Jeszcze bardziej szokujące jest jednak to, że młodzi ludzie potrafią tylko narzekać i zrzędzić, zamiast patrzeć z optymizmem w przyszłość, oraz wykazywać się inicjatywą.
Dlatego właśnie mówiłam, że jesteśmy nieciekawym narodem. Gdy jest nam dobrze (nie musimy walczyć np. o niepodległość) to nadal uważamy, że jest źle.
Narzekamy i narzekamy. Chociaż mamy też zalety, to mam wrażenie, że jak by nie było, to wielu z nas nadal byłoby źle.
_________________ Pielęgnuj swoje marzenia.
Trzymaj się swoich ideałów.
Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko ty słyszysz.
A ja mam bekę z polaków. Jeden mówi jaka to polska zła, jaki to ch... kraj bez perspektyw, a potem ten sam typ typa jak przychodzi 11 Listopada to wywiesza flagi, paraduje po ulicy śpiewając hymn aby pokazać jakim to on nie jest patriotą. Haha.
_________________ żeby pójść do łóżka z dziewczyną to wystarczy, że pobzdryngolę coś na gitarze i powiem, że rocka słucham.
http://na-kacu.blogspot.com/
patriotką nie jestem, bo gdyby była możliwość wyjechania z kraju to zrobiłabym to. jednak nie odcinam się do końca od polskości, bo tradycja polska, to coś, co najbardziej cenię i z pewnością tęskniłabym za tym będąc za granicą. dużo mnie w polsce denerwuje, na przykład pseudopatrioci, manifestują swoją polskość w święta narodowe, jednak to nie przekłada się na dni powszednie, gdzie słychać z każdego kąta typowo polskie narzekanie, jaki to ten kraj jest okropny, a sami są bierni bo nic nie robią ku jego ulepszeniu, a wywieszenie flagi sytuacji nie poprawi.
_________________ 'Scena po scenie, nasze życie jest jak spektakl,
choć nam-aktorom być to może trochę nie w smak
i tak, jak martwe kukły, bez najmniejszej woli swojej
robimy często to, co niesie nam spektaklu kolej...'
Wysłany: 2010-02-15, 23:12 Re: Rzeczpospolita Polska
Cytat:
Polska-czy czujesz sie z nią związany
Tak i to bardzo.
Cytat:
Polityka-co chcesz zmienić gdyby była taka możliwość
Nie znam się, nie mieszam się.
Cytat:
Czujesz się patriotą
Wychowałem się w rodzinie wojskowej, mój Ojciec od małego mnie uczył czym jest flaga i godło, sam dużo zrobił zagranicą dla naszego kraju. Ja sam miałem okazję reprezentować Polskę jako piłkarz w barwach młodej reprezentacji do lat 17, a późniejszych latach jako żołnierz Polskiej Armii, późniejszym czasie jako Kapral wojsk lądowych. Lecz nie było to dla mnie, do kraju mam wielki szacunek i nigdy bym się nie wyrzekł obywatelstwa, jestem nawet gotowy zginąć za kraj.
Dla mnie Polska jest jak mama i tata , w końcu to my tworzymy to całe społeczeństwo obywatelskie i im bardziej jesteśmy starsi tym bardziej "rzastamy" się z ojczyną .
A to jak jest w Polsce (chodzi o politykę i polityków) to już tak raczej będzie
Polska jako kraj jest piekna, gory, jeziora nawet czesc ludzi jest przyjazna.
Jako panstwo to totalne dno. Drogi w oplakanym stanie, niskie wyplaty, wszystko sie wali, ministrem skarbu jest koles ktory np jest lekarzem (wtf?)... Male pytanko jak mozna byc patriota w czasie kiedy nie ma wojny? Patriotyzm wtedy tak naprawde nie istnieje a jedynie przekonanie co do naszego kraju/panstwa. Patriota mozna byc w czasie wojny ,bo takto to to moze byc np zwykle bronienie honoru/imienia panstwa ;p
Wlasnie my tworzymy to panstwo ale pomyslcie ilu np programsitow traci przez was prace;p macie legalny system;p? legalne gry i programy;p?
Cytat:
Wychowałem się w rodzinie wojskowej, mój Ojciec od małego mnie uczył czym jest flaga i godło, sam dużo zrobił zagranicą dla naszego kraju. Ja sam miałem okazję reprezentować Polskę jako piłkarz w barwach młodej reprezentacji do lat 17, a późniejszych latach jako żołnierz Polskiej Armii, późniejszym czasie jako Kapral wojsk lądowych. Lecz nie było to dla mnie, do kraju mam wielki szacunek i nigdy bym się nie wyrzekł obywatelstwa, jestem nawet gotowy zginąć za kraj.
Twoj ojciec jest patriota i Ty mysle ze tez. Tylko probem w tym ze zostalismy wmieszani w wojne ktora daje nam tylko straty a zadnych zyskow.
Male pytanko jak mozna byc patriota w czasie kiedy nie ma wojny? Patriotyzm wtedy tak naprawde nie istnieje a jedynie przekonanie co do naszego kraju/panstwa. Patriota mozna byc w czasie wojny ,bo takto to to moze byc np zwykle bronienie honoru/imienia panstwa ;p
Jak czytam coś takiego to mam ochotę popełnić ohydny mord za pomocą zardzewiałych grabi... Patriotyzm nie sprowadza się jedynie do zabijania ( lub umierania ) za kraj. Słyszałeś kiedyo czymś takim jak obowiązki obywatelskie?
Da. slyszalem ale dla mnie to nie objaw patriotyzmu, rdzenne znaczenie slowa mowi co inengo. I nie trzeba odrazu zabijac wystarczy byc wiernemu panstwu. Obowiazki obywatleskie to obowiaek jezeli chcemy tworzyc silne panstwo, zgrane spoleczenstwo.
A to co to jest? Nie patriotyzm?
Patriotyzm w czasie pokoju oczywiście, że istnieje a jak już piszesz takie bzdury to może oparłbyś się na jakimś źródle i przytoczył definicję, a nie piszesz:
Ulquiora napisał/a:
dzenne znaczenie slowa mowi co inengo.
Patriotyzm to nie tylko chodzenie na wybory, płacenie podatków i inne takie. To głównie uczucie, które tworzy więź między człowiekiem a narodem do którego przynależy. To szanowanie barw, godła, to szacunek do historii i dbanie o przyszłość.
_________________ "I know what I want, I say what I want and no one can take it away"
Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
Dla mnie? Osobiscie to nie.
Jedynie budowanie wiezi spolecznych, silnego panstwa.
Ale jezeli wezmiemy tez pod uwage ten czynnik socjologiczny to mozna sie z toba zgodzic... i
Cytat:
Patriotyzm (łac. patrio = ojczyzna, gr. patriates) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar. To wypełnianie obowiązków konstytucyjnych i obywatelskich. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka.
Da. slyszalem ale dla mnie to nie objaw patriotyzmu, rdzenne znaczenie slowa mowi co inengo. I nie trzeba odrazu zabijac wystarczy byc wiernemu panstwu. Obowiazki obywatleskie to obowiaek jezeli chcemy tworzyc silne panstwo, zgrane spoleczenstwo.
Potrafisz je wymienić? Bez patrzenia do Wikipedii/;o Wątpię.
Cytat:
mozesz popelnic seppuku ;p
Może to zrobię, póki co jest jeszcze parę łbów do ścięcia;]
Może to zrobię, póki co jest jeszcze parę łbów do ścięcia;]
palcem przez ekran
Cytat:
Ten czynnik socjologiczny jest w czasie pokoju bardzo ważny. I dlatego również patriotyzm w czasie pokoju istnieje i odgrywa ważną rolę.
sie przekonalem masz racje
Cytat:
A koleś, który na pierwszym spotkaniu wchodzi o od razu rzuca: "masz piękne nogi, masz piękne oczy, masz piękny biust.. hmm zapomniałem o czymś, a tak, masz jeszcze piękny uśmiech" jest żałosny.
Mysle ze moje
Cytat:
reatywnosc i bedziesz mial ich wiele, plus one nie moge byc sztuczne tyko musza wyplywac z serca z uczuc ;p
mowi o tym samym tylko brzmi innaczej.
Reasumujac masz w tym temacie wszystkiego czego potrzeba... aha i i tak nie bedziesz lamerem ale milo jakby kolezanka tamtej nie gadala ze naciskales itp ...
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum