Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 08:33   

Cytat:

Why, że tak zapytam?


Bo do tego jest potrzebny kontakt osobisty, nie mówiąc o solidnym przeszkoleniu.
Terapia, psychoterapia prowadzona przez gg nie oddziałuje we właściwy sposób na osobę z problemem. No i przede wszystkim - nie widać zachowania "chorego", które dużo powie terapeucie.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-14, 11:55   

A przeczytałaś co napisałam?

Pozatym, nie pytałam Ciebie, więc chciałabym, aby Darcia powiedziała, co miała na myśli.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 11:58   

LongIsland, odniosłam się tylko do twojego pytania, dlaczego terapia nie mogłaby być prowadzona przez komunikator.
Na forum moze wypowiadać się każdy - nic nie stoi na przeszkodzie, aby następnie wypowiedziała się Darcia czy ktokolwiek inny.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-14, 15:06   

Ostia napisa³/a:

LongIsland, odniosłam się tylko do twojego pytania, dlaczego terapia nie mogłaby być prowadzona przez komunikator.



No to szkoda, że nie odnioslaś się do całego postu, bo napisałam w nim, że terapia przez GG byłaby... nieskuteczna ;-) Pytanie było do Darcii, bo zrozumiałam, że neguje ona sens terapii w ogóle, a więc chciałam, aby to uzasadniła, albo wyprowadziła mnie z błędu.

Ostia napisa³/a:

Na forum moze wypowiadać się każdy - nic nie stoi na przeszkodzie, aby następnie wypowiedziała się Darcia czy ktokolwiek inny.



Ale ja zapytałam o zdanie Darcii w tym temacie, a nie o Twoje ;-)
Jasne, że możesz się wypowiadać jak i gdzie chcesz, ale to takie odpowiadanie na pytania nie skierowane do Ciebie, to troszkę niestosowne, nie sądzisz?
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 15:09   

LongIsland napisa³/a:

Jasne, że możesz się wypowiadać jak i gdzie chcesz, ale to takie odpowiadanie na pytania nie skierowane do Ciebie, to troszkę niestosowne, nie sądzisz?


Na forum, które jest publiczne? Nie :)
W realnej rozmowie na żywo, gdy zadajesz pytanie konkretnej osobie - oczywiście.
Sama mi chyba kiedyś zarzuciłaś że to brak odniesienia do postu, pod którym się pisze jest niestosowane;p
Ale nie o tym ten temat;)

LongIsland napisa³/a:

No to szkoda, że nie odnioslaś się do całego postu, bo napisałam w nim, że terapia przez GG byłaby... nieskuteczna ;-)


No, wiem :) I co?
Ja tylko odpowiedziałam na dane pytanie tak, jak ja to widzę :) Nie odpowiadałam za Darcię czy za kogokolwiek innego.
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-09-16, 18:00   

LongIsland, skoro już tak pragniesz mojej wypowiedzi - otóż mam zdanie podobne do zdania Ostii, po prostu. Nie wyobrażam sobie, żeby moją kurację, terapię prowadził ktoś, kogo w życiu na oczy nie widziałam, ktoś, kogo wykształcenia nawet pewna nie jestem. Skąd mogę mieć pewność, że gość, który podaje się za psychologa, naprawdę nim jest? Skąd mogę wiedzieć, że zasugerowany przez niego sposób rozwiązania problemu (i nie mówię tu o wygadaniu się, co mi na sercu leży) mi nie zaszkodzi?
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-16, 20:09   

Wszystko byłoby dobrze, ale przy większych problemach wątpię czy byłaby to dobra forma. Jednak rozmowa w 4 oczy jest zupełnie inna, człowiek jest bardziej szczery, inaczej się czuje. Do tego w trakcie "sesji" lekarz jest w stanie lepiej ocenić reakcje badanego na słowa czy też ton głosy, żadna kamerka i mikrofon tego nie zastąpią, chyba że ma się sprzęt za kosmiczne sumy.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

ada  

Stały User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Kwi 2009

Sk±d: NIbylandia

   

Wys³any: 2010-09-29, 08:20   

Lepsze to niż nic, ale rozmowa na żywo daje więcej. Dla niektórch ważną częscią terapi jest otworzenie sie na innych ludzi, umiejetnosci rozmowy o swoich problemach ale nie drogą internetu. Niektórzy muszą się uczyc patrzec prosto w oczy i mówić. Jesli osobą nie wie o co dokładnie jej chodzi, ale czuje ze nie jest dobrze, nie powinna bawić sie jakies wirtualne terapie, ale zainteresować się realną rozmową z psychologiem itp.
_________________
¯ycie z zasady....
 

Ta_co_zagubiÅ‚a  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-23, 21:31   

Myślę, że to wielka ściema. Może na początku Ci coś pomogą, a później albo kasa albo do widzenia. Bezsensu. Nastolatkowie nie chcą iść do zwykłego psychologa, więc szukają pomocy w internecie a jak już poniekąd taką znajdują i to nic nie daje, zostają dalej z problemem, jeszcze bardziej się zatracając.. Po co tworzyć takie portale "pomocy" jeśli tak naprawdę oni mają w dupie nasze problemy..
_________________
Uczucia są piękne, choć nie zawsze coś warte.
 

Czechu

User


Do³±czy³: 18 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-03-24, 14:19   

sciema i nic więcej.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-03-24, 17:50   

Czechu napisa³/a:

sciema i nic więcej.


Niekoniecznie. Wiele portali specjalistycznych oferuje darmowÄ… pomoc psychologa.
Trzeba jednak mieć świadomość, że taka osoba jest w stanie nieść jedynie pomoc doraźną. Co za tym idzie- nie zastąpi terapii, której jest mniej lub bardziej długotrwałym oraz złożonym procesem.
_________________
Drugs&hugs.
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2012-02-16, 15:27   

Byc może taka forma pomocy psychologicznej pomaga, ale nigdy nie zastapi wizyty w cztery oczy. Ja wolałabym skorzystać z pomocy psychologa osobiście niż przez internet. Kilka razy przejechałam się na zaufaniu osobom w internecie, więc mam lekki uraz i bede korzystać z psychologa osobiście. Niby w internecie jestesmy anonimowi, ale nigdy nie wiadomo
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

Vanir  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2012-03-24, 15:53   

Jeśli komuś takowy psycholog pomoże, to jest to dobre rozwiązanie które należy rozwiać. Są różne powody dla których człowiek nie może wybrać się do specjalisty, a w taki sposób może akurat uda mu się powrócić "do normalności", odstawić myśli depresyjne.
_________________
Rozbieraj mnie powoli,
ze wstydu,
uprzedzeń,
doświadczeń,
do samej miłości
aż Bóg wstrzyma oddech...
 

dalia  

Stały User


Do³±czy³a: 09 Mar 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-04-05, 16:14   

Darcia napisa³/a:

Terapie - nie.
Ale jeżeli chodzi o zwykłe wsparcie, rozmowę, podniesienie na duchu, to ja jestem na tak, bo niby co w tym złego?


A wyobraźcie sobie taką sytuację: jest sobie Polka, od paru lat żyje w Irlandii . Jest jej coraz gorzej, nie sypia, płacze, nie zna języka na tyle by iść do terapeuty irlandzkiego...
Albo mama trójki dzieci mieszkająca na wsi... ma kasę ale nie ma czasu by jechać do miasta... dużego miasta...
Terapeuta on line to ALTERNATYWA dla tych którzy nie maja innego wyjścia. Dla terapeuty też nie jest komfortowe nie móc widzieć mowy ciała. To tylko alternatywa, a nie trend mający na celu odejście od tradycyjnej terapii face to face.
 

Katiax33  

User

Katiax33


Do³±czy³a: 29 Kwi 2012

Sk±d: wielkopolska

   

Wys³any: 2012-04-29, 23:26   

Też uważam, że pomoc psychologa online w dzisiejszych czasach jest jak najbardziej na miejscu. Jest ona przeznaczona dla osób, które w jakiś sposób boją się, nie chcą, albo zwyczajnie nie mają czasu, by umówić się na rozmowę z psychologiem. Taka pomoc może pozwolić nam zrozumieć własne położenie, swoją sytuację. Oczywiście, nie zastąpi to rozmowy w cztery oczy, ale zawsze może pozwolić spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Dla ludzi, którzy potrzebują tylko rozmowy, dlaczego nie?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com