Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

viina100  

User

perkele



ImiÄ™: nuna

Wiek: 27

Do³±czy³a: 01 Sty 2012

Sk±d: suomi

   

Wys³any: 2012-01-21, 21:58   Rysunki szkice

postanowilam napisac ten temat bo lubie cos czasem nmalowac wiec i moze wy macie taka pasje.Pomyslamal ze mozecie tu wrzucac wasze rysunki szkice i ja czasami cos wrzuce jak bende miala chwile czasu :oops:
_________________
Elämä on koko aikka paska mutta ei se mitä hätä
 

Girtz  

Pogromca postów

M.



Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Lip 2009

Sk±d: Mystic Falls

   

Wys³any: 2012-01-21, 22:19   

Do pokazywania swoich prac służy dział Wasza twórczość . Pozdrawiam
_________________
___________________________
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-12-07, 14:19   

a może po prostu o tym pogadajmy? W sumie nie przeszukałem jeszcze całego działu, ale raczej częściej pokazujemy rysunki niż o nich rozmawiamy. Trochę szkoda, bo ja bym chętnie ten temat poruszył. Lubię rysować i robię to w wolnych chwilach. W sumie, byłoby miło zrobić z tego dodatkowe źródło dochodów.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

Lordi  

User


Wiek: 27

Do³±czy³a: 23 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-26, 19:11   

Ja też jestem za pogadaniem :-D :-D Co najbardziej lubicie rysować ? :-)
 

totill  

Stały User

Wagabunda!



ImiÄ™: Antonina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 29 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-12-26, 20:48   

Też chętnie pogadam o rysowaniu :D
Jeśli o mnie chodzi, to chodzę na kurs rysunku (4,5 godz. w tygodniu), który ma mnie przygotować do egzaminu na architekturę. Trochę się martwię, bo jestem w III klasie liceum, a kurs zaczęłam we wrześniu i nie wiem, czy dam radę wszystko ogarnąć. Ale póki co jestem zadowolona. Szkicujemy martwe natury/modela, pracujemy nad kompozycją - robimy szybkie szkice postaci tuszem i inne. Dostaję też zadania na figurach w różnych perspektywach. Bardzo mi się to podoba.
Sama dla swoje przyjemności rysuję też postacie w różnych sytuacjach, postawach itp., trochę w stylu mangi, a trochę w stylu dziecinnych rysunków. Realistyczne to to na pewno nie jest, ale ćwiczę sobie proporcje i ułożenie ciała, żeby wyglądało na naturalne, używam kredek, ćwiczę rękę i dobrze się bawię :)
 

Atsushi  

Hiper wymiatacz

Kimochi~!



ImiÄ™: Artur

Do³±czy³: 24 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-12-26, 22:43   

totill, ach... Zawsze miałem problemy z perspektywą. Trochę mnie dziwi, bo z opisu wygląda to na zwykłe zajęcia ogólne. Nie powinniście skupić się na perspektywie, projektowaniu? Chodziłem do liceum plastycznego i tam ludzie ukierunkowani na architekturę rysowali więcej budynków a nawet mebli. Rzadziej ludzi. Ja lubię rysować portrety, pełne postacie w stylu realistycznej mangi lub komiksu. Chciałbym więcej ćwiczyć rysowanie tła. Jestem w tym średni a szykuje mi się współpraca z pewną autorka fantasy. Na razie dopieszcza scenariusz i kompletuje ekipę, więc mam czas na ćwiczenia, ale tak długo nie rysowałem scenerii że się trochę boję. Znacie może jakieś książki poświęcone rysowaniu miast lub wnętrzy? Byłbym wdzięczny, przyda mi się trochę teori.
_________________
DO WHATEVER YOU WANT NOBODY IS WATCHING!
 

totill  

Stały User

Wagabunda!



ImiÄ™: Antonina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 29 Lis 2012

   

Wys³any: 2012-12-27, 00:19   

Te zajęcia, na które ja chodzę, mają przygotować chyba tak bardziej ogólnie. Jest np. jedna dziewczyna, która chce iść na ASP, parę osób chce na architekturę na politechnice (w tym ja)... I człowiek, który to prowadzi przygotowuje też każdego indywidualnie. Wiem, że na wielu uczelniach na egzaminie wstępnym na architekturę jest rysunek postaci, przeglądałam zadania z takich egzaminów z poprzednich lat. We Wrocławiu, gdzie ja bym chciała się dostać, jest też jakieś zadanie "z wyobraźni", tzn. jest podany np. opis pomieszczenia i trzeba to narysować.
Jeśli mi się nie uda, to pójdę na budownictwo albo coś podobnego, poduczę się jeszcze i spróbuję wystartować w przyszłym roku najwyżej.

A takie różne kursy rysunku itp. bardzo polecam, bo po pół roku chodzenia widzę u siebie postęp i też trochę inaczej patrzę na przedmioty i kształty ;) Wiem, że często same uczelnie też prowadzą coś takiego, mi niestety byłoby teraz trudno uczęszczać...
 

Lordi  

User


Wiek: 27

Do³±czy³a: 23 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-27, 00:45   

Ja chodzę do szkoły kompletnie nie związaną z plastyką czy architekturą (niestety). Można powiedzieć ze rysunki, portrety, czy szkice, są po prostu pasją, Uczę się sama jestem samoukiem,jedynym źródłem do którego mam dostęp jest internet, myślałam o kupieniu książki, ale zaczęłam uważać ze internecie są wystarczające informacje nawet dobrze opisane. Mam parę książek związane z perspektywą, ale nie polecam, są (moim zdaniem) KIEPSKIE, wiec nie widzę sensu Ci podawać tytuły. POZDRAWIAM
 

Seventh Sign  

Stały User

Phantom



ImiÄ™: Weronika

Wiek: 26

Do³±czy³a: 26 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-01-01, 15:24   

Hm.. Ja chodzę do zwykłego, prostego gimnazjum, a swoje pasje związane z rysunkiem rozwijam na własną rękę. Przez pewien czas uczęszczałam na dodatkowe zajęcia artystyczne, jednak natłok nauki nie pozwolił mi na ich kontynuację.
_________________

 

Shina96  

User

Happy Girl ^^



ImiÄ™: Asia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 16 Kwi 2013

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2013-04-16, 13:28   

Ja sama rysuje trochę ale nie mam zbytniego talentu. W wolnym czasie ćwiczę rysowanie, ale lepiej mi idzie odwzorowywanie niż prace z głowy.
_________________
"Czytanie jest jak krew w moich żyłach, jak narkotyk i jest... magiczne"
"Mimo wszystko zawsze pozostaje siÄ™ tym, kim siÄ™ jest."
 

Amellie  

Wymiatacz

engineer.



Wiek: 18

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

Sk±d: Praha

   

Wys³any: 2013-04-16, 13:52   

Shina96, u mnie jest podobnie, też nie bardzo umiem rysować z głowy.

Ja rysowałam bardzo dużo kiedy chodziłam do gimnazjum/liceum, później jakoś rysowanie nie było mi w głowie, może ze względu na kierunek studiów, który nie sprzyjał rysunkom artystycznym (co innego technicznym ^.^), ale teraz znowu zaczęłam szkicować, ćwiczę rękę co wieczór, jak mi się uda. Rysuję zwierzęta, żeby móc trenować na różnych proporcjach, detalach i fakturach. Umyślę sobie narysować modliszkę to rysuję modliszkę :). Teraz jednak mam zamiar poćwiczyć perspektywę na samochodach i budynkach więc pewnie narysuję jakiegoś Golfa bo ostatnio chodzi mi po głowie.
Też jestem samoukiem bo nigdy nie potrafiłam przemóc w sobie tego, że ktoś mi narzuca co mam rysować na kursach czy u różnych nauczycieli (a było ich sporo ;P)
_________________
"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" Pan P(e)..
 

Shina96  

User

Happy Girl ^^



ImiÄ™: Asia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 16 Kwi 2013

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2013-04-16, 14:03   

Amellie, Ja podobnie nie mogłam się zmusić do kursów. lubię rysować to na co mam ochotę, a nie to co mi ktoś karze. W podstawówce i do połowy gimnazjum rysowałam konie lub inne zwierzęta odwzorowując figurki na papierze, potem niestety przestałam, gdyż brakowało mi czasu. Aktualnie w technikum jak mam trochę czasu to rysuje bohaterów z Anime/Mangi.
_________________
"Czytanie jest jak krew w moich żyłach, jak narkotyk i jest... magiczne"
"Mimo wszystko zawsze pozostaje siÄ™ tym, kim siÄ™ jest."
 

niewiem1

User


Do³±czy³: 07 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-05-07, 01:19   Witam

Witam. Szukam kogos kto jest w stanie wykonac profesjonalny szkic,a mianowicie szkic tatuazu. Jestem w stanie zaplacic. Pisz gg 159429. Zawsze jestem na niewidocznym . :-)
 

Makabraa  

VIP

Wiedźma



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 44

Do³±czy³a: 13 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-08-03, 10:49   

krzemionka napisa³/a:

o fajny temat rysowanie super sprawa, bo można w zasadzie nic nie mówiąc pokazać co nam w duszy gra, albo radość albo smutek, coś co nas cieszy i męczy. Ja kocham kolory, żeby w moim życiu było ich jak najwięcej, ostatnio trafiłam na tą akcję https://www.facebook.com/...514521725269026 i sobie myślę, że jest ona idealna dla mnie, a co wy o niej myślicie?



Fajny konkurs, miałam brać udział ale brak pomysłów. I w ogóle za dużo ostatnio rysunków mam na głowie, więc i brak czasu daje swoje
_________________
Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą.

Ogień w głowie mam, w sercu siwy dym. Bóg opuścił mnie, urwał mi się film
 

SurvivePlease  

User

Melancholia



Wiek: 26

Do³±czy³a: 08 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-09, 15:42   

Szczerze to nie jestem za chodzeniem na jakieś kursy rysunku. Do poprawienia zdolności potrzeba czasu. Poza tym na takich zajęciach(tak jak na zajęciach artystycznych w szkole) jesteśmy zmuszani do rysowania czegoś, czego nie lubimy. A rysowanie dla mnie to przede wszystkim odprężenie i rozrywka.
Ja lubię rysować ludzi. Portrety, całe sylwetki. No i coś z wyobraźni, czego dokładnie nie można określić.
_________________
Spadam
Pomiędzy zdania
W niedorzeczności
Bez wahania
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com