Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sunseadream  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-05-26, 18:07   Przebywanie z dziećmi - jak polubić?

Jak w tytule - jakie są na to sposoby? Czy wystarczy więcej z nimi przebywać, może polecacie jakieś książki? Problem jest taki, że nieswojo się przy nich czuję, nie umiem się na nie otworzyć, a tu przecież liczy się i dystans do siebie i głowa pełna pomysłów i uśmiech nieznikający z twarzy. Ale co, jeśli jest we mnie pewna blokada? Jak się jej pozbyć?
_________________
"Jeden dzień i nic ponad to. Nie oglądaj się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością, bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro, bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości i uczyń ją tak piękną, żeby była warta zapamiętania." J. Scott Taylor
 

4 8 15 16 23 42  

Wymiatacz


Do³±czy³: 05 Lis 2013

   

Wys³any: 2017-05-26, 19:03   

sunseadream napisa³/a:

Ale co, jeśli jest we mnie pewna blokada? Jak się jej pozbyć?



Zrób sobie swoje dziecko.
 

sunseadream  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-05-26, 19:33   

4 8 15 16 23 42 napisa³/a:

sunseadream napisa³/a:

Ale co, jeśli jest we mnie pewna blokada? Jak się jej pozbyć?



Zrób sobie swoje dziecko.


Kobieta żadną fabryką nie jest ;) Naprawdę czułeś, że wniesiesz tu coś swoją "radą"?
_________________
"Jeden dzień i nic ponad to. Nie oglądaj się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością, bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro, bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości i uczyń ją tak piękną, żeby była warta zapamiętania." J. Scott Taylor
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-05-26, 19:45   

Po pierwsze - po co chcesz to polubić? Nie każdy lubi dzieci, możesz to w sobie zaakceptować.
A jeśli musisz polubić dzieci do pracy, to nie rób tego, tzn. nie idź do tej pracy bo jeśli teraz źle się odnajdujesz wśród dzieci, to nie będziesz dobrym pracownikiem. Do tego potrzeba talentu.
Jeśli natomiast lubisz dzieci, ale się ich boisz, nie umiesz z nimi postępować, to najlepszą metodą jest po prostu obserwowanie innych, którzy radzą sobie lepiej. I mniej spinania się, bo te małe skubańce WSZYSTKO widzą.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

sunseadream  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-05-26, 21:23   

Damn napisa³/a:

Po pierwsze - po co chcesz to polubić?


Poprzez kontakt z dziećmi chciałabym dostarczyć radość zarówno im, jak i sobie samej. Takie beztroskie życie jest naprawdę przyjemne i jakoś chciałabym w nim uczestniczyć :D No i sprawa fundacji, z którą chcę się związać, o tym niżej.

Damn napisa³/a:

Jeśli natomiast lubisz dzieci, ale się ich boisz, nie umiesz z nimi postępować, to najlepszą metodą jest po prostu obserwowanie innych, którzy radzą sobie lepiej.


Widzisz. Z jednej strony tak właśnię się boję, z drugiej niektóre ich reakcje czy zabawy wydają mi się głupie :D Od paru tygodni należę też do Fundacji Mam Marzenie, tam kontakt z dzieciakami jest przecież stały i byłam już u jednego chłopca i czułam właśnie takie skrępowanie. Patrzyłam, jak wobec niego zachowuje się starsza wolontariuszka i nie mogłam się nadziwić, że można być tak na nie otwartym. Sądziłam, że poprzez wstąpienie do niej, może coś zmieni się w tej kwestii.
_________________
"Jeden dzień i nic ponad to. Nie oglądaj się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością, bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro, bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości i uczyń ją tak piękną, żeby była warta zapamiętania." J. Scott Taylor
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-05-26, 21:29   

Nie, wstępując musisz już być otwarta. Bo zrazisz maluchy do siebie a te bestie nie dają drugiej szansy. Domyślam się że są to dzieciaki biedne, z problemami itp. więc tym bardziej to ważne. Miej luz, dużo cierpliwości, żartuj, uśmiechaj się, interesuj się. Namawiaj żeby Ci coś opowiadali, komentuj żywo, okaż im zainteresowanie. Nigdy nie krzycz ani nie niecierpliw się, nie wyśmiewaj, choć wiadomo że dzieciaki gadają czasem od rzeczy i męczą. Bądź dla nich po prostu. Opowiadaj bajki, historyjki, zabawy...

Ale to są takie truizmy... Mówię Ci, nie nauczysz się tego z postów na forach czy z książek. Obserwuj i nasiąkaj.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

sunseadream  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-05-26, 21:49   

Damn, dzięki za rady, przydadzą się i to bardzo :)
_________________
"Jeden dzień i nic ponad to. Nie oglądaj się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością, bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro, bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości i uczyń ją tak piękną, żeby była warta zapamiętania." J. Scott Taylor
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-05-27, 12:11   

Cytat:

choć wiadomo że dzieciaki gadają czasem od rzeczy i męczą.


Raczej bardzo często i wyczerpują ;)

Jaki to jest przedział wiekowy?
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

sunseadream  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-05-27, 12:24   

metalmummy napisa³/a:

Jaki to jest przedział wiekowy?


Rozpiętość jest spora. Jedne dzieci mają dopiero 4, 5 lat, drugie już paręnaście. Ten chłopiec, u którego byłam, ma 8.
_________________
"Jeden dzień i nic ponad to. Nie oglądaj się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością, bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro, bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości i uczyń ją tak piękną, żeby była warta zapamiętania." J. Scott Taylor
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-05-27, 16:32   

Więc tym bardziej nie ma uniwersalnych rad, od wieku bardzo dużo zależy. Najważniejsze to dostosować język do odbiorcy.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2017-05-28, 13:36   

Daj dzieciom mówić, tylko zachęć je do tego. Uwielbiają jak okazuje się im całe swoje zainteresowanie i wyraża podziw dla ich wypowiedzi, historii, pokazów.
Najbardziej uniwersalna rozmowa dla dzieci do 10lat to zwierzęta, przecież wszystkie dzieciaki je uwielbiają.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

madona

User


Wiek: 31

Do³±czy³: 30 Maj 2017

   

Wys³any: 2017-05-30, 13:57   

a z jakimi dziećmi masz do czynienia? ktoś u Ciebie w rodzinie ma dzieci i to przy nich się czujesz nieswojo?
wydaje mi się, że najlepszym sposobem jest po prostu przebywanie z nimi i z czasem ich obecnośc stanie się dla Ciebie naturalna i automatycznie będziesz wiedziała, jak się przy nich zachowywać :)
najlepiej po prostu postaraj się wyluzować, popytaj co u nich słychać, w zależności od tego w jakim są wieku zapytaj w co lubią się bawić, albo czy lubią przedszkole lub szkołę ;) dzieci są zabawne i otwarte, wiec rozmowa szybko powinna potoczyć się swoim torem :)
 

sunseadream  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-05-30, 16:39   

madona napisa³/a:

a z jakimi dziećmi masz do czynienia? ktoś u Ciebie w rodzinie ma dzieci i to przy nich się czujesz nieswojo?


Głównie z tymi z tej fundacji, u mnie w rodzinie dzieci niestety nie ma, dlatego ten kontakt jest taki ograniczony właśnie. A fundacja daje mi pewne pole do popisu i mam nadzieję, że niebawem wszystkie te uczucia i obawy znikną. No i tak jak mówiłam, jedne mają 3, 4 latka, drugie np. 12, 13. Kurczę, to trochę tak, jakbym uznawała za głupie i dziecinne to, co mówią, jakby mnie dzieciństwo ominęło i wcale w tamtych czasach nie szukała uznania chociażby ze strony rodziców :D Taki paradoks.
_________________
"Jeden dzień i nic ponad to. Nie oglądaj się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością, bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro, bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości i uczyń ją tak piękną, żeby była warta zapamiętania." J. Scott Taylor
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2017-05-30, 19:27   

Z ciekawości: na czym polega praca w takiej fundacji?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

sunseadream  

Stały User



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 23

Do³±czy³a: 09 Lut 2017

   

Wys³any: 2017-05-30, 20:04   

Damn napisa³/a:

Z ciekawości: na czym polega praca w takiej fundacji?


Spełnia się marzenia dzieci nieuleczalnie bądź ciężko chorych. Marzenia są różne - od drony i aparaty fotograficzne po wyjazd do Włoch czy spotkanie z Lewandowskim. Ten chłopiec, którego ja odwiedzam, zamarzył sobie całkiem nowy wystrój pokoju. Ale opowiadano mi tam, że marzeniem jednego chłopca było przebadanie całej jego klasy, by móc jak najwcześniej wykryć chorobę zagrażającą życiu. Urzekło ich to do tego stopnia, że od tamtej pory, co roku odbywa się ODM (Ogólnopolski Dzień Marzeń), podczas którego takie badania są przeprowadzane.
Ja na razie jestem na "okresie próbnym", po ok. 3 miesiącach będę miała szkolenie. Może ono też mi trochę pomoże.
Oczywiście wiadomo, że szuka się sponsorów, organizuje zbiórki, akcje typu "zamień kwiaty na marzenia" (nowożeńcy zamiast o kwiaty, proszą o pieniądze na tę fundację).
_________________
"Jeden dzień i nic ponad to. Nie oglądaj się za siebie i nie rozpaczaj nad przeszłością, bo już jej nie ma. I nie kłopocz się o jutro, bo jeszcze nie nadeszło. Żyj w teraźniejszości i uczyń ją tak piękną, żeby była warta zapamiętania." J. Scott Taylor
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com