Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-02-12, 14:07   Praca zdalna - zalety i wady.

W dzisiejszych czasach coraz powszechniejsza staje się praca przez Internet. W państwach europy zachodniej staje się standardem natomiast w Polsce jeszcze, niestety, raczkuje.
Jakie są wg Was zalety takiej pracy? Czy macie już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie?
Moim zdaniem jest to Å›wietna sprawa dla mÅ‚odych ludzi. Wygoda, elastyczny czas pracy, dowolny wybór miejsca dziaÅ‚ania – to tylko pierwsze z brzegu zalety jakie przychodzÄ… mi do gÅ‚owy.

A jakie jest Wasze zdanie?
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2013-02-12, 16:37   

Faktycznie, elastyczny czas pracy to duże udogodnienie.
Jednak taka praca to nie dla mnie. Trzeba wychodzić do ludzi, bo niedługo wszystko będzie się kręciło tylko wokół internetu, ludzie nie będą sobie nawzajem potrzebni.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-02-13, 10:16   

Ja myślę, że podstawową wadą, która odstrasza młodych ludzi od tego typu pracy jest ryzyko zostania oszukanym. Jest wiele ofert w sieci, które obiecują szybkie pieniądze przez internet. Prawda jest taka, że równie często jak pojawiają się te oferty słyszy się o oszustwach przez internet. Wiele serwisów, w których ogląda się reklamy, klika jakieś rzeczy stawia również wysokie progi wypłaty, co często demotywuje ludzi do obecności na takich stronach. Też pojawia się drugie pytanie, jak dużo można zarobić np. w ciągu miesiąca przez internet?

Fakt faktem, plusów jest dużo, jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy nie mogą podjąć pracy np. "zawsze w godzinach wieczornych" ze względu na swój harmonogram zajęć itd. Ja w zasadzie pracuję w sieci, ale jest to zdecydowanie inna forma pracy niż ta, o której tutaj mowa.
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-02-14, 11:36   

Zgadzam siÄ™ z TobÄ… vialink. Dotychczas zarabianie w sieci byÅ‚o kojarzone z niemaÅ‚ym ryzykiem. Ale z drugiej strony widzÄ…c oferty, które umożliwiajÄ… zarobienie „4 tys. Euro w tydzieÅ„” to automatycznie takie coÅ› powinno wzbudzić w nas podejrzenie. Nie ukrywajmy, takie pieniÄ…dze przez Internet sÄ… raczej maÅ‚o prawdopodobne. Dlatego też trzeba szukać serwisów, które sÄ… wiarygodne, a wypÅ‚atÄ™ pieniÄ™dzy na konto bankowe użytkowników gwarantujÄ… stabilne, duże firmy.

To ile można zarobić zależy od naszego zaangażowania. Pieniądze same do nas nie przyjdą :)

Co do godzin pracy - dokÅ‚adnie – praca w godzinach wyznaczonych przez nas samych to dopiero komfort J Prawie jak wÅ‚asna firma :P

Właśnie pomyślałem o wadach pracy zdalnej. Jak zabraknie w domu prądu lub nastąpi awaria Internetu to już nic nie zdziałamy.
 

Karinaa  

User



Do³±czy³a: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-14, 11:54   

Hm, praca zdalna może być wygodna, ale też mniej stała. Moim zdaniem warto mieć stałych współpracowników, albo równocześnie pracować "na etacie" i zdalnie.
 

Morena

User



Do³±czy³: 26 Maj 2012

   

Wys³any: 2013-02-25, 17:21   :)

Praca zdalna faktycznie staje siÄ™ coraz popularniejsza.
Jednakże może ją wykonywać niekażdy i nie w każdym zawodzie.
Najpopularniejsze prace on-line to:grafik komputerowy i wszelakie awody które zajmują się pracą z komputerem/internetem.
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek max 400 x 50 px. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

placek

Wymiatacz



Do³±czy³: 19 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-02-28, 12:35   

Do takiej pracy trzeba się przede wszystkim przyzwyczaić. Trzeba mieć sporo samozaparcia i umieć się mobilizować, bo siedzenie w domu i potrafi rozpraszać. Nagle znajdziemy sto tysięcy rzeczy ciekawszych niż praca, więc trzeba umieć z taką pokusą walczyć.
 

annazmokraglowa  

Stały User


ImiÄ™: Ania

Do³±czy³a: 31 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-03-01, 15:48   

Czy ja wiem czy raczkuje, jakieś 50% moich znajomych ma lub może mieć właśnie taki tryb pracy. Sama mogę sobie wybierać czy chce w dany dzień pracować w domu czy też w biurze. Przeważnie wybieram biuro, bo lubię kontakt z ludźmi na codzień i jestem wtedy więcej zrobić w ciągu dnia. Siedzenie w domu idzie u mnie w parze z lenistwem, wiec jeżeli pracuje w domu, pewnym jest, że poza wstaniem z łóżka i przeniesieniem się do pracy do innego pokoju nic już więcej w tym dniu nie zrobię:)
 

Mona123

User


Do³±czy³: 21 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-21, 10:31   

Praca zdalna to super udogodnienie. Albo przynajmniej możliwość "home office" jeśli pracuje się na etat. Wydaje mi się, że w domu są rozpraszacze, ale jestem w stanie się skupić i ogarnąć obowiązki szybciej i lepiej niż w biurze, gdy koleżanki i koledzy z pokoju przynoszą kolejne kawy, telefonują służbowo albo przez chwilę plotkują. Przez parę lat pracowałam w agencji pr i niestety, szef uważał, że jeśli nie ma cię w biurze to nie pracujesz. A często było bardzo ciężko robić swój projekt w otoczeniu 10 innych osób.
Organizacja pracy jest ważna. Jakiś super kalendarz albo narzędzia online, które pomogą w ogarnianiu co trzeba zrobić, na kiedy itd. Podio, Ideonet. Coś takiego. I przypomnienia w telefonie. :-D
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-03-22, 10:25   

Ja pracuję zdalnie i bardzo sobię to cenię. Właściwie w mojej pracy inna opcja nie wchodzi w grę, bo musiałabym w biurzę spędzać calutki dzień i przez połowę czasu nic bym nie robiła. To duże udogodnienie, szczególnie dla studentów, którzy jednak te kilka godzin dziennie muszą spędzić na uczelni. Wiadomo, że taka forma pracy ma swoje wady. Czasem ciężko jest się zmobilizować do pracy, wstać o tej ustalonej porze i zabrać się do roboty. Według mnie nie ma sensu chodzić do biura, jeśli możesz coś zrobić w domu szybciej i sprawniej. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze na dojazdy I wszyscy powinni być z takiego układu zadowoleni (pod warunkiem, że się nie obijasz, tylko rzeczywiście pracujesz) :-D
 

Specjalista  

Stały User

inCLICK.pl



ImiÄ™: Krzysztof

Do³±czy³: 06 Lut 2013

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2013-03-22, 11:08   

Czyli generalnie z tego co piszecie największą wadą jest brak kontaktu z ludźmi w biurze. Chociaż dla niektórych to plus. No tak, każdy jest inny.
Największe plusy to brak marnotrawienia czasu na dojazd i elastyczne godziny pracy.
No to kto się skusi na pracę zdalną? :hyhy: Należy pamiętać także o tym, że z brakiem kontaktu to też tak nie dokońca. Bo przecież jest mail, google hangout i inne narzędzia poprzez które możemy się komunikować.
_________________
 

koolas1  

User


Do³±czy³: 25 Mar 2013

   

Wys³any: 2013-03-25, 17:55   

Moim zdaniem są same zalety. Brak kosztów dojazdów, możliwość ustawiania czasu pracy pod siebie i możesz zajmować się dzieciakami podczas pracy:) obczajcie sobie ten filmik jak macie jeszcze jakieś wątpliwości http://www.youtube.com/user/pracuj?v=JIJy9J8_t2c
 

Bantu  

Wymiatacz



ImiÄ™: Dawid

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

Sk±d: Opole

   

Wys³any: 2013-03-27, 00:24   

Ja tam aktualnie pracuje zdalnie, bo jak się okazało zostałem zatrudniony, ale na chwile obecną nie ma miejsca dla mnie w biurze, przynajmniej na to wychodzi. Ryzyka nie ma żadnego, bo umowa jest podpisana, wiem co mam robić, a kontakt z przełożonymi jest stały drogą mailową, czy tam skype, więc nawet jak czegoś nie wiem, a często tak się zdarza robiąc takie dziwactwa jak ja, to po prostu wystarczy odezwać się na skype do pewnych osób i wszystko wyjaśniają.
W pewnym momencie odniosłem wrażenie, że w tym temacie nie chodzi o pracę zdalną tylko o durne klikanie w jakieś linki, albo sam nie wiem co, bo co to za ryzyko dostać pracę po uprzedniej rozmowie telefonicznej, czy w biurze? Jestem też ciekaw gdzie ktoś widział oferty pracy, pracy! Za powiedzmy "4 tys. euro", to są przecież śmieciowate reklamy robiące z naszych kompów zwykłe botnety. No i w takim wypadku o pracy raczej nie można gadać.
_________________
Kraina Bantu, dziwny punkt leżenia
 

Teofila

User


Do³±czy³: 24 Lis 2016

   

Wys³any: 2016-11-24, 21:56   

Najgorszy jest strach i niepewność. Niemożliwe nie istnieje!
 

Julieta

User


Do³±czy³: 23 Lis 2016

   

Wys³any: 2016-11-24, 22:00   WÅ‚asny biznes

Jeśli spytamy naszych rodziców, większość zapewne powie, że mieli równie ciężko w naszym wieku. Może więc nie mamy najgorzej?! Ciekawym pomysłem jest własny sklep internetowy Większość z nas nie ma kłopotu z obsługą komputera, więc bez problemu ogarniemy to. Wystarczy dobry pomysł :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com