

rainbow  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 28 Gru 2009

Sk±d: po³udnie

   

Wys³any: 2010-12-24, 22:26   

sheilven napisa³/a:

najbardziej świąteczna jest grzybowa.



a nie, bo barszcz z uszkami!

karp jest pycha, tylko trzeba się namęczyć z ośćmi. były też pierogi w sosie grzybowym, kompot, gołąbki, kapusta z grzybami, kutia + duużo wypieków, w tym ulubiony strudel <3
 

potargane_mysli  

Stały User



ImiÄ™: Laura

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Gru 2010

   

Wys³any: 2010-12-25, 10:50   

rainbow napisa³/a:

sheilven napisa³/a:

najbardziej świąteczna jest grzybowa.



a nie, bo barszcz z uszkami!



zdecydowanie! :D

A poza tym skusiłam się na pierogi i kluski z makiem.
Były jeszcze inne dania jak karp, kapusta z grzybami czy jakieś tam sałatki i ciasta,
ale w tegoroczną wigilię aż tak nie zaszalałam :P
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com