Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-09-05, 22:08   

Cytat:

Każdy ma swoje preferencje i tyle!


I tu masz rację. Dotarliśmy do tego miejsca w dyskusji, gdzie wspólnego zdania mieć nie będziemy. ;) Ty lubisz "mocne klimaty", więc słuchasz metalu. Ja słuchając muzyki wsłuchuję się w tekst, zależy mi na przesłaniu. Ktoś kto lubi imprezować, poprzestanie na muzyce pop/dance. Choć znam jedną osobę która słuchała tylko metalu, a niedawno przeżuciła się na rap.

Cytat:

w gimnazjum i w liceum rap był po prostu modny


U mnie w szkole jestbrównowaga między rapem a metalem. Są też zapaleni słuchacze, jak i goście niemający pojęcia i, jak słusznie zauważyłeś, słuchający rapu bo jest modny, wydaje im się że wtedy będą fajni. Ale na to już nic się chyba nie poradzi ;)
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Adreamin  

Wymiatacz



Imię: Jarosław

Wiek: 29

Do³±czy³: 24 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-09-06, 08:21   

Logan128 napisa³/a:

Ja słuchając muzyki wsłuchuję się w tekst, zależy mi na przesłaniu.



Od zawsze polecam książki w takim wypadku. Tak jak pisałem, raperzy mają takie przesłanie, jakie chcesz usłyszeć.
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2014-09-06, 23:23   

Adreamin napisa³/a:

Wymień 10 dobrych :D



1. Zeus 2.Bisz 3.Ras 4.Te-Tris 5.Cira 6.Hukos 7.Eldo 8.Magik 9.HuczuHucz 10.£ona
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-09-07, 10:22   

Adreamin napisa³/a:

Polecam książki w takim wypadku


Czytam książki. Tyle że słuchając muzyki wolę usłyszeć coś z przekazem, niż 100 piosenkę po angielsku o tym samym.
Nikt mi nie powie, że w rapie jest tyle komercji co w "hitach" jednego sezonu.
http://m.onet.pl/rozrywka/muzyka/newsy,j2h2t jaki skomercjalizowany muzyk ma pretensję do równie komercyjnej telewizji o darmową reklamę jego muzyki?
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

varish  

User



Do³±czy³: 08 Wrz 2014

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-09-08, 18:01   

Sebixowy hip hop to zawsze było gówno, nie ma o czym dyskutować w tym temacie.
Wszystkie argumenty jakie zostały napisane w pierwszym poście, są dla mnie, jako człowieka, który siedzi w temacie, śmieszne. Mógłbym je obalić, ale zamiast tego pozwolę muzyce mówić samej za siebie.
To jest prawdziwy hip-hop, a nie jakieÅ› peje czy inne dresy.
https://www.youtube.com/watch?v=2MHhLDCJ57E Death Grips - No Love
https://www.youtube.com/watch?v=nuto-ksyDmQ clipping. - Body & Blood
https://www.youtube.com/watch?v=ewc1hixzYPY Madvillain - All Caps
Mam nadzieję, że powyższe utwory poszerzą wam horyzonty.
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-09-08, 19:40   

Generalizujesz. Polski rap=dresy, Zagraniczny rap=prawdziwy hip-hop.

Cytat:

a nie jakieÅ› peje i inne dresy


Teraz pokazałeś swoją wiedzę, nieaktualną od 20 lat.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

Bambosz  

User


ImiÄ™: Kamil

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Sie 2014

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2014-09-09, 21:15   

varish napisa³/a:

https://www.youtube.com/watch?v=nuto-ksyDmQ clipping. - Body & Blood

Nie może być! Nie wiedziałem, że ktoś zna Clipping. Widziałeś ich na żywo?
 

varish  

User



Do³±czy³: 08 Wrz 2014

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2014-09-10, 20:23   

Bambosz napisa³/a:

varish napisa³/a:

https://www.youtube.com/watch?v=nuto-ksyDmQ clipping. - Body & Blood

Nie może być! Nie wiedziałem, że ktoś zna Clipping. Widziałeś ich na żywo?


Widziałem na Offie w tym roku, jeden z najlepszych koncertów całego festiwalu:)
 

wirek

User


Do³±czy³: 11 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-11, 10:30   

Jak dla kogoś rap jest prymitywną muzyką to chyba słuchał tylko Mroza...
 

esendem  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Maj 2011

   

Wys³any: 2014-09-11, 11:36   

Zawsze są dwie strony medalu. Idiotycznie teksty najczęściej biorą się z durnego przekonania o tym, że tylko tak można nawijać. Peja naście lat temu mówił, że reprezentuje biedę, tak i teraz każdy pseudoraperzyna uważa, że o biedzie musi mówić. Peja się dorobił, ustatkował i okazało się, że wcale nie jest taki głupi, tylko życie go pokarało. A jakie oburzenie wywołała jego współpraca z Glacą?
Wróćmy też, chociażby do nieśmiertelnego przykładu, jakim jest Paktofonika. W sumie znam nawet fanów mocniejszego brzmienia, którzy PFK czy Kalibra znają nie tylko z nazwy.
Nie ma co generalizować. Jako małolata słuchałam rapu na potęgę tuż obok rocka czy metalu. Każdy mi wmawiał, że nie mam gustu i że gówno wiem o muzyce. Według mnie, aby mieć dobry gust trzeba przebrnąć przez najgorsze ścierwo, chociażby po to, żeby mieć porównanie. ;)
_________________
"(...)ale ważniejsze niż miłość jest to co po niej zostaje."
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-11, 19:17   

Adreamin napisa³/a:

Zaśpiewamy o słowianach - kazdemu musi się to podobać bo chcąc czy nie nimi jesteśmy. O niespełnionej miłości - kazdemu się zdarzyła i posłucha z sentymentu. O pięknej miłości - ile osób teraz jest w takiej.



W zasadzie to się dotyczy każdego gatunku komercyjnej muzyki rozrywkowej.

Adreamin napisa³/a:

Sami producenci rapowi to w dużym stopniu ludzie bez pojęcia na temat muzyki, wycinają i sklejają jakieś kawałki z starych utworów i nazywają siebie wielkimi muzykami.



100% racja.

Adreamin napisa³/a:

Muzyk i producent moim zdaniem powinien grać na instrumentach.



W zasadzie przyjęło się że muzyk to człowiek który ma dyplom konserwatorium, akademii albo szkoły muzycznej, a taki musi umieć grać przynajmniej na dwóch instrumentach, a na jednym co najmniej dobrze. Przed wojną na człowieka bez dyplomu mówiło się "grajek", niezależnie od umiejętności.

Adreamin napisa³/a:

Bit rapowy można zrobić w 15 min na samym komputerze.



Właściwie to nawet krócej. Natomiast przy dzisiejszych sekwencerach programowych, komponowanie muzyki na samym komputerze, samo w sobie jeszcze nie jest złe- można to porównać do pisania partytury na kartce, z tą różnicą że sekwencer zastępuje możliwości wykonawcze czy częściowo pamięć muzyczną. Komponowanie, a wykonanie to dwie różne czynności i nastąpiło teraz ciekawe zazębienie: kiedyś kompozytor muzyki poważnej musiał jednocześnie być wykonawcą. Z kolei przez większą część XX wieku, w muzyce rozrywkowej istniał rozdział między wykonawców i kompozytorów (na każdej płycie osobno było nazwisko kompozytora, wykonawcy, producenta, a często również aranżera). W tej chwili kompozytorzy muzyki klasycznej to głównie specjaliści od komponowania na papierze i ew. aranżacji, a z kolei wykonawcy muzyki rozrywkowej coraz częściej są jednocześnie kompozytorami, co się często przekłada na kiepską jakość kompozycji.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com