Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-02, 14:27   

Cytat:

Nie masz co porównywać nas ze starszymi.


No, wiesz, 16 lat to ja skończyłam dawno temu ;>

Zdunio napisa³/a:

eśli nie ma tu miejsca na takie zawody to na cholerę się uczyć ich? Nie udało się to na zmywak.


Czytasz co piszÄ™?
Lekarz jest w stanie zarobić za granicą o wiele więcej, niż u nas - i po to tam jedzie, jak i reszta wykwalifikowanych ludzi. Aby za swoją pracę zarabiać dobrze, a nie marne ochłapy.
Nikt lekarzowi nie każe tam jechać na zmywak...

Zdunio napisa³/a:

Co to znaczy?


Może źle użyłam słowa - za małe zarobki w stosunku do odpowiedzialności, jaką ludzie biorą na siebie. Różnicowanie przez płeć itd.
 

Zdunio  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-02, 14:40   

Cytat:

No, wiesz, 16 lat to ja skończyłam dawno temu ;>


Przekraczasz 28 lat? Jeśli nie to wychowałaś się w chorej III RP więc to normalne. Za PRL był przynajmniej wspólny wróg.

Cytat:

Lekarz jest w stanie zarobić za granicą o wiele więcej, niż u nas - i po to tam jedzie, jak i reszta wykwalifikowanych ludzi. Aby za swoją pracę zarabiać dobrze, a nie marne ochłapy.


Proponujesz całej Afryce i Europie wschodniej przenieść się do Wielkiej Bretanii? Opuszczenie własnego państwa z powodu lepszej sytuacji finansowej gdzie indziej jest niemoralne. Zamiast narzekać na nasze płace rusz dupsko na wybory i zagłosuj na alternatywę typu PRP czy WIP. W Socjalizmie zawsze jest zle... tym bardziej takim jaki nam skleili. Ale to, że leżymy w kałuży nie znaczy, że mamy się przeczołgać z kałuży... Trzeba wstać! A nie spylać na wyspy.

Cytat:

Może źle użyłam słowa - za małe zarobki w stosunku do odpowiedzialności, jaką ludzie biorą na siebie. Różnicowanie przez płeć itd.


Nie po to stworzono demokracje żeby ludzie mogli legalnie narzekać tylko, żeby sami coś zrobili. Ale to niepraktyczne, dlatego popieram autorytaryzm.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-02, 14:50   

Zdunio napisa³/a:

Przekraczasz 28 lat? Jeśli nie to wychowałaś się w chorej III RP więc to normalne. Za PRL był przynajmniej wspólny wróg.


Nie przekraczam 28 lat, ale już teraz widzę, co się dzieje ;) I to wcale nie zachęca mnie, aby tu zostać, chociaż nigdy nie chciałam emigrować.

Zdunio napisa³/a:

powodu lepszej sytuacji finansowej gdzie indziej jest niemoralne.


Aha, to człowiek ma całe życie robić w systemie pracy u podstaw, bo tak będzie moralnie i mały człowieczek nie zarzuci mu, że jest tchórzem itd? Człowieku, nie po to przechodzisz przed postawówkę, gimnazjum, liceum i często trudne studia, żeby musieć utrzymywać się za 1200 zł.
I trochę grzeczniej proszę, bo akurat nic nie wiesz o moim stosunku do powinności obywatelskich - a nie ma sensu, aby wypowiadać się o czymś, o czym się nie wie.

Cytat:

Nie po to stworzono demokracje żeby ludzie mogli legalnie narzekać tylko, żeby sami coś zrobili.


I robimy - kwestia tego, że mentalność się nie zmienia, zwłaszcza osób rządzących.
 

Zdunio  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-02, 14:57   

Cytat:

I robimy - kwestia tego, że mentalność się nie zmienia, zwłaszcza osób rządzących


Jak się głosuje na tą samą "elitę" od 20 lat to tak jest...

A ja mam całkiem inne priorytety. Kierujesz się materializmem i drogą na skróty. Ja poczuciem obowiązku i patriotyzmem. Nie ma sensu taka rozmowa bo dla mnie nie jesteś wiele warta, więc lepiej jeśli opuścisz Polskę, może coś lepszego wyrośnie. Nie chcę Cię urazić ale takie moje zdanie jest.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-02, 15:03   

Cytat:

Jak się głosuje na tą samą "elitę" od 20 lat to tak jest...


Nie no, aż tyle nie żyje ;p

Możesz to nazwać materializmem i drogą dla skróty - ba, mogę nawet nie być dla ciebie wiele warta.
Ja jednak wyżej stawiam dobro siebie i osób, którym będę mogła pomóc dzięki "wybiciu się:, bo patriotyzm patriotyzmem, ale dla mnie poczuciem obowiązku jest pokazanie, że umiem o siebie zadbać, umiem się utrzymać moim rodzicom, którzy wiele poświęcili dając mi możliwości. Może to być tchórzostwo - ale nie chcę za 20 lat skończyć jako zgryźliwa baba, która narzeka na zarobki narzucone przez tych, którzy dorwali się do koryta, a o zwykłym człowieku zapominają.
 

Zdunio  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-02, 15:07   

Myślisz jak zwyczajny zjadacz chleba. I nie ma się co dziwić. Ale naprawdę polecam zapoznać się z programami małych partii jak WIP, PRP czy NOP. Są warte sprawdzenia... WIP to korwinowcy, chcą wprowadzić prawdziwy kapitalizm, to chyba ważne dla zjadaczy chleba. Idzie za tym wiele osobliwych poglądów etycznych nie do końca konserwatywnych a jednak takowych.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-02, 15:10   

Zdunio, uwierz, ty też jesteś zjadaczem chleba ;)
Interesuje cię polityka - super, mnie nie :) Przy głosowaniu zapoznaję się z programem i głosuje na tych, którzy mi pasują, nie wychodzę z założenia - a co tam jeden głosik jest ważny.

A ty nie odnoś się tak do ludzi, którzy mają trochę inne poglądy niż ty ;)
 

Zdunio  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-02, 15:11   

A mogę się dowiedzieć na kogo głosujesz?
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-02, 15:12   

Nie ;)
 

Zdunio  

User


Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-02, 15:18   

Powiem Ci tak:
SLD to twórcy obecnego systemu
PSL to pachołek PO
PO to gówno robiąca partia, która tylko zadłuża państwo twierdząc, że tworzy inwestycje
PiS to chyba nie potrzebuje komentarza, ich polityka w ostatnim roku przerosła oczekiwania każdego zatwardziałego zwolennika PiSu
PJN to jakiś promyk nadziei ale raczej nie ma się co spodziewać cudów, z PiSem razem dorastali
Mam nadzieje na jakieś refleksje z twojej strony, nie zdawaj się na media bo to narzędzie do tworzenia wyników wyborów.
Może powiesz, że jestem następnym nastolatkiem z manią celu wyższego, może i mam manie celu wyższego ale raczej ona nie zniknie.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-01-02, 15:33   

Cytat:

Może powiesz, że jestem następnym nastolatkiem z manią celu wyższego, może i mam manie celu wyższego ale raczej ona nie zniknie.



Miej.
Ale nie klasyfikuj innych pod siebie, bo się możesz zdziwić :)
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-02, 16:07   

Spam. Won z takimi pyskówkami na PW.

Moim zdaniem praca za granicą jest fajną alternatywą dla młodzieży w celu zarobienia przyjemnych pieniędzy w wakacje. Sam w zeszłym roku próbowałem wyjechać na jakieś zbiory ze znajomymi, lecz zbyt późno wyraziłem chęci do tego. Liczą się tylko sprawdzone i dobrze płatne miejsca.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2011-01-04, 19:48   

Ja planuje wyjechać do Anglii na wakacje na jakąś prace sezonową, ale narazie jestem zielony w tym temacie :-)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-01-06, 08:52   

Pracowałam przez kilka miesięcy w Irlandii.Było to powiązane z praktykami,które musiałam odbyć.Pracowałam jako 'luzak' na pół etatu w stajni sportowej oraz prywatnie przygotowywałam konie do zdobycia wyższej klasy sportowej.
Jadąc tam nie spodziewałam się,że w ogóle będę zarabiać.Zwłaszcza ze względu na kryzys.Stawki jednak wynosiły w jednej pracy za cztery godziny 30 euro,zaś za indywidualny trening koni brałam najniższą stawką w tamtych rejonach,czyli 20 euro za godzinę.O ile pobyt nie należał do tych udanych,to samej pracy nie wspominam źle :) Zwłaszcza,że pracowałam ze stajennym,który jest Polakiem.Atmosfera była naprawdę sympatyczna.Ludzie,u których pracowałam zaskakująco mili oraz sympatyczni.
Nie potrafiłabym jednak opuścić kraju,by podjąć tam stałą pracę.

Niezmiennie planuję także wyjechać na miesięczny staż do Brukseli.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com