Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

laurqa

User

Wysłany: 2015-12-14, 19:38   

najlepsze, szybkie danie na studencką kieszeń to kiełbasa z cebulą pokrojone w kostkę i podsmażone, w tym czasie trzeba ugotować makaron, kiedy makaron będzie gotowy, zlać wodę, wbić do niego jajko i szybko mieszać - pod wpływem temperatury jajko się zetnie. Potem tylko dodać podsmażoną kiełbasę i cebulę i jest pełne danie :)

Malolatka  

Mega wymiatacz

wyrafinowana :-)

Imię: Magda

Wysłany: 2015-12-18, 16:26   

Najprostszym daniem są ziemniaki i zsiadłe mleko lub kefir, a poza tym makaron, ryż,jajka sadzone.

Cezari

User

Wysłany: 2015-12-23, 13:43   

Ja mam przepis na bardzo prostą i pyszną przystawkę - kupujecie placki do tortilli, serek czosnkowy najlepiej marki Presidente - ma właściwy konsystencję, Almette jest nawet smaczniejsze, ale jest zbyt suche do tego, pyszną szynkę, ewentualnie dodatek warzywny np. kapary. Cały placek tortilli smarujecie serkiem czosnkowym, na środku kładziecie na całą szerokość jednego pasa szynki, tam gdzie szynka kapary i zawijacie w rulon, następnie kroicie na mini roladki. Pychaaaaaaaa polecammm, jak spróbujecie to napiszcie czy smakowało :)

minimka

User

Wysłany: 2016-01-20, 12:59   

makaron z szynką - gotujemy ulubiony makaron, szynkę (najlepiej taką co chwilę jest już w lodówce - nie trzeba wyrzucać) ;) kroimy i smażymy z odrobiną oleju i pokrojoną cebula. Do tego dodajemy ugotowany makaron. Doprawiamy solą i pieprzem + posypuję serem.
carbonara - spaghetti gotujemy. Na patelni smażymy pokrojony boczek, dodaje makaron by przeszedl boczkiem i chwile smaze.
smietane w kubku mieszam z jajkiem - startym serem, doprawiam sola i pieprzem - calosc wlewam na makaron z boczkiem i mieszam az zgestnieje.

karmelova89

User

Wysłany: 2016-06-16, 17:58   

Mój ukochany żurek, którego nie potrafię sama robić :( Dlatego kupuję gotowy, tylko do podgrzania. Ukochanemu smakuje, mnie też, także nawet się nie bawię w kucharkę. Zdecydowanie bardziej sprawdzam się w mięsach i zapiekankach : )
Najlepsza to lasagne, tylko, że zamiast płatów makaronu daję potłuczone ziemniaczki. Bomba kaloryczna, ale na oczyszczenie idealnie pasuje kapuśniak : )

Amobile87

User

Seniors

Imię: Richard

Wysłany: 2016-06-20, 12:12   

Kupny to niestety już nie to samo co domowej roboty.

motyl  

Moderator

gryzę.

Wysłany: 2016-06-20, 16:03   

karmelova89 napisał/a:

Mój ukochany żurek, którego nie potrafię sama robić :(

Ale to najłatwiejsza zupa świata.
Gotujesz mięso - boczek, najlepiej wędzony, albo inny fragment świnki - z przyprawami: ziele angielskie, liść laurowy. Ja dodaje jeszcze czosnek w ząbkach i małą cebulę. Jak mięso będzie miękkie wyjmujesz warzywa i przyprawy, wlewasz zakwas (z butelki, albo własny), możesz zagęścić śmietaną i mąką. Dodajesz duuuużo majeranku, kiełbasę - może być biała. Zagotowujesz. W oddzielnym garnku gotujesz jajka. Żurek masz ugotowany.

Proste i szybkie dania to risotto - możesz do niego włożyć wszystko, nawet to co zalega w lodówce, wszelkiego rodzaju zapiekanki i dania z kurczakiem.
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imię: Karolina Magdalena

Wysłany: 2016-06-20, 17:59   

makarony z sosami. dzisiaj na śniadanie zrobiłam sobie makaron z sosem serowym i szpinakiem.
wstawiasz makaron i gotujesz.
na patelnię z kilkoma kroplami oleju rzuć drobno posiekaną cebulkę i 1- 2 ząbki czosnku. dodaj szpinak (jeśli świeży to trzeba pokroić), chwilę poduś, następnie kilka łyżek słodkiej śmietanki, dwa trójkąciki śmietankowego serka topionego i żółty tarty ser. Mieszaj aż się wszystko połączy. Do sosu dodaj makaron i wymieszaj. Tada, gotowe!

lexie  

Hiper wymiatacz

Imię: Ola

Wysłany: 2016-07-02, 09:49   

Prosta i obłędna carbonara:

Gotujemy makaron spaghetti. Na patelni smażymy pokrojony w kostkę boczek. W misce mieszamy jedno żółtko, trochę startego parmezanu i szczyptę pieprzu. Gdy makaron będzie gotowy, a boczek wysmażony, to wrzucamy makaron do boczku i mieszamy. Następnie przekładamy makaron do żółtka z serem i po raz kolejny całość mieszamy. Wykładamy na talerz i gotowe :) Proste i przepyszne.

julittka  

Stały User

Wysłany: 2016-07-20, 12:29   

Najprostsze i najsmaczniejsze jest jako z avokado <3

bajka

Stały User

Wysłany: 2016-07-30, 18:30   

makron pod każdą postacią ale tylko ten z pszenicy durum, zawsze po ugotowaniu jest pyszyniutki i sprężysty.

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imię: Karolina Magdalena

Wysłany: 2016-07-31, 17:13   

Placki ziemniaczane.
Trzemy ziemniaki na jarzynowce, odciskamy. Dodajemy: sól, pieprz, jajko i mąkę. Ciasto ma być spójne. Smażymy i tada!
Ja lubię bez niczego albo z sosem grzybowym, moja mama je je z cukrem:)

Malolatka  

Mega wymiatacz

wyrafinowana :-)

Imię: Magda

Wysłany: 2016-09-03, 15:34   

Równie najprostszym daniem jest potrawka,do tego potrzeba: (jak dla jednej osoby)

- puszka tuńczyka w oliwie w kawałkach
- 2 saszetki ryżu
- 2 jajka na twardo
- 1 duży ogórek kiszony z beczki
. 1 zielona papryka

Przygotowanie:

Ryż ugotować (20 min) wysypać na salaterkę do tego wyłożyć całą zawartość puszki tuńczyka wraz z oliwą,do tego pokroić w kostkę ugotowane na twardo jajka, wrzucić pokrojonego w kostkę ogórka i paprykę,wszystko wymieszać dokładnie i smacznego. Zaręczam, że bardzo smaczne.

oko22

Stały User

Wysłany: 2017-02-28, 20:09   

Ja uwielbiam serek Bakuś

joannak

Stały User

Wysłany: 2017-04-20, 11:11   

Ja sporo przepisów biorę z Kwestii Smaku. Tam jest wiele pomysłów na super proste w przygotowaniu dania.

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com