Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

lrafal13  

User

lrafal13


Imię: Rafał

Wiek: 31

Doczy: 08 Lis 2013

   

Wysany: 2016-11-08, 21:52   Praca magisterska - temat

Przede mną nie lada wyzwanie jakim jest napisanie magisterki. Pierwszym problemem jaki się pojawia to temat pracy.
Na początek chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa pociągnąć magisterkę na podstawie pracy licencjackiej? Temat jaki wtedy pisałem to: "Analiza finansowa jako podstawa oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa na przykładzie xyz S.A."
Czy na podstawie takiej pracy jestem wstanie napisać magisterkę? Jaki temat obrać?
Proszę o opinię osoby doświadczone w tym temacie
 

philosophus  

Pogromca postów


Doczy: 07 Lut 2013

   

Wysany: 2016-11-09, 19:53   

To powinien ocenić promotor.

Co do zasady, da się pociągnąć o ile temat na to pozwala.

Nie mam pojęcia o tematyce którą chcesz się zająć więc nie jestem w stanie tego ocenić.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

usiek  

Stały User

The Grandmaster



Imię: Łukasz

Wiek: 31

Doczy: 17 Lip 2014

   

Wysany: 2016-11-10, 02:14   

lrafal13 napisa/a:

Na początek chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa pociągnąć magisterkę na podstawie pracy licencjackiej?


Co do zasady nie (przynajmniej na uniwersytetach). Być może na niektórych uczelniach jest taka możliwość, radziłbym zapytać promotora.
_________________
Let’s play this democracy game, shall we?
 

karokrakow  

Stały User



Doczya: 15 Wrz 2013

Skd: Kraków

   

Wysany: 2016-11-10, 17:08   

Ja osobiście miałam na licencjacie podobny temat do twojego, z tym że o bankach :)


Wydaje mi się że mógłbyś opisać coś związanego ze zmianami w sprawozdaniach tej firmy (np. w związku ze zmianami ustawy o rachunkowości lub jakimiś zmianami w MSR/MSSF - nie wiem jaką tam firmę masz, ale np. mój tata pisał już jakiś czas temu magisterkę właśnie o zmianach jakie zaszły w przepisach MSR/MSSF, a w ostatnim rozdziale pokazywał je na przykładzie firmy w której pracował).

Ewentualnie jeśli ta firma podjęła jakąś działalność inwestycyjną to mógłbyś np. napisać o wpływie tych działań na sprawozdanie firmy (wtedy mógłbyś odnieść się częściowo do tego, co już pisałeś w pracy licencjackiej).
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com