Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Intrex

User


Do³±czy³: 10 Sty 2017

   

Wys³any: 2017-05-18, 16:13   Problemy ze szkoÅ‚Ä…

Cześć!
Mam 14 lat i aktualnie chodzę do II gimnazjum.Chciałbym się przenieść do 3 klasy do innej szkoły.Powodami,którymi uzasadniam tą decyzję to to,że z nikim nie rozmawiam na przerwie,(poza jednym kolegą),nie zgłaszam się na lekcjach,na wf-ie byłem przez pewien czas wyśmiewany za moje kiepskie umiejętności sportowe.Boję się tylko jednego.Ze w nowej szkole może być gorzej.Nie mam jednak innego pomysłu na rozwiązanie tego problemu i nie wiem,czy byłbym w 3 klasie w mojej aktualnej klasie zaitegrować się z innymi,jeśli tego do tej pory nie zrobiłem.I tu moje pytanie:Czy ktoś może mi powiedzieć,jak mam rozwiązac ten problem i czy zmiana szkoły to dobry pomysł.
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2017-05-18, 17:10   

Nie ma sensu zmieniać szkoły na jeden rok. Po pierwsze, każde pójście do nowej szkoły to kupowanie kota w worku. Nigdy nie wiesz na jaką klasę i na jakich nauczycieli trafisz. Możesz zamiast na olewającą Cię klasę trafić na taką, w której będą Cię prześladować. Poza tym oni są już zgrani. Ty będziesz obcy, nowy. Tylko osoba z ogromną siłą przebicia jest w stanie wbić się do zgranego towarzystwa. Zawsze byłbyś osobą drugiej kategorii.
Ja w Twoim wieku też chciałam zmienić szkołę. Mnie z kolei gnoili nauczyciele. Chciałam się przenieść do rejonówki, gdzie była moja ówczesna przyjaciółka. Mama była na spotkaniu z dyrektorką i dyrektorka jej niemalże odmówiła przyjęcia mnie do szkoły. Powiedziała, że się zmarnuję, a nowi koledzy mnie zniszczą. Z perspektywy czasu wiem, że to była dobra decyzja, żeby przemęczyć się jeszcze jeden rok. Ty też za rok będziesz już miał gimnazjum z głowy. Pójdziesz do liceum i zapomnisz o tych ludziach. A jeżeli chodzi o samotne przerwy, to wiesz, też coś o tym wiem. Dopiero na studiach mam z kim porozmawiać. Przez 12 lat szkoły nikogo takiego nie było. Więc głowa do góry, zaraz liceum i nowa szansa. :-)
 

Klarcia345

User


Do³±czy³: 18 Maj 2017

   

Wys³any: 2017-05-18, 20:05   

Oooo współczuję Ci naprawdę, ja wiem jak to jest i również jestem w 2 gimnazjum. W klasie czuje się obco, bo nikt ze mną nie gada ani nic. Cieszę się przynajmniej z tego, że mnie nie wyzywaja. Jest ciężko przyznam, mieć taką sytuację w klasie. Jak przychodzę do domu to czasami płacze z bezradności, bo serio chciałabym z kimś pogadać. No, ale cóż takie życie. Radzę Ci nie zmieniać szkoły, bo to bez sensu i tak jeszcze 3 gimnazjum i idziesz do innej szkoły. Ja mam nadzieję, że w liceum będę miała jakąś koleżankę. Najgorsze jest to że boję się jedno z kim ja będę wychodziła na dwór?. Całe wakacje zmarnowane masakra aż mi smutno. Jedyne co Ci radze to może poznać kogoś na jakiś takich zajęciach poza szkolnych. Trzymam kciuki i mam nadzieję że będzie lepiej, ale pamiętaj nie jesteś sama jest dużo osób właśnie w gim które czują sie samotnie :( i mają taka klase.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com