Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2017-05-24, 22:37   Prezydent Andrzej Duda złamał konstytucję

Żebyście młodzi wiedzieli co się właściwie dzieje

Art. 126 ust. 2 Konstytucji RP: Brak reakcji na odmowę publikacji wyroków TK przez radę ministrów (co z kolei stanowi naruszenie

art. 190 Konstytucji RP, gdzie nie ma mowy o uznaniowym jego stosowaniu przez radę ministrów).

Art. 139 Konstytucji RP: Prawo łaski, co wpierw wymaga wyjaśnienia, jest aktem postprocesowej korekty sprawiającej, że osoba winna staje się niewinną. Zasadą prawną, jeśli chodzi o oskarżonego w procesie, jest domniemanie niewinności (art. 42 ust. 3 Konstytucji RP: "każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu"). Biorąc pod uwagę, że Mariusz Kamiński został ułaskawiony JESZCZE W TRAKCIE swego procesu, nie mógł tym samym stać się z winnego niewinnym, gdyż nawet nie został winnym. Ułaskawienie tym samym zostało dokonane na osobie nie nadającej się do tego (nie było go z czego ułaskawiać). Jako, że ułaskawionym może być tylko skazany prawomocnym wyrokiem (winny), ułaskawienie Kamińskiego jest równoznaczne z uznaniem go za winnego jeszcze w trakcie procesu (czyli naruszenie

art. 42 ust. 3 Konstytucji RP oraz też art. 10 ust. 2 Konstytucji RP, gdyż uznanie kogoś za winnego dokonania czynu karalnego jest zarezerwowane dla władzy sądowniczej, czyli sądów i trybunałów).

Art. 194 ust. 1 Konstytucji RP: Brak odebrania przyrzeczenia od trzech prawidłowo wybranych sędziów TK (co zostało potwierdzone wyrokiem TK, czyli znów odsyłamy do art. 190 Konstytucji RP) oraz odebranie przyrzeczenia od nadprogramowo wybranej trójki (potwierdzenie prawidłowości wyboru niezaprzysiężonej trójki sprawia, że SĄ oni sędziami TK, lecz bez możliwości orzekania). Choć oba przypadki samodzielnie stanowią naruszenie ustawy o TK (pozostawanie w nieuzasadnionej zwłoce wobec odebrania przysięgi wybranych sędziów TK), to już fakt, że Prezydent DOKONAŁ WYBORU pomiędzy jedną a drugą trójką sprawia, że Prezydent wszedł w rolę, którą Konstytucja przypisuje Sejmowi.

Tekst Konstytucji

http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

Twierdzenia polityków PiSu o tym że Konstytucja nie została złamana, to zwyczajne wciskanie kitu które jest możliwe tylko dzięki temu że ludzie konstytucji nie czytają, a pociągnięcie winnych przed Trybunał Stanu jest niemożliwe w obecnym układzie sił w Sejmie (potrzeba 2/3 głosów)
Nic dziwnego że Duda chce zmienić Konstytucję, zapewne PIS będzie chciał przez referendum wprowadzić Konstytucję która m.in. zwolni ich od odpowiedzialności za złamanie poprzedniej !
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

altairsek  

WymiataczImię: Kamil

Wiek: 22

Dołączył: 20 Kwi 2012

   

Wysłany: 2017-06-14, 18:26   

Rozumiem że razem z Donaldiem Tuskiem AKA "co za szmata" pójdziesz do Uni płakać że źle się dzieje w Polsce?
Ok wiemy że Pis ma swoje pomysły, budzisz się rano i żyjesz w nowym kraju,to wszyscy już wiemy.Natomiast plusem tej całej sytuacji jest to że po naszych ulicach nie chodzą imigranci.Jednak zostaje za Pisem
Pozdro
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence griseImię: Łukasz

Wiek: 23

Dołączył: 07 Sty 2010

   

Wysłany: 2017-06-15, 00:14   

altairsek napisał/a:

Rozumiem że razem z Donaldiem Tuskiem AKA "co za szmata" pójdziesz do Uni płakać że źle się dzieje w Polsce?
Ok wiemy że Pis ma swoje pomysły, budzisz się rano i żyjesz w nowym kraju,to wszyscy już wiemy.Natomiast plusem tej całej sytuacji jest to że po naszych ulicach nie chodzą imigranci.Jednak zostaje za Pisem
Pozdro


A jakby imigranta zamienić na "Żyda"?

Tak sobie gdybam, bo póki co mogę.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

philosophus  

Pogromca postów


Dołączył: 07 Lut 2013

   

Wysłany: 2017-06-16, 21:31   

altairsek napisał/a:

Rozumiem że razem z Donaldiem Tuskiem AKA "co za szmata" pójdziesz do Uni płakać że źle się dzieje w Polsce?Nie pójdę razem z Donaldem bo nie jestem jego znajomym ani nawet zwolennikiem. Poza tym nie jestem na tyle głupi żeby prosić o pomoc instytucję którą społeczeństwo uważa za wroga i która w dodatku jest tak nieskuteczna że nic by to nie dało poza popsuciem sobie notowań.

altairsek napisał/a:

Ok wiemy że Pis ma swoje pomysły, budzisz się rano i żyjesz w nowym kraju,to wszyscy już wiemy.To nie są pomysły tylko pełzający zamach stanu. Reformować możesz, ale wg. procedur które uniemożliwiają wprowadzanie zmian wg. uznania żeby np. nie doszło do obrabowania ludzi z ich oszczędności albo odebrania im wolności osobistej, albo zapewnienia sobie monopolu na władzę. Dążymy w tej chwili do tej trzeciej opcji.

altairsek napisał/a:

Natomiast plusem tej całej sytuacji jest to że po naszych ulicach nie chodzą imigranci.Chodzą, bo ci kretyni z PiSu wpuszczą do Polski każdego kto jest wrogiem Rosji, choćby był islamistą, więc mamy Czeczenów- na szczęście niewielu.
Kryzys migracyjny to rzeczywiście problem i wina zachodu ale te 10 tys. nic by specjalnie nie zmieniło, sami by sprzeprzyli.
Statystyki pokazują że masz większe szanse być zamordowanym albo rozjechanym przez rodaka, niż zostać zabitym przez Islamistę, choćbyś był we Francji.
Możesz zebrać wszystkie ofiary terroryzmu z całej Europy z zeszłego roku, mnożyć 2 razy i dalej będzie brakowało ponad 100 trupów do liczby ofiar morderstw w Polsce.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2017-08-07, 14:12   

Cytat:

"Nie pójdę razem z Donaldem bo nie jestem jego znajomym ani nawet zwolennikiem. Poza tym nie jestem na tyle głupi żeby prosić o pomoc instytucję którą społeczeństwo uważa za wroga"Ale... ktore spoleczenstwo? : ) Zgodnie z ostatnimi sondazami, 89% Polakow jest za pozostaniem w UE. Czyli jak, chca pozostac we wrogiej sobie organizacji? Czy co chcesz teraz powiedziec?

Cytat:

"i która w dodatku jest tak nieskuteczna że nic by to nie dało poza popsuciem sobie notowań. "Rece mi opadaja... Jak na typ struktury, ktora jest, UE jest wzorcem skutecznosci. Nigdy wczesniej tego typu instytucja nie byla tak skuteczna.
_________________
Smile or die!
 

Darth_Stalin  

UserDołączył: 13 Sty 2017

   

Wysłany: 2017-08-08, 01:30   

Ranger napisał/a:

Zgodnie z ostatnimi sondazami, 89% Polakow jest za pozostaniem w UE.


Zgodnie z sadazami to Korwin ma 7%, a wybory prezydenckie powinien wygrać Komorowski a nie Duda.
Z dupy sondaż robiony na spedach KODOWCOW.

Cytat:

Czy co chcesz teraz powiedziec?


Że zaraz cie w czoko wyruchamy.

Ranger napisał/a:

Rece mi opadaja.A kutasek staje czy też już od dawna flak?

Cytat:

Jak na typ struktury, ktora jest, UE jest wzorcem skutecznosciTa, skuteczni są ze się rozpadają na oczach, a muzułmanie gwalcic mogą na legalu.
_________________
Ryszard Terlecki:
"Wyrok odnosi się do rzeczywistości sprzed kilku tygodni, teraz mamy już inną rzeczywistość"
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2017-08-08, 10:45   

Cytat:

"Zgodnie z sadazami to Korwin ma 7%, a wybory prezydenckie powinien wygrać Komorowski a nie Duda. "Och, co za przepiekny przyklad taniej manipulacji skierowanej do idiotow. : ) Sondaze dajace Komorowskiemu zwyciestwo robiono na dluuuuugi czas przed wyborami, a im blizej samych wyborow, tym bardziej zblizaly sie do rzeczywistych wynikow. Dziwi Cie zjawisko zmiany opinii w spoleczenstwie? Uwazasz, ze raz wyrazona opinia nie moze byc zmieniana? Czy o co Ci teraz chodzi?

Cytat:

"Z dupy sondaż robiony na spedach KODOWCOW. "Dobra. Pomijajac oczywista bzdurnosc zarzutu, ze KOD robi sondaze, a potem potajemnie hakuje gazety i je tam wrzuca, a nikt tego nie zauwaza - to jasne, sondaze nigdy nie sa do konca prezycyjne. Maja jakis margines bledu. Z reguly jest to, powiedzmy w przyblizeniu, 5%. W takim razie wynik poparcia 89% dla UE oznacza, ze poparcie to oscyluje w granicach 84% do 94%. Przyjmujac juz nawet najbardziej pesymistyczny wniosek, ze jest to 84%, to nadal 84% to znaczna wiekszosc. : ) Czy moze Twoja wiedza matematyczna by sie z tym nie zgodzila?

Cytat:

"e zaraz cie w czoko wyruchamy."Byleby intelektualnie. : ) Wtedy zapraszam do proby. Na razie idzie Ci srednio.

Cytat:

"A kutasek staje czy też już od dawna flak? "A dziekuje, nie narzekam : ) A teraz wracajac do tematu...

Cytat:

"a, skuteczni są ze się rozpadają na oczach"Podaj prosze piec zjawisk swiadczacych o gwaltownym rozpadzie UE. : ) Start!

Cytat:

"a muzułmanie gwalcic mogą na legalu. "Niby w jakim kraju, i skoro na legalu - to zacytuj prosze przepis prawny, ktory im na to zezwala. : )
_________________
Smile or die!
 

Darth_Stalin  

UserDołączył: 13 Sty 2017

   

Wysłany: 2017-08-08, 16:25   

Cytat:

Uwazasz, ze raz wyrazona opinia nie moze byc zmieniana? Czy o co Ci teraz chodzi?


Że te twoje sondaże to tania propaganda.
http://wolnosc24.pl/2017/...-jeden-warunek/

http://arch.telewizjarepu...zcow,50880.html

http://m.newsweek.pl/pols...y,412734,1.html

To jest prawda a nie twoje kodowskie sondaże

Cytat:

Byleby intelektualnie. : ) Wtedy zapraszam do proby. Na razie idzie Ci srednio.


Jesteś analnym prawiczkiem?


Ranger napisał/a:

dziekuje, nie narzekam : ) A teraz wracajac do tematu...


Nie zmieniaj tematu, tylko przyznaj, że już nie staje.

Założę się ze wchodzisz pod prysznic i specjalnie myjesz głowę szamponem żebyś mógł udawać ze nich nie widzisz i łapiesz kolegów za kutasa.

Cytat:

Podaj prosze piec zjawisk swiadczacych o gwaltownym rozpadzie UE. : ) Start!


Brexit.
Teraz to już się rozleci jak domino.
I dobrze,

Ranger napisał/a:

Niby w jakim kraju, i skoro na legalu - to zacytuj prosze przepis prawny, ktory im na to zezwala. :


W Niemczech policja prosiła kobiety by nie zgłaszała gwałtu, a w Szwecji feministki chcą by gwałt przez uchodzce nie był karany.
_________________
Ryszard Terlecki:
"Wyrok odnosi się do rzeczywistości sprzed kilku tygodni, teraz mamy już inną rzeczywistość"
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2017-08-08, 16:54   

Cytat:

Że te twoje sondaże to tania propaganda.

Lolz. Wszystkie trzy linki odnosza sie do tego samego, jednego sondazu, ktory w dodatku bada opinie o uchodzcach, a nie o UE. : ) Czytales w ogole linkowane teksty?

Cytat:

Cytat:

Podaj prosze piec zjawisk swiadczacych o gwaltownym rozpadzie UE. : ) Start!


Brexit.Po pierwsze - miales podac piec. Podales jeden. Zanotuj prosze: jeden to nie piec. Jeden to mniej, niz piec. A teraz podkres wezykiem. : )

Po drugie - a co ma piernik do wiatraka? UE jest dobrowolnym zwiazkiem panstw. Mozna do niego wstapic, mozna i wystapic, jest to wprost przewidziane w Traktacie Lizbonskim. To, ze jeden czytelnik wypisal sie z biblioteki, nie oznacza, ze biblioteka upada.

Cytat:

Niemczech policja prosiła kobiety by nie zgłaszała gwałtu, a w Szwecji feministki chcą by gwałt przez uchodzce nie był karany.Zieeeew... Nie tak mowiles. Mowiles, ze sa kraje, gdzie gwalt jest legalny, o ile dokonuje go muzulmanin. Legalny - czyli dozwolony prawem. Teraz mowisz cos zupelnie innego. Nie obchodza mnie plotki. Chce faktow. Podaj przepisy prawne, ktore zalegalizowaly ten typ gwaltu - lub przestan marnowac moj czas.
_________________
Smile or die!
 

  

Darth_Stalin  

UserDołączył: 13 Sty 2017

   

Wysłany: 2017-08-08, 17:22   

Cytat:

Wszystkie trzy linki odnosza sie do tego samego, jednego sondazu, ktory w dodatku bada opinie o uchodzcach, a nie o UE. : ) Czytales w ogole linkowane teksty?


Czyli Polacy mają w dupie Unie, bo wola ja opuścić niż przyjąć ciapakow.

Wypnij dupcie.

Cytat:

Po pierwsze - miales podac piec. Podales jeden. Zanotuj prosze: jeden to nie piec. Jeden to mniej, niz piec. A teraz podkres wezykiem. : )Po ch** pięć?
Jeden co podałem rozjebie unie i tak.

Ranger napisał/a:

To, ze jeden czytelnik wypisal sie z biblioteki, nie oznacza, ze biblioteka upada.


Zaraz następni wyjdą.

Ranger napisał/a:

Nie tak mowiles. Mowiles, ze sa kraje, gdzie gwalt jest legalny, o ile dokonuje go muzulmanin. Legalny - czyli dozwolony prawemNie ćumoku.
Mówiłem "na legalu ", co w słowniku slangu znaczy bezproblemowo.

Się nagrzales prawiczku, a mało rozumiesz jeszcze.
Pewnie cały dzień za biureczkiem siedzi i grzecznie do domu.
Zero imprez i dupeczek.
O alko nawet nie wspomnę heh
_________________
Ryszard Terlecki:
"Wyrok odnosi się do rzeczywistości sprzed kilku tygodni, teraz mamy już inną rzeczywistość"
 

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2017-08-09, 09:32   

Nie, nieee, to jest za glupie nawet jak na internety.

_________________
Smile or die!
 

  

AT4  

Wymiatacz

WTF?!Wiek: 20

Dołączył: 29 Mar 2013

Skąd: z nico?ci

   

Wysłany: 2017-08-15, 08:31   

Cytat:

Ale... ktore spoleczenstwo? : ) Zgodnie z ostatnimi sondazami, 89% Polakow jest za pozostaniem w UE. Czyli jak, chca pozostac we wrogiej sobie organizacji? Czy co chcesz teraz powiedziec?No ja widziałem sondaż gdzie 51% Polaków jest za wyjściem z unii jeśli to zatrzyma uchodźców ;) . Podpieranie się wynikami tych "badań" jest conajmniej dziecinne. Niby człowiek ogarnięty a wierzy w takie bajki... :-/
_________________
"Faszyści w przyszłości będą sami nazywali siebie antyfaszystami" - W.Churchill
 

  

Ranger

Hiper wymiatacz

NavigatorDołączył: 14 Sie 2012

   

Wysłany: 2017-08-21, 13:27   

Cytat:

"No ja widziałem sondaż gdzie 51% Polaków jest za wyjściem z unii jeśli to zatrzyma uchodźców ;) "Jasne. Ale - pomijajac juz to, ze pytanie zadane w Twoim sondazu brzmialo inaczej i ze bylo tu juz omawiane - zauwaz, ze zmieniasz teraz temat. Mowa byla o tym, czy Polacy popieraja czlonkostwo w UE, a nie to czy popieraja hipotetyczne warunki czlonkostwa. To sa zupelnie inne rzeczy.

Cytat:

"Podpieranie się wynikami tych "badań" jest conajmniej dziecinne."Ale... Ale czemu moj sondaz, z pytaniem zadanym wprost, niby jest gorszy od Twojego sondazu, gdzie pytane jest zadane posrednio i warunkowo?

No, ale dobra. Zgoda. Jasne. W takim razie w ogole nie bierzmy pod uwage sondazy. Ani mojego, ani Twojego. Co zostaje Tobie? Otoz Tobie nie pozostaje nic. A co zostaje mi? Mi zostaje wynik referendum akcesyjnego,w ktorym, przy frekwencji 59%, 77,5% Polakow zaglosowalo za Unia.

Cytat:

"Niby człowiek ogarnięty a wierzy w takie bajki... "Zieeeew... A Twoja mama jest taka gruba, ze ma wlasne pole grawitacyjne. No, Twoja kolej na besensowna, glupia uwage osobista, ktora bedzie odwracac uwage od tematu i marnowac nasz czas.
_________________
Smile or die!
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com