Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Improwizant

User


Doczy: 01 Wrz 2017

   

Wysany: 2017-09-01, 13:39   Programowanie - Xamarin

Witajcie,

od niedawna interesuję się programowaniem, bardziej jako hobby niż sposób na życie. Po prostu napisanie kilku linijek kodu i patrzenie jak coś zupełnie innego z nich wychodzi sprawia mi frajdę.

Jakiś czas temu natknąłem się na darmową technologie Xamarin. Daje ona możliwość pisania aplikacji mobilnych na Androida, iOS, Windows Phone. Jednak praktycznie ZERO informacji w języku polskim...



Chciałbym stworzyć bloga o programowaniu w Xamarinie, od podstaw (ale z wymaganymi podstawami podstaw C# / .NET). Może inaczej, blog już istnieje ale jest pusty :P



Piszę tutaj z pytaniem czy znajdą się ludzie chętni do nauki i ewentualnie tacy, którzy chcą coś na niego napisać. Od razu mówię nie oferuję pieniędzy za artykuły, sam na tym blogu przez długi czas nie mam zamiaru zarabiać (Kiedyś być może będę, ach te marzenia) i wówczas oczywiście jeśli ktoś pisał artykuły to od przechodzimy na współpracę płatną :) Jednak to są moje marzenia i długoterminowe plany.



Co grono e-młodzi na to ?

Zapraszam do dyskusji.
 

kotekmagellanek  

User


Doczya: 30 Sie 2017

   

Wysany: 2017-09-01, 13:45   

Nie znam się zupełnie na takich rzeczach to nie moja działka,z informatyki jestem zerem. Ale Doceniam twoje hobby- to całkiem ciekawe. :-)
 

Improwizant

User


Doczy: 01 Wrz 2017

   

Wysany: 2017-09-01, 14:01   

Wierz mi że uczy cierpliwości :)
Jak coś Ci nie działa i nad jedną linijką kodu siedzisz przykładowo 4h to masz ochotę wyrzucić komputer za okno.
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 29

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2017-09-01, 14:09   

Ale wiesz coś o tym programowaniu, czy tylko znasz Xamarin? Łatwo przekazać komuś złe praktyki i antywzorce, których potem trudno go będzie oduczyć. Wydaje mi się, ze aby uczyć kogoś programowania, trzeba mieć w nim pewne doświadczenie, najlepiej biznesowe, samemu. Oczywiście warto też mieć pomysł na taki 'kurs' ;) Niemniej pomysł fajny, jeśli uda się programowanie odczarować i uczynić zrozumiałym dla laików.

Brak materiałów w języku polskim stanowi być może problem, ale prędzej czy później i tak trzeba sięgnąć po te po angielsku.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Improwizant

User


Doczy: 01 Wrz 2017

   

Wysany: 2017-09-01, 14:20   

Na blogu chce opisywać swoją naukę Xamarina i przy okazji ktoś może zobaczyć jak coś takiego można zrobić. Doświadczenie mam takie że jestem samoukiem :)
Oczywiście na blogu na wstępie będzie napisane, że nie jestem programistą i nie wszystkie metody, które zastosuję w postach będą zgodnie z "zasadami programowania".

W pierwszym poście napisałem że trzeba będzie znać postawy C# i .NET więc mam na myśli tutaj coś takiego jak klasy czy funkcje, a o C# akurat jest bardzo dużo materiałów w sieci w języku polskim.
Jednak programowanie to dla mnie zabawa i chcę zachęcić inne osoby do takiej samej zabawy, jak i również ja będę miał motywację do nauki. Nie każdy kto chce być programistą nim zostanie, ale każdy może się z tymi rzeczami pobawić dla samego kodzenia.
Mnie na samym początku brakowało materiałów z tych zupełnych podstaw. Wiele osób co zabiera się za kursy (są dobrymi programistami i nauczycielami) leci z materiałem łatwym i przechodzi do trudnych zagadnień.

Masz rację, każdy programista korzysta z dokumentacji, która jest tylko w języku Angielskim :)
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com