Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: metalmummy | 2016-03-02, 12:12

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-12, 18:13   

xfx napisa³/a:

jednak z drugiej strony głupio mi, że mam na sobie buty za wypłatę Kowalskiego


To pomyśl, ze przeciętny Kowalski, ma większa pensję i lepszy telewizor niż przeciętny Iwan na Ukrainie, a przeciętny Iwan, żyje na lepszym poziomie niż przeciętny Murzyn w Gabonie czy innym zadupiu.

Jakiś lamus w serialowym badziewiu zarobi dużą kasę za mówienie do kamery, a bokserzy zarabiają miliony za pranie się po gębach, gdy tymczasem człowiek co się uczy całe życie i jest inżynierem nie zarobi nawet połowy tej sumy.
Tylko co z tego?
Zawsze mógł wejść na ring i prac się po ryju. :-D
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-02-12, 18:41   

xfx napisa³/a:

ydaję mi się, że wszyscy na mnie krzywo patrzą



jesteÅ› rudy?
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

xfx  

User


Wiek: 24

Do³±czy³: 08 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-12, 18:45   

$karbówka napisa³/a:


Jakiś lamus w serialowym badziewiu zarobi dużą kasę za mówienie do kamery, a bokserzy zarabiają miliony za pranie się po gębach, gdy tymczasem człowiek co się uczy całe życie i jest inżynierem nie zarobi nawet połowy tej sumy.
Tylko co z tego?
Zawsze mógł wejść na ring i prac się po ryju. :-D



Teraz zacznę chyba na to wszystko inaczej patrzeć. :-D Na razie najlepsza motywacja jaką dostałem.

Nie, nie jestem rudy. :mrgreen: Blondyn.
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-02-12, 19:20   

$karbówka napisa³/a:

człowiek co się uczy całe życie i jest inżynierem



nie tędy droga
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-02-12, 19:28   

BiaÅ‚y diabeÅ‚ napisa³/a:

$karbówka napisa³/a:

człowiek co się uczy całe życie i jest inżynierem


nie tędy droga


Pewnie, że nie tędy, ale tamtędy.
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2016-02-16, 01:19   

Dopiero luty, a tobie juz 1800 z budzetu poszlo na buty? Nie za ciekawie... Przeganiasz tempo mojej matki. I moje tym bardziej.. o jakies... a w sumie nie wiem, bo tez mialem niechlubne momenty, ale nie o tym
Troche mi ten temat zajezdza prowokacja. Bywalo, ze ktos sie wstydzil ojca pijaka, matki dziwki, albo na odwrot, a tutaj? Heh, skoro masz pieniadze, to twoi rodzice musza miec konkretna prace, dobrze platna, przypuszczam ze sa wyksztalceni, a to nie robi za powod do wstydu. Pamietam w swojej klasie raz jak ludzie sie dzielili tym jaka prace wykonuja ich rodzice I nikt sie z nikogo nie smial, ani glupio nie komentowal. Ja tez im powiedzialem, trzepiac bombe z grubej lufy. Nic im to nie robilo.
Moze ty po prostu lubisz owijac z bambus.
Piszesz ze kupujesz buty I inne duperele, ale nic mi to nie mowi. Najdrozsza na rynku komorka idzie za 3 tys. Najdrozsze buty jakie znalazlem na moliera szly po 4. Ale zgaduje ze ktos taki jak ty woli jordany, bo cena sie tak bardzo zgadza.. Ubrania nakupisz konkretne juz za tysiac. Zreszta daje glowe ze takie wlasnie kupujesz. To robi sume normalna nawet jak dla przecietniaka. Nie wiem czy w ogole istnieje glebszy sens twoich rozwazan w swietle kiedy tak na prawde jestes zwyklym szarym obywatelem I twoje pozalowanie dla innych, rownie dobrze inni mogliby skierowac na ciebie. Jesli na prawde masz tyle pieniedzy by moc sie tego wstydzic - podaj sume. Z zaokragleniem do dziesiatek milionow mi wystarczy.


Edit: Zapomnialem, ze to polska. Niech bedzie do okraglych milionow.
 

Mroźny O GorÄ…cym Sercu  

User


Wiek: 27

Do³±czy³: 07 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-16, 11:26   

Słuchaj nawet w biblii jest napisane: że tym co mają zostanie dodane (tam było to w trochę innym kontekście, ale prawie się zgadza XD). Pomyśl sobie tak że osobom które przyjdą czasem w czymś gorszym, też jest głupio w towarzystwie- no i co mają zrobić? Loda za dzinsy? Po prostu tak jest, że jak odróżniasz się od reszty jaką wyraźną cechą, to ludzie traktują Cię inaczej. Nie wiem- czasem coś komuś postaw, ludzie to docenią, a jak nie to są leszczami bez mózgu.
I jeszcze jest takie przysłowie które ostatnio przydaje mi się w życiu: Miej *****, a będzie Ci dane; tobie też polecam. Nie ma co się wszystkim przejmować, bo można zwariować.
 

xfx  

User


Wiek: 24

Do³±czy³: 08 Lut 2016

   

Wys³any: 2016-02-27, 20:21   

Vic98 napisa³/a:

Dopiero luty, a tobie juz 1800 z budzetu poszlo na buty? Nie za ciekawie... Przeganiasz tempo mojej matki. I moje tym bardziej.. o jakies... a w sumie nie wiem, bo tez mialem niechlubne momenty, ale nie o tym
Troche mi ten temat zajezdza prowokacja. Bywalo, ze ktos sie wstydzil ojca pijaka, matki dziwki, albo na odwrot, a tutaj? Heh, skoro masz pieniadze, to twoi rodzice musza miec konkretna prace, dobrze platna, przypuszczam ze sa wyksztalceni, a to nie robi za powod do wstydu. Pamietam w swojej klasie raz jak ludzie sie dzielili tym jaka prace wykonuja ich rodzice I nikt sie z nikogo nie smial, ani glupio nie komentowal. Ja tez im powiedzialem, trzepiac bombe z grubej lufy. Nic im to nie robilo.
Moze ty po prostu lubisz owijac z bambus.
Piszesz ze kupujesz buty I inne duperele, ale nic mi to nie mowi. Najdrozsza na rynku komorka idzie za 3 tys. Najdrozsze buty jakie znalazlem na moliera szly po 4. Ale zgaduje ze ktos taki jak ty woli jordany, bo cena sie tak bardzo zgadza.. Ubrania nakupisz konkretne juz za tysiac. Zreszta daje glowe ze takie wlasnie kupujesz. To robi sume normalna nawet jak dla przecietniaka. Nie wiem czy w ogole istnieje glebszy sens twoich rozwazan w swietle kiedy tak na prawde jestes zwyklym szarym obywatelem I twoje pozalowanie dla innych, rownie dobrze inni mogliby skierowac na ciebie. Jesli na prawde masz tyle pieniedzy by moc sie tego wstydzic - podaj sume. Z zaokragleniem do dziesiatek milionow mi wystarczy.


Edit: Zapomnialem, ze to polska. Niech bedzie do okraglych milionow.



Wiesz... tylko że gdy jadę tramwajem lub autobusem w ciuchach za grube pieniądze i wszyscy się na mnie gapią to jakoś mi się głupio robi, kto powiedział, że mam miliony? Po prostu na biedę nie narzekam i o ile jestem w samotności to się nie przejmuję swoim majątkiem, ale gdy widzę ludzi, którym brakuję na chleb, to po prostu bierze mnie sumienie i przeklinam na ten paskudny świat, że jest taki niesprawiedliwy... Dla ciebie prowokacja, dla mnie problem, gdy koledzy pytają się mnie co to za buty i za ile kupiłem to odpowiadam, że w lumpeksie za 20 dychy, bo wolę po prostu być ścichapękiem. :idea: Czy wszystko co wydaję się zbyt "nietypowe" musi być prowakacją?
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2016-03-01, 17:18   

zÅ‚otystoch napisa³/a:

Może te 3 pary butów to już choroba zwana zakupoholizmem. I szukanie ratunku w chwilówkach. (...) Przecież jak tylko dostanę wypłatę to oddam ........




Skończ snuć filozofie które nie mają żadnego związku. Jeśli miałbym odpowiedzieć taką samą mądrością - nazywanie zakupoholikiem kogoś kto kupił trzy pary butów które będą mu służyć przez co najmniej rok (co robi 400 euro na obuwie rocznie) jest przejawem zaburzeń rzeczywistości.
Ja uważam że każdy żyje zgodnie co do własnego stylu życia.
Podczas gdy twój styl życia zakłada roczny zakup dwóch par butów, ktoś inny umawia lot do Singapuru żeby kupić dziewiątą Hermes Kelly tylko w tym miesiącu. Zakupoholizm? Nie. Postępowanie zgodne co do prowadzonego stylu życia - co jest dobre.
Jedyne zaburzenie, faktyczne zaburzenie mentalności, osobowości, światopoglądu mają ci, których styl życia nie jest spójny. Którzy celowo wynaturzają rzeczywistość, wyżej srają niż dupę mają, jak mawiała moja babka. Przykład? Ależ proszę: samozwańczy 'bogaty' idzie na moliera wydając 12 tysięcy PLN na buty bo właśnie dostał nową pracę, płatną, uwaga: 25 tysięcy - więc mu styknie. <facepalm>
Jak go nazwać? - Po polsku osioł, po europejsku idiota.
Ale teraz wyobraźcie sobie go obok właściciela firmy z półki średniej-właściwej który zarabia średnio 500-600 tys. euro rocznie. Co tu opiniować? Na co szukać wymówek... Nie ma na co. Człowiek żyje zgodnie z własnym stylem życia. Dobra które posiada reprezentują jego realną wartość.
 

DecusP

User


Do³±czy³: 31 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2016-03-01, 18:20   

Daj no Pan 200 zł, zapłacę sobie studia :-P
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Do³±czy³a: 30 Lip 2015

   

Wys³any: 2016-03-01, 23:51   

xfx napisa³/a:

Dla ciebie prowokacja, dla mnie problem, gdy koledzy pytają się mnie co to za buty i za ile kupiłem to odpowiadam, że w lumpeksie za 20 dychy, bo wolę po prostu być ścichapękiem.


I wtedy od razu wiadomo, że kłamiesz bo popadasz w kolejną skrajność.

[ Dodano: 2016-03-01, 23:52 ]
xfx, Nie rozumiem po co temat się ciągnie. Jeśli masz wyrzuty sumienia z tego powodu to jest jedno proste, skuteczne rozwiązanie:
Po prostu nie leć na metki i tą "jakość" tylko ubierz sie chociażby w sieciówce. AMEN
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2016-03-02, 12:12   

Po prostu nie obnoś się ze swoim majątkiem i udzielaj się charytatywnie, przyczyniając się do poprawy komfortu życia tym, których Ci tak szkoda.
ZAMYKAM, dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com