Problem: rozwiazanie umowy, a zasiłek dla bezrobotnych?
Odpowiedz do tematu

: Problem: rozwiazanie umowy, a zasiłek dla bezrobotnych?
Czy przy takim rozwiązaniu umowy przysługuje mi od razu zasiłek dla bezrobotnych?

Rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron art 30 & 1 pkt.1 KP - z przyczyn nie dotyczących pracownika na mocy przepisów Ustawy z dn. 13 marca 2003r.

Jeżeli nie może tak być to jak powinna być sformułowana umowa rozwiązująca, aby otrzymać zasiłek od razu bez oczekiwania?

:
A jaki jest to rodzaj umowy?, bo mniemam że o pracę, ale na czas próbny? Czas określony, nieokreślony?

O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
:
Przez jaki okres czasu pracowałaś?

:
Na czas określony 2 lata, pracowałam przez 3 lata teraz była przedłuzona umowa ( w tamtym roku listopadzie)

:
Chyba najlepiej byłoby : Art.30 paragraf 1 pkt 3. A jaki jest powód rozwiązania stosunku pracy?

O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
:
Bez powodu

[ Dodano: 2011-04-04, 21:02 ]

Isair napisa³/a:

Chyba najlepiej byłoby : Art.30 paragraf 1 pkt 3. A jaki jest powód rozwiązania stosunku pracy?



Z którego roku ta ustawa? i na czym ona polega?

:
Może się źle wyraziłem. Kto wyszedł z inicjatywą rozwiązania stosunku pracy?
Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 z późniejszymi zmianami - kodeks pracy

Ostatnio zmieniony przez Isair 2011-04-04, 21:07, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
:
Pracodawca

:

Sandraa napisa³/a:

Pracodawca


Nie ejstem pewien, ale jeśli porozumienie stron uniemożliwia uzyskanie zasiłku od razu to się na niego nie godź. Jeżeli byłoby to rozwiązanie stosunku pracy bez okresu wypowiedzenia musi podać przyczynę.

O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
:
Rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron art 30 & 1 pkt.1 KP - z przyczyn nie dotyczących pracownika na mocy przepisów Ustawy z dn. 13 marca 2003r.

Chodzi mi o to czy jeżeli posłużę się tym paragrafem dostanę od razu zasiłek, ponieważ dowiedziałam się w UP, że potrzebne sa konkretny paragraf bo inaczej będę zmuszona do czekania 90 dni, a mam możliwość negocjacji umowy z pracodawca na swoja korzyść.

:
Na podstawie konkretnych zapisów w świadectwie pracy, dotyczących trybu rozwiązania umowy o pracę, w wielu wypadkach zapadają decyzje o odmowie przyznania zasiłku. Taką negatywną przesłanką może być m.in. rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, chyba że nastąpiło to np. z powodu redukcji etatu. Coś takiego znalazłem

O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
:
Bez okresu wypowiedzenia

[ Dodano: 2011-04-04, 21:18 ]
a gdyby zrobić rozwiązanie umowy w wyniku zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy.

[ Dodano: 2011-04-04, 21:19 ]
To czyli co mam zrobić bo się pogubiłam . Możesz doradzić?

Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB © phpBB Group