Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2016-10-27, 11:04   

Ullok napisa³/a:

Prawda jest taka, że aktualnie jesteśmy totalnie rozbrojeni, mało który Polak trzymał choć raz broń w swoich rękach i umiałby ją obsłużyć, gdyby była taka potrzeba...



Prawda jest taka że cywil z bronią kontra żołnierz nic nie znaczy, chyba że ta broń to granatnik. Ale to prawda jesteśmy rozbrojeni w tym sensie że mamy ujową armie, a policja ma zdecydowanie za duza wladze
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-10-27, 12:19   

Racja krul, po prostu wielu nadal nie rozumie, że to nie są czasy Napoleona i nic nam po armii obywatelskiej czy przeszkolonych w PRL rezerwistach panach Zdzichach i Heńkach, którzy ćwiczyli na kbksach, docierali kotów, czy chlali wódę, bo raz, że broni i sprzętu dla wszystkich nie ma, dwa nie żyjemy w górach Afganistanu, że można w nieskończoność prowadzić partyzantkę, a trzy, nowoczesna armia zmiecie w pył milion rezerwistów z AK-47 (bo co innego im dać? Leopardy 2? ), nawet nie posyłając wojsk lądowych.

No, ale mamy zawsze kiboli-patriotów!


krul umiÅ‚owany napisa³/a:

policja ma zdecydowanie za duza wladze


No, ale dzięki policji, ci kibole, którzy by stanęli do walki naprzeciw rosyjskiej agresji, mogą ćwiczyć taktykę "uwaga, spie*dalamy". :-D
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-10-27, 14:03   

Ale z Was Cepy nie dziw mine to bo lewaki mózgu nie mają

Dam przykład wam Wybrazcie sobie ze jesteśce bandytami. na swoje drodze spotykacie dwóch obywateli. jeden z nich ma koszulke z napisem jestem rozbrojony drugi człowiek ma koszlke z napisem mam broń... kogo napadacie?
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2016-10-27, 14:28   

Skoro mam przyjac, ze jestem bandyta, to oczywiscie napadlbym na nich obu, a potem jeszcze na kazda kolejna osobe na drodze. Ale najpierw na tego uzbrojonego. Z dwoch powodow. Po pierwsze - skoro ma bron, pewnie niesie tez cos bardziej wartosciowego, niz osoba bez broni. Po drugie - moglby mi strzelic w plecy, gdybym najpierw napadl tego bezbronnego.
_________________
Smile or die!
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-10-27, 14:58   

nie napisałem ze spotkasz ich w tym samym czasie... Dobrze o tym wiesz albo jesteś totlanym idiota i nie wiesz o co mi chodzi. masz wybór czy napadasz na uzbrojnego lub nieuzbrojonego klineta Jest tylko on i ty.
jednog spotykasz wcześniej drugiego pózniej
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-10-27, 15:55   

Ten przykład się nie odnosi do sytuacji wojny asymetrycznej.

Powinno być coś takiego:
- jestem bandytą, mam broń i chce kogoś napaść
- z jednej strony mam kolesia z takÄ… samÄ… broniÄ… jak ja, tylko on jest jeden, na dodatek jest spostrzegawczy i szybki, i obeznany z taktykÄ… CQB
- z drugiej mam bandę napakowanych kolesi, ale mają tylko pięści i kije i to cos w stylu stadionowego tłuka, bez żadnej myśli taktycznej

Więcej ryzykuję napadając pierwszego, bo może szybciej wyjąc broń, wykorzystać warunki terenowe, itp... a tych leszczy z kijami spoko wystrzelam z daleka. :-D

Ja tam wolę mieć dobrze uzbrojoną armię, w nowoczesny sprzęt, niż tabuny karków, którzy nie nadają się do niczego na nowoczesnym polu walki... rozkazy mam im wydawać komendami STANAGu? :]
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2016-10-27, 21:34   

POST USUNIĘTY ze względu na niską wartość intelektualną

//mm
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2016-10-28, 17:26   

Coś tam nabazgrał diabeł? :]
 

Ostatnio zmieniony przez $karbówka 2017-02-01, 22:43, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2016-10-31, 10:45   

Cytat:

"nie napisałem ze spotkasz ich w tym samym czasie..."



Wyraznie to zasugerowales, piszac, cytuje: "na swoje drodze spotykacie dwóch obywateli" [sic, pisownia oryginalna], z ktorych jeden costam, a drugi costam innego.

Cytat:


"masz wybór czy napadasz na uzbrojnego lub nieuzbrojonego klineta?"


Nie zmienia to mojej odpowiedzi. I tak bym napadl obu, oraz i tak bym napadl kazdego kolejnego. : ) Oraz i tak bym sie skupil na tym uzbrojonym. Nie bez powodu za zyskowniejszy uchodzi napad na strzezony bank niz na szesciolatka idacego do szkoly.

Cytat:

Coś tam nabazgrał diabeł?



Nie odpisze Ci. Dostal 3 osty, czyli ma zawieszone pisanie postow.
_________________
Smile or die!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com