Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

maalinka17

User


Do³±czy³: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-25, 19:29   Przepisy na zdrowe i smaczne odzywianie.

Witam. Niedługo lato i chciałam zrzucić parę kilo. Od jakiegoś czasu myślałam o ćwiczeniach... ale zawsze tak wychodzi że albo nie mam czasu, albo jestem zbyt zmęczona..
Dlatego rozważam dietę. Ale tu jest problem, ponieważ nie smakuje mi coś w stylu sałatka z warzyw lub warzywa z patelni.. Więc zwracam się do was o pomoc. Znacie może jakieś przepisy żeby się zdrowo i smacznie odżywiać?
Bardzo proszÄ™ o pomoc.
Pozdrawiam:-)
 

Cole  

Hiper wymiatacz

dramatis personae



Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: spod ³ó¿ka

   

Wys³any: 2010-04-25, 19:35   

Nie jedz słodyczy i zmniejsz porcje swoich posiłków.
_________________
If you have to go don't say goodbye
If you have to go don't you cry
If you have to go I will get by
Someday I'll follow you and see you on the other side...
 

maalinka17

User


Do³±czy³: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-25, 19:39   

Ja nie chce tylko schudnąć. Chce się zdrowo odżywiać, ale jedzenie samych warzyw jest okropne.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-04-25, 20:11   

Po pierwsze, sama dieta nic Ci nie da. By były widoczne efekty i zdrowo, to najlepiej dieta + ćwiczenia. Wtedy dopiero można zauważyć efekty pożądane.
Przepisy ?
Hm ogólnie staraj się stosować obróbki termiczne tj gotowanie na parze, pieczenie we folii lub pergaminie. Unikaj potraw smażonych.
Przerzuć się z białego pieczywa na ciemne, ale to musi być prawdziwy chleb razowy. Najlepiej kupić w piekarni, która sama robi, bo wtedy możesz mieć pewność, że to prawdziwy chleb razowy, a nie z dodatkiem karmelu.
Staraj się jeść w miarę dużo błonnika pokarmowego, który w jelitach działa niczym szczotka fizjologiczna oczyszczają je ze złogów.
Jedz 5-6 posiłków dziennie, staraj się o stałych porach. Nie jedz na noc, ostatni posiłek powinien być spożyty 3-4h przed snem.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-25, 20:12   

ja polecam kurczaka, ryż, dużo zielonego i owoców dużo. I przede wszystkim wody dużo pić, odstawić kawę czy herbatę w miarę możliwości. I żadnych tam batoników. Nawet musli. Bo to tylko udaje zdrowe.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-04-25, 20:14   

QukuÅ‚ka napisa³/a:

ryż,


Jeśli ryż, ale to tylko brązowy, który jest mniej oczyszczony niż biały. Zawiera dużo więcej węglowodanów złożonych, które są trawione powoli. Przeciwnie, to jest w ryżu białym, który ma cukry proste. Trawiony szybciej oraz przyczynia się do przybierania na wadzę.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

maalinka17

User


Do³±czy³: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-25, 20:19   

Ok. Więc już wiem jak się odżywiać:)
A może teraz dostane jakiś przepis na coś pysznego i zdrowego?:-)
 

kotek:*  

Wymiatacz



ImiÄ™: ka$ia

Do³±czy³a: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-04-25, 20:19   

Cytat:

ryżu białym, który ma cukry proste. Trawiony szybciej oraz przyczynia się do przybierania na wadzę.



od tej pory go nie jadam......

[ Dodano: 2010-04-25, 21:07 ]

maalinka17 napisa³/a:

coÅ› pysznego i zdrowego




na necie masz tego w 4dupy
 

maalinka17

User


Do³±czy³: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-25, 21:39   

moze i tak, ale ja chce sprawdzone przepisy
 

kotek:*  

Wymiatacz



ImiÄ™: ka$ia

Do³±czy³a: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-04-25, 21:47   

maalinka17 napisa³/a:

sprawdzone przepisy




poszperam miałam kilka jak byłam na diecie :P:P
 

maalinka17

User


Do³±czy³: 07 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-28, 12:59   

Dzięki:) Czekam
 

konrem

User


Do³±czy³: 29 Wrz 2015

Sk±d: 31-148 Kraków

   

Wys³any: 2015-09-29, 09:28   

Zdrowe i smaczne. To coÅ› co lubiÄ™.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com