Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-05-07, 22:18   

vogue, imme, źle mnie zrozumieliście... Chodziło mi o osobę która się okalecza, a nie o osoby które mają kontakt z takimi osobami, bo rzecz jasną jest to, że takich osób nie można zostawiać samych.

Osoba która się okalecza, zapewne nie robi tego bo ma takie hobby, tylko dlatego, że ma jakiś problem i dlatego proponuję, aby ta osoba coś zmieniła w swoim życiu, nie wiem co, ale coś co sprawi że przestanie się ciąć, np. jak nie ma chłopaka/ dziewczyny to niech znajdzie swoją drugą połówkę, jak czuje się samotna, to niech wychodzi częściej z domu i przebywa wśród ludzi itp... Myślę, że trzeba coś zmienić i nie tkwić w jednym miejscu cały czas, bo jak nie mówi się o czymś, to nie znaczy, że tego nie ma.
Oczywiście jest to mój punkt widzenia...
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

vogue  

User

don't be a stranger



ImiÄ™: Tomek

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-05-07, 22:26   

Wszystko pięknie, tylko że ta osoba z racji stanu psychiki sama nie da rady się podnieść, potrzebuje wsparcia. Wsparcia, które otrzyma od osoby jej bliskiej. Taka osoba sama nie znajdzie tak prosto recepty na to, żeby życie wróciło na wcześniejsze tory, trzeba jej w tym pomóc.
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-05-07, 22:38   

jutro napisa³/a:

Osoba która się okalecza, zapewne nie robi tego bo ma takie hobby, tylko dlatego, że ma jakiś problem i dlatego proponuję, aby ta osoba coś zmieniła w swoim życiu, nie wiem co, ale coś co sprawi że przestanie się ciąć, np. jak nie ma chłopaka/ dziewczyny to niech znajdzie swoją drugą połówkę, jak czuje się samotna, to niech wychodzi częściej z domu i przebywa wśród ludzi itp... Myślę, że trzeba coś zmienić i nie tkwić w jednym miejscu cały czas, bo jak nie mówi się o czymś, to nie znaczy, że tego nie ma.
Oczywiście jest to mój punkt widzenia...


A co jeśli taka osoba znalazła się na drodze bez wyjścia, wpadła w ślepą uliczkę i nie może zrobić nic, żeby coś zmienić?
Wtedy istnieje, ale czasem ma dość, ponoszą ją emocje i samokaleczeniem sprawia sobie chwilową ulgę.
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

vogue  

User

don't be a stranger



ImiÄ™: Tomek

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2012-05-07, 22:41   

Nie popadajmy też w skrajność. Nie możemy takiej osobie pozwolić na samookaleczanie się, kiedy widzimy, że tak naprawdę ta osoba szkodzi sama sobie. Efekt tego, że czuje się ona lepiej po zadaniu sobie bólu jest po prostu efektem placebo - tak jak w przypadku większości osób, gdyby nie wiedziały, że papieros odpręża, wcale by ich nie odprężał... to wszystko dzieje się w głowie.
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-05-07, 22:41   

ta co kocha żyć napisa³/a:

A co jeśli taka osoba znalazła się na drodze bez wyjścia, wpadła w ślepą uliczkę i nie może zrobić nic, żeby coś zmienić?
Wtedy istnieje, ale czasem ma dość, ponoszą ją emocje i samokaleczeniem sprawia sobie chwilową ulgę.


Nie ma sytuacji bez wyjścia, jeśli taka osoba tego nie wie, to trzeba jej pokazać wyjście z tej sytuacji, czyli potrzebne jest wsparcie osób najbliższych.
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-05-07, 22:50   

jutro napisa³/a:

Nie ma sytuacji bez wyjścia, jeśli taka osoba tego nie wie, to trzeba jej pokazać wyjście z tej sytuacji, czyli potrzebne jest wsparcie osób najbliższych.


A ja jednak myślę, że są, a wsparcie najbliższych nie zawsze wystarcza. Jedynie sprawia, że dla tych bliskich dana osoba udaje, że jest dobrze, istnieje, funkcjonuje, ale to nie sprawia, że przestaje się tnąć.
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2012-05-07, 22:52   

jutro napisa³/a:

Osoba która się okalecza, zapewne nie robi tego bo ma takie hobby



sadomasochiści.... :-P
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

imme  

User



ImiÄ™: Paula

Wiek: 29

Do³±czy³a: 02 Maj 2012

Sk±d: wlkp

   

Wys³any: 2012-05-07, 22:59   

ta co kocha żyć napisa³/a:

A ja jednak myślę, że są, a wsparcie najbliższych nie zawsze wystarcza. Jedynie sprawia, że dla tych bliskich dana osoba udaje, że jest dobrze, istnieje, funkcjonuje, ale to nie sprawia, że przestaje się tnąć.


Całkowicie się zgadzam. Przy znajomych jest zupełnie inną osobą, wesołą, uśmiechniętą..
Jedna osoba o dwóch twarzach. Dlatego, gdy później stanie się coś złego, to wszyscy są w ogromnym szoku..
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-05-07, 23:02   

ta co kocha żyć, trudno pomóc osobie, która naszą pomoc odrzuca. Jak z nałogiem, nie namówisz kogoś aby przestał pić, palić, jeśli nie będzie chciała przestać...
Można jedynie takie osoby naprowadzać i pokazać, że życie bywa piękne i dać tej osobie czas na refleksje, w końcu dojdzie do pewnego wniosku...

stewie napisa³/a:

sadomasochiści....


e no... to chyba zboczenie jest;)
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-05-07, 23:11   

jutro napisa³/a:

ta co kocha żyć, trudno pomóc osobie, która naszą pomoc odrzuca. Jak z nałogiem, nie namówisz kogoś aby przestał pić, palić, jeśli nie będzie chciała przestać...
Można jedynie takie osoby naprowadzać i pokazać, że życie bywa piękne i dać tej osobie czas na refleksje, w końcu dojdzie do pewnego wniosku...


No, ale czasem ta osoba po prostu nie chce, żeby się nią więcej przejmowali. Ogólnie wychodzi do ludzi, bawi się jak najlepiej potrafi, znajomi jej dużo pomagają, ale do końca nie czuje się szczęśliwa przez ten problem, który ma. Co z taką osobą?
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-05-07, 23:21   

ta co kocha żyć napisa³/a:

Co z takÄ… osobÄ…?


Myślę, że wtedy taka osoba potrzebuje "przyjaciela", osoby, której zaufa i się zwierzy ze swoich problemów. W podświadomości takie osoby pewnie czekają na kogoś takiego, jednak boją się zaufać, a żeby zbudować solidną więź i zaufanie potrzeba sporo czasu. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że osoby takie nie ufają pewnie nawet samemu sobie.
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-05-07, 23:24   

jutro napisa³/a:

Myślę, że wtedy taka osoba potrzebuje "przyjaciela", osoby, której zaufa i się zwierzy ze swoich problemów. W podświadomości takie osoby pewnie czekają na kogoś takiego, jednak boją się zaufać, a żeby zbudować solidną więź i zaufanie potrzeba sporo czasu. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że osoby takie nie ufają pewnie nawet samemu sobie.


Właśnie uświadomiłeś mi coś, dałeś mi do myślenia. Wielkie dzięki :-) . Czyli w takiej sytuacji największym problemem jest, że dana osoba zamknęła się w sobie.
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-05-08, 06:16   

ta co kocha żyć napisa³/a:

Właśnie uświadomiłeś mi coś, dałeś mi do myślenia. Wielkie dzięki .


Miło mi, że jakoś mogłem pomóc:P

ta co kocha żyć napisa³/a:

Czyli w takiej sytuacji największym problemem jest, że dana osoba zamknęła się w sobie.

właśnie, dlatego bardzo ciężko pewnie do niej dotrzeć. Ale pomału, małymi kroczkami myślę, że można zdobyć zaufanie takiej osoby, stworzyć coś co można nazwać przyjaźnią. Pewnie to nie jest łatwe, ale chyba każdy chciałby mieć jakąś osobę na dobre i na złe... nawet takie osoby, które z pozoru wszystko odrzucają (boją się). Tylko nie można takim osobom się zbytnio narzucać, muszą się "oswoić" z myślą, że dla kogoś mogą być ważni i nie ma w tym żadnego podstępu (szczerość to podstawa) ;) .
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-05-08, 16:25   

jutro napisa³/a:

właśnie, dlatego bardzo ciężko pewnie do niej dotrzeć. Ale pomału, małymi kroczkami myślę, że można zdobyć zaufanie takiej osoby, stworzyć coś co można nazwać przyjaźnią. Pewnie to nie jest łatwe, ale chyba każdy chciałby mieć jakąś osobę na dobre i na złe... nawet takie osoby, które z pozoru wszystko odrzucają (boją się). Tylko nie można takim osobom się zbytnio narzucać, muszą się "oswoić" z myślą, że dla kogoś mogą być ważni i nie ma w tym żadnego podstępu (szczerość to podstawa) .


No, ale niestety czasem nawet najbliżsi przyjaciele, którym taka osoba ufa nie są w stanie jej pomóc. Ta osoba zdaje sobie sprawę, że ma ludzi, na których może polegać, ale nie chce męczyć ich swoimi problemami i dobrze wie, że nie poradzą nic na jej problem, bo mogą być jedynie oparciem. Więc jak taką osobę wyciągnąć z dołka? Moim zdaniem nie da się tego zrobić.
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2012-05-09, 10:47   

ta co kocha żyć napisa³/a:


No, ale niestety czasem nawet najbliżsi przyjaciele, którym taka osoba ufa nie są w stanie jej pomóc.



Człowiek musi sobie pomóc sam. Poza tym jak kiedyś napisałem. Sado-maso nie jest wcale niczym strasznym
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com