Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ninya99  

User

ninya99


Wiek: 23

Do³±czy³a: 28 Sty 2017

   

Wys³any: 2017-01-28, 19:42   Problem ze zdrowiem

Hej :)

Mam pewien problem. Mianowicie, wpadłam w nieprzyjemny nałóg. Rok temu, zaczęłam się odchudzać, aż w pewnym momencie, zaczęło być to dla mnie obsesją. W sześć miesięcy schudłam dziesięć kilo. I czułam, że jest to najszczęśliwszy moment w moim życiu!
Ale później już nie było kolorowo. Zaczęłam się obżerać, bez opamiętania. Właściwie, to nie miałam do czynienia z bulimią, ale parę razy wymiotowałam, kiedy czułam ciężar w brzuchu.
Jakoś we wrześniu, zaczęło się na poważnie. Jadłam to, na co miałam ochotę - nie miałam nad tym kontroli. Mama mówiła, że nie ma nic w tym złego, jeżeli raz na jakiś czas zrobię sobie taki wolny dzień... Tylko że ona nie wie, że takich dni to mam co najmniej sześć w tygodniu.
Zaczęłam zmuszać się do wymiotów, gdyż nie potrafię siedzieć z myślą, że w brzuchu mam tabliczkę czekolady. Wiele razy myślałam, że jutro zacznę wszystko od nowa - ale w momencie kiedy mam ochotę coś wciągnąć, automatycznie o tym zapominam. Nie potrafię tego kontrolować.
Czuję zmiany w swoim ciele. Oprócz tego, że przytyłam pięć kilo, boli mnie brzuch w dolnej części, gardło cały czas mam obrzęknięte, a bieg na przystanek sprawia, że czuję jakby serce miało mi zaraz pęknąć.
Chodzę do psychologa z innych względów, ale wolałabym jej o tym nie wspominać. A rodzicom tym bardziej. Najpierw szukam sposobu, aby samej sobie z tym poradzić - tyle że nawet nie wiem, gdzie szukać :(
Jeżeli będę już w punkcie kryzysu, pomyślę o ujawnieniu swojego problemu.
Czy mogę liczyć na jakiekolwiek porady? To mój pierwszy wpis, więc nie wiem, czego mam oczekiwać.

Miłego wieczoru :)
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-01-28, 20:46   

Wyniszczasz się, a więc to jest ten moment, kiedy powinnaś ujawnić swój problem. Nie ma co czekać na gorsze bo może nagle zrobić się naprawdę źle.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

ninya99  

User

ninya99


Wiek: 23

Do³±czy³a: 28 Sty 2017

   

Wys³any: 2017-01-28, 20:59   

Nawet jeśli czuję, że w pierwszym podejściu mogę poradzić sobie z tym samodzielnie? Znaczy, to mogłoby zostać w tajemnicy xD Niekoniecznie ludzie będą o tym wiedzieć, a ja pokonam to cholerstwo i pójdzie w niepamięć. A jeśli nie, to wtedy zacznę się zastanawiać...
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-01-29, 10:43   

Po pierwsze, musiało/musi w Twej diecie brakować
Składników, że masz ochotę na objadanie się niezdrową żywnością.
Zapewne nieprawidłowy bilans energetyczny, za mało błonnika pokarmowego...
Może to także dziać się wszystko na poziomie tak zwanym- psychicznym.
Zacznij spożywać normalnie, jak każda dziewczyna w Twoim wieku, adekwatnie do wagi i wzrostu, i innych czynników, o których sobie musisz poczytać. Ułóż jadłospis z odpowiednią dawką kcal. Nie rób żadnego cheat day.
Tylko, kiedy przytrafi się okazja, to zjedz ciastko i nie miej wyrzutów sumienia.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com