Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Abotage

Stały User


Do³±czy³: 13 Wrz 2016

   

Wys³any: 2017-07-22, 21:40   Problemy z zapamiÄ™tywaniem

Od jakiegoś czasu mam problem z zapamiętywaniem (choć myślę, że problem był wcześniej, ale nie miałem tyle na głowie i tego nie zauważałem).
Zapominam o wszystkich "praktycznych" rzeczach typu przynieść coś, załatwić coś, kupić coś komuś itp.
Nie pamiętam zadań na uczelnię, praktycznie wszystko zapisuję w telefonie z podwójnym przypomnieniem bo inaczej raczej się za to nie zabiorę. Zazwyczaj jest tak że coś planuję/ktoś mi mówi że mam coś zrobić, po czym wchodzą inne zajęcia/aktywności i pod wieczór przypominam sobie że miałem coś zrobić.
Nie wspominając już o tym, że np. nastawiam pranie i zapominam go wyjąć i powiesić czy podobne do tego rzeczy.
Najczęściej, żeby sobie o czymś przypomnieć muszę mieć myśl zbliżoną do tego. Już tłumaczę o co chodzi:
Np. myślę sobie ile mam pieniędzy>co bym sobie za to kupił>o cholera, miałem zapłacić za to i to!

Nie jest to problem z pamięcią ogólnie, bo świetnie pamiętam teksty utworów (mogę całe płyty recytować), jakieś sceny z filmów oraz dziwne i bezsensowne wspomnienia z dzieciństwa (bezsensowne znaczy że nie miały ze mną żadnego związku). Nie mam też problemu żeby się nauczyć dużo teorii na egzamin, o ile nie jest przeraźliwie nudna. Tak samo hasła i kody, nawet długie. Generalnie wszystkie "bierne" rzeczy nie wymagające większej aktywności potrafię zapamiętać a praktycznych w ogóle nie pamiętam.

Teraz najważniejsze pytanie: czemu tak mam i jak sobie z tym poradzić? Gwoli ścisłości nie palę, alkoholu też nie piję, innych narkotyków też nie zażywam.
Na drugim roku będzie 2x więcej rzeczy na głowie i boję się, że nie podołam wszystkiemu.
Może ktoś miał podobnie i da mi jakąś wskazówkę.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-07-23, 14:28   

Abotage napisa³/a:

Zapominam o wszystkich "praktycznych" rzeczach typu przynieść coś, załatwić coś, kupić coś komuś itp.



Spokojnie.
Ja też tak mam. Od tego są kalendarze.
Jeden do zadań praktycznych i przyziemnych.
Drugi do intelektualnych.

Abotage napisa³/a:

np. nastawiam pranie i zapominam go wyjąć i powiesić czy podobne do tego rzeczy.


Też. Ale moja pralka na szczęście daje sygnały ( OGÓLNIE nie do zniesienia), że gotowe. Polecam te pralki.
Jak w domu nie jestem, to także alarm włączam.

Abotage napisa³/a:

Najczęściej, żeby sobie o czymś przypomnieć muszę mieć myśl zbliżoną do tego. Już tłumaczę o co chodzi:


Także, z tymi zakupami mam tak, że sobie myślę - przecież miałam kupić osiem rzeczy, przecież miałam wypełnić dwie reklamówki!

Abotage napisa³/a:

Może ktoś miał podobnie i da mi jakąś wskazówkę.


Karteczki, zeszyty, przypomnienia. Planowanie, rozpisywanie tego wszystkiego.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com