Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

von_Mauser  

User

Ostrzeżeń:
 8/3/6

Wysłany: 2017-04-10, 16:15   Prześladowany za poglądy

Dostałem 2 ostrzeżenia za awatar ze swastyką,która jest symbolem pozytywnym i starożytnym znanym w wielu kulturach.
Uważam że kojarzenie ją tylko z nazistami jest zwykłym nadużyciem i próbą karania za coś czego się nie propaguje.
Znowu na tym forum zaczyna się terror i prześladowania za urojenia moderacji.
Wstyd.

Apeluje do osób które we wcześniejszym proteście stanęły po mojej stronie,by i teraz wyraziły swoje zdanie. .

krul umiłowany  

Hiper wymiatacz

Imię: Rafał

Wysłany: 2017-04-10, 17:54   

Ja uważam że warny/bany ci się należą za bycie zje.bem, a za swastykę nie powinno się karać

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka

philosophus  

Pogromca postów

Wysłany: 2017-04-10, 18:09   

Tj. flaga Nowej Szwabii, więc równie dobrze mógłbyś się oburzać że jesteś prześladowany bo masz w avatarze symbol SS.

Poza tym jest to kolejne multikonto po iluś banach za obelgi i prowokacje których dokonywałeś na wcześniejszych.
Idź się leczyć na schizofrenię bo jak dotąd oskarżasz tylko swoich wirtualnych przeciwników o problemy które sam masz. (Oczywiście jak typowy schizofrenik, nie posłuchasz)

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!

von_Mauser  

User

Ostrzeżeń:
 8/3/6

Wysłany: 2017-04-10, 18:22   

Cytat:

flaga Nowej Szwabii,

I co z tego?
To nie III RZESZA

philosophus napisał/a:

jesteś prześladowany bo masz w avatarze symbol SS.

Czyli jak użyje dwóch liter S to tez mnie trzeba banowac?
Za litery?
Parodia

Cytat:

Poza tym jest to kolejne multikonto po iluś banach za obelgi i prowokacje których dokonywałeś na wcześniejszych.
Idź się leczyć na schizofrenię bo jak dotąd oskarżasz tylko swoich wirtualnych przeciwników o problemy które sam masz. (Oczywiście jak typowy schizofrenik, nie posłuchasz)

Najpierw udowodnij ze to konto kogoś jeszcze.

Cytat:

za swastykę nie powinno się karać

Oczywiście ze nie.
To że jakiś przestrzal ma tylko jedno skojarzenie to jego problem.
Niech się edukuje

miniX  

Pogromca postów

Emerytowany Dj

Wysłany: 2017-04-10, 21:56   

krul umiłowany, Nie powinno sie karać, tylko się kara, mówi o tym Art. 256 kk.
Niestety znak słońca jakim była swastyka, przez działania III rzeszy został zakazany. Swastyka większości kojarzy się z Hitlerem i jego działaniami. I pod każdą postacią jest zakazana. I za uja nie rozumie co ma Nowa Szwabia na antarktydzie z poglądami.

philosophus  

Pogromca postów

Wysłany: 2017-04-10, 22:27   

miniX napisał/a:

. I za uja nie rozumie co ma Nowa Szwabia na antarktydzie z poglądami.

A to że to jest wył. teren do którego rościła sobie pretensje III Rzesza, więc jak ktoś posługuje się jej flagą, to albo zasługuje na karę za głupotę, albo jest prowokatorem.

Nowa Szwabia (niem. Neuschwabenland) – terytorium na Antarktydzie, zajmujące ok. 600 000 km², będące przedmiotem roszczeń III Rzeszy między 19 stycznia 1939 a 8 maja 1945. Jego granice rozciągały się od 20°E, do 10°W (a więc znajdowało się ono wewnątrz Ziemi Królowej Maud – części Antarktydy, która jeszcze przed wysunięciem roszczeń przez Niemcy została uznana przez Norwegię za terytorium jej podległe). Nazwa pochodzi od regionu w dzisiejszych Niemczech – Szwabii.

von_Mauser napisał/a:

Najpierw udowodnij ze to konto kogoś jeszcze.

To tylko kwestia czasu kiedy dowody się znajdą, albo sam się zdradzisz.

von_Mauser  

User

Ostrzeżeń:
 8/3/6

Wysłany: 2017-04-11, 00:51   

Cytat:

Nie powinno sie karać, tylko się kara, mówi o tym Art. 256 kk.

Pitolenie.
Nie ma żadnego zakazu używania swastyki.

miniX napisał/a:

I za uja nie rozumie co ma Nowa Szwabia na antarktydzie z poglądami.

O to to.
Mam awatar z flagą Antarktydy a ten mi wmawia nazistowskie poglądy.
Żal.

Cytat:

To tylko kwestia czasu kiedy dowody się znajdą, albo sam się zdradzisz.

Pfff.
To jest właśnie gestapowska metoda.
Dowody się znajdą... I kto tu się inspiruje Hitlerem.

$karbówka  

Moderator

Najwyższy Autorytet

Wysłany: 2017-04-11, 14:29   

Dobry temat do wyjaśnienia tych wszystkich spraw związanych z "prześladowaniem za głupotę".
Najpierw sprawę omówmy od problematyki stricte prawnej.

krul umiłowany napisał/a:

a za swastykę nie powinno się karać

miniX napisał/a:

Nie powinno sie karać, tylko się kara, mówi o tym Art. 256 kk.

Krul ma racje, gdyż za symbol swastyki w Polsce prawo nie przewiduje żadnego karania.
Jest używany w publikacjach naukowych, grupach rekonstrukcyjnych, grach czy to komputerowych czy planszowych, sztuce itp.
Sam osobiście nie jestem za czymś takim jak w Niemczech gdzie modelarz musi się ostro tłumaczyć z kalkomanii w barwach Luftwaffe, a gry są cenzurowane i zamiast swastyki mamy jakieś symbole Cesarstwa Niemieckiego, podczas, gdy wojska ZSRR występują bez problemu pod flagą tegoż tworu.
Niemniej, Niemcy są przypadkiem szczególnym, i dmucha się tam po prostu na zimne, stąd takie restrykcje wobec symboliki nazistowskiej.
W Polsce póki co, swastyka nie jest sama w sobie zakazana. (chociaż istnieją przepisy stadionowe zabraniające wejścia na stadion z taką symboliką)

miniX napisał/a:

Niestety znak słońca jakim była swastyka, przez działania III rzeszy został zakazany. Swastyka większości kojarzy się z Hitlerem i jego działaniami

Tak, swastyka była znana od wielu tysięcy lat, w różnych kulturach, Europy, Azji, Afryki i Ameryk... Hitler jako mały gnojek widział ją co dzień w Kościele obok którego mieszkał i tak mu się spodobała, że po prostu 20 lat później wpadł na pomysł jej użycia.

Niemniej w tym kręgu kulturowym, a też i na Bliskim Wschodzie czy Rosji, swastyka już właściwe kojarzy się tylko z nazistowskimi Niemcami.
Już zaraz po wojnie Finowie, używający przecież swastyki jako znaku bojowego na swoich samolotach czy czołgach, o wiele wcześniej niż Niemcy, zlikwidowali te oznaczenia by odciąć się od nazistowskiej ideologii.
U nas też oddziały podhalańskie nosiły swastyki, a po 1939, zostało to zniesione.
Powód jest wiadomy.

Większość w Polsce z malujących te symbole na murach czy paradujących z tatuażami i flagami ze swastyką to nie są Wikingowie, Hindusi czy buddyści, tylko neonazistowskie cymbały, albo środowiska patologii kibolskiej i malują te symbole w celach, które otwarcie głoszą.

miniX napisał/a:

I za uja nie rozumie co ma Nowa Szwabia na antarktydzie z poglądami.

Prezentowanie symboliki III Rzeszy nie ma nic wspólnego z III Rzesza?
No, na siłę można w to uwierzyć, tylko czemu akurat miłośnik swastyki, nie wybierze sobie gammadionu, swastyki hinduskiej, samnickiej, buddyjskiej, fińskiej hakaristi, baskijskiej lauburu czy choćby słowiańskich Rąk Boga, tylko akurat zupełnym przypadkiem, umieszcza swastykę z III Rzeszy i zaczyna histerię, że to oczywiście nie ma nic wspólnego z Hitlerem i jest niesłusznie karany.
Wytłumaczysz mi to?

von_Mauser napisał/a:

Czyli jak użyje dwóch liter S to tez mnie trzeba banowac?
Za litery?
Parodia

A jaki masz cel umieszczania symboliki formacji zbrodniczej?
Jak ktoś propaguje jakiś symbol, to chyba się z nim identyfikuje i ma mentalność taką, jak ci, co ich używali.
Potrzeba ci manifestować swoje bandyckie,totalitarne poglądy?

von_Mauser napisał/a:

O to to.
Mam awatar z flagą Antarktydy a ten mi wmawia nazistowskie poglądy.
Żal

Z flaga Antarktydy :-D
Dobre...

Flaga Antarktydy to wygląda tak:

Kończąc, uważam, że publiczne manifestowanie symboli nazistowskiej III Rzeszy (pomijając cele naukowe,edukacyjne) jest zwykła prowokacją, albo świadomym propagowaniem zbrodniczego systemu.
I za to jak najbardziej należy się ostrzeżenie.

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude

Ostrzeżeń:
 1/3/6

Wysłany: 2017-04-11, 18:23   

Po co się wdawać w takie dyskusje w ogóle?

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online

philosophus  

Pogromca postów

Wysłany: 2017-04-11, 19:12   

von_Mauser napisał/a:

To jest właśnie gestapowska metoda.
Dowody się znajdą... I kto tu się inspiruje Hitlerem.

Nie. Tak mówił katolik kardynał Richelieu, a metoda bliżej czasów współczesnych byłaby zgodna z teorią prawa ZSRR.
Gestapo to po prostu rozwalało, więziło i zastraszało. W ZSRR jak już walczyli z opozycją to bardziej ich oskarżali o działalność antypaństwową, albo coś wymyślali.

Z tym że ja nie jestem członkiem organów ścigania, czy w tym przypadku, administracji. Wyrażam tylko swoje prywatne przekonanie że jesteś tym samym trollem który tu szaleje od jakiegoś czasu- wątek swastyki i prześladowania za poglądy na to wskazuje.

Damn napisał/a:

Bardzo chętnie bym się wdał z Macierewiczem w programie na żywo, głupota i kłamstwa takich typów powinny być obnażone dla dobra kolejnych pokoleń którym rząd robi wodę z mózgu.

$karbówka  

Moderator

Najwyższy Autorytet

Wysłany: 2017-04-11, 19:34   

Damn napisał/a:

Ot, tak by każdy cymbał wiedział, że następne próby lansowania się tu z symboliką nazistowską i histerie o terrorze politycznym nie mają szans.

Poza tym była tu wcześniej dyskusja i niektórzy jego lewaccy obrońcy mieli żal, ze panuje tu cenzura nie pozwalająca umieszczać sierpa i młota na awatarze.
Dostał bana za promocję stalinizmu, i pisania, że w Katyniu zamordowano słusznie polskich sojuszników Hitlera + symbolikę ZSRR, co dało jasno do zrozumienia, że popełnia przestępstwo.

Więc teraz napisałem oficjalnie, jak sprawa wygląda ze swastyką i żadne lewackie, prawackie czy inne żale mnie nie obchodzą.

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imię: Karolina Magdalena

Wysłany: 2017-04-11, 19:56   

TA DAAAAA!

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com