Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

losiekwg  

User

shns_zone



Do³±czy³: 08 Mar 2010

Sk±d: Trójmiasto

   

Wys³any: 2010-03-17, 00:59   

W Biblii słowo dusza (z hebrajskiego néfesz z greckiego psyché) odnosi się do człowieka jako istoty, do zwierzęcia, do życia. Nigdzie nie jest napisane w Biblii że dusza to odrębna część życia.

Księga Rodzaju 2:7 chodzi tu o stworzenie Adama. Niektóre przekłady piszą o tym że Adam stał się "duszą żyjącą", inne że stałe się "istotą żywą".

Księga Rodzaju 1:20 odnosi się do zwierząt.

Jednak zwierzęta nie mają nadziei na zmartwychwstanie. To zostało dane tylko "synom ludzkim" jako stworzeniu na obraz Boga. Tak więc niestety ale po śmierci nie ujrzymy już swoich pupilków.
_________________
Nie lubię niewiedzieć - naprawdę.
 

tomb  

User


Do³±czy³: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-22, 17:13   

Myślę, że nie warto się nad tym dłużej zastanawiać. Odpowiedź jest tylko jedna, o ile istnieje niebo nie będzie w nim żadnych pupili.
_________________
TwojaSala.pl - lokale weselne i obiekty konferencyjne . Zapraszam serdecznie :)
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-03-22, 17:20   

Nie, nie nie...
Ja nawet nie sądzę, aby miały uczucia (jestem przekonana, że wszystko jest kwestią instynktu), zatem do ich miejsca w niebie tym bardziej podchodzę bardzo sceptycznie.
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2010-03-22, 18:32   

Księża twierdzą, że tylko ludzie. Ale ludzie to też zwierzęta...
Zresztą. trzeba zacząć od tego, ze nie wierzę w niebo. A nawet jeśli takowe istniało - odrzucam życie wieczne*.

*a teraz mnie zabije jakiÅ› szatan :mrgreen:
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-03-22, 18:40   

Anne napisa³/a:

Ale ludzie to też zwierzęta...


W biologicznym sensie owszem, ale właśnie to nas od zwierząt różni, że mamy duszę (którą można zastąpić szeregiem innych słów dla niewierzących) i w naszych działaniach kierujemy się emocjami, a nie samym instynktem.

Ale jak ktoś nie wierzy w życie po śmierci (nawet ludzkie), to ten temat, siłą rzeczy, tym bardziej nie ma dla niego sensu. :-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com