Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Serduchoo  

Stały User

zmotoryzowana



Do³±czy³a: 10 Kwi 2011

Sk±d: ta mina?:D

   

Wys³any: 2011-05-20, 21:00   PowoÅ‚anie a seks?

Czy kobieta która uprawiała już stosunek płciowy może pójść do zakonu?I co o tym myślisz?
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-05-20, 21:03   

Pewnie, że może. A czemu niby nie?
Bóg przecież wybacza grzechy, jeżeli się ich żałuje. A skoro laska się do zakonu pcha to chyba nie bardzo ją pociąga obcowanie płciowe, a raczej co innego.
 

Znudzony  

Stały User

I to jak cholera...



Wiek: 35

Do³±czy³: 14 Maj 2011

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2011-05-20, 21:16   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

Bóg przecież wybacza grzechy, jeżeli się ich żałuje. A skoro laska się do zakonu pcha to chyba nie bardzo ją pociąga obcowanie płciowe, a raczej co innego.


Czyli przy wstępowaniu do zakonu (lub też nawet poza nim) należy się spowiadać z seksu, bo jest grzechem? Jeżeli źle zrozumiałem puentę płynąca z ostatnich dwóch postów, to mnie skorygujcie, bo aż mi się scyzoryk w kieszeni otwiera, jak takie rzeczy czytam :facepalm:
_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-05-20, 21:22   

Znudzony napisa³/a:

Czyli przy wstępowaniu do zakonu (lub też nawet poza nim) należy się spowiadać z seksu, bo jest grzechem?


jeżeli był on bez ślubu to tak. czyż to nie oczywiste?
 

Znudzony  

Stały User

I to jak cholera...



Wiek: 35

Do³±czy³: 14 Maj 2011

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2011-05-20, 22:01   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

czyż to nie oczywiste?


Dasz wiarę, że całkowicie o tym zapomniałem? :wstyd: Nie było pytania. Personalnie uważam zdanie Kościoła na ten temat za coś tak absurdalnego, że zupełnie nie pokojarzyłem faktu...
_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-05-20, 22:07   

Znudzony napisa³/a:

Personalnie uważam zdanie Kościoła na ten temat za coś tak absurdalnego, że zupełnie nie pokojarzyłem faktu...


Personalnie, mam podobnie, ale fakt, pozostaje faktem.
Nic się nie stało.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-20, 22:52   

Cytat:

Czy kobieta która uprawiała już stosunek płciowy może pójść do zakonu?I co o tym myślisz?


W zakonie nie sprawdzają dziewictwa. Bo niby jak? Tak samo faceci. Zwyczajnie się oddaje całego siebie, ze swoją seksualnością na służbę Bogu, rezygnując z przyjemności. Jedni wytrzymują, inni nie.
_________________
lol
 

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-20, 22:53   Re: PowoÅ‚anie a seks?

Serduchoo napisa³/a:

Czy kobieta która uprawiała już stosunek płciowy może pójść do zakonu?I co o tym myślisz?




Tak, wydaję mi się,że tak. Jak ktoś wyżej ujął - po spowiedzi. Chyba takowe są procedury, chociaż ciekawiłaby mnie pokuta, bo w końcu czystość do ślubu jest dla Kościoła taaak ważna.

A co do kobiety,która podejmuje takie kroki - najwidoczniej nie spodobało jej się takie życie i woli wybrać te "bliższe Bogu", przynajmniej spróbowała.
 

Patrycja7777  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-05-21, 04:56   

Może wstąpić do zakonu. Ale już jak mężczyzna jest po stosunku wydaje mi się że nie może przyjąć sakramentu kapłaństwa.
 

Hiawatha  

Wymiatacz



ImiÄ™: Brand

Do³±czy³: 01 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-21, 13:43   

może, mój ksiądz miał dziewczynę i przyznaje się że z uprawiał z nią ostry seks. Nawet przyznaje się do męskich odruchów.
_________________
Don't be a dick about the things u don't like

"Ty śmiejesz się z nich bo są inni, oni śmieją się z Ciebie, bo jesteś taka jak cała reszta"
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-05-23, 09:46   

Cytat:

może, mój ksiądz miał dziewczynę i przyznaje się że z uprawiał z nią ostry seks.


"Droga klaso. Nikt nie jest święty. Ja ze swoją dziewczyną robiliśmy to,to, i to. Ale pamiętajcie, to jest grzech!" Sorry, ale w moich oczach by stracił wiarygodność. Powołanie ot tak się nie pojawia.

Hiawatha napisa³/a:

Nawet przyznaje się do męskich


Za to to jest jak najbardziej zrozumiałe. Ciężko oszukać biologie.
_________________
lol
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-05-23, 12:09   

Everthus napisa³/a:

Sorry, ale w moich oczach by stracił wiarygodność.


Sądzę, że ksiądz, który kiedyś tam, gdzieś tam uprawiał seks jest bardziej wiarygodny - jesli chce podejmować z młodzieżą w ogóle temat seksu.
I tak, powołanie czasem pojawia się "ot tak".
 

Xelk  

Stały User



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 03 Mar 2009

   

Wys³any: 2011-05-26, 08:09   

Cytat:

Sądzę, że ksiądz, który kiedyś tam, gdzieś tam uprawiał seks jest bardziej wiarygodny - jesli chce podejmować z młodzieżą w ogóle temat seksu.

Ksiądz ma ewangelizować, a nie gadać o seksie.

Cytat:

I tak, powołanie czasem pojawia się "ot tak".


Powołania pojawiają się od Boga. Oczywiście są kapłani, którzy powołania nie czuli.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2011-05-26, 08:18   

Cytat:

Ksiądz ma ewangelizować, a nie gadać o seksie.


Co to znaczy ewangelizować? Mówić to co jest zapisane w Biblii? Po co powtarzać beznamiętnie to co było i jest napisane?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2011-05-26, 14:50   

TQIT napisa³/a:

Cytat:

Ksiądz ma ewangelizować, a nie gadać o seksie.


Co to znaczy ewangelizować? Mówić to co jest zapisane w Biblii? Po co powtarzać beznamiętnie to co było i jest napisane?



dodatkowo, w Biblii też mamy do czynienia z kwestiami seksualnymi, więc...:)

Co do tematu - dziewictwo nie jest warunkiem wstąpienia do zakonu. Według mnie, to dosyć dobre, bo nic nie powinno przekreślać takiego wyboru. A jeśli ktoś 'tego' spróbował, a i tak chce żyć w celibacie, to chyba jeszcze 'lepiej'.
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com