Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Borówka

User



Do³±czy³: 13 Lip 2016

   

Wys³any: 2016-07-19, 12:54   

Muszkieter napisa³/a:

Kiedy byłem nastolatkiem, mój ojczulek powtarzał mi kilka razy: "pamiętaj synu, że gentelmana poznać po tym, że sprzątaczkę traktuje jak królową brytyjską".
CoÅ› chyba w tym jest....


O matko :orany: :padam: :padam: :padam:
Åšwietne :-D
_________________
Błędy też się dla mnie liczą. Nie wykreślam ich ani z życia, ani z pamięci. I nigdy nie winię za nie innych.
 

Muszkieter  

Stały User


ImiÄ™: Maciej

Do³±czy³: 24 Kwi 2016

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2016-07-19, 14:58   

Borówka napisa³/a:

Muszkieter napisa³/a:

Kiedy byłem nastolatkiem, mój ojczulek powtarzał mi kilka razy: "pamiętaj synu, że gentelmana poznać po tym, że sprzątaczkę traktuje jak królową brytyjską".
CoÅ› chyba w tym jest....


O matko :orany: :padam: :padam: :padam:
Åšwietne :-D



Jeszcze jako dzieciaki nabijaliśmy się z bratem przyszywanej ciotki, która miała niezły zadek. Sama zresztą żartowała ze swojego siedzenia. Parę razy zdarzyło się nam klepnąć ciotuchnę w zadek, ale nigdy się nie złościła, tylko powtarzała nam wierszyk:
"Kobiety nie rusz nawet kwiatkiem
Ni w szyjkę, ni w kształtne liczko
Chyba że donna jest już gratem
Wtedy wal doniczkÄ…:.

Wracając do tematu - w moim domu nie przeklinało się. To znaczy, jeżeli młotek trafił w palec zamiast w gwoździa, to się zawsze coś wyrwało. Ale nikt nie używał "mięsa" jako przecinka. Za brzydkie odezwanie się do gosposi, mój brat przez dwa dni nie mógł usiąść. Później zamiast kur.. używaliśmy KURTYNKA! Wszyscy wiedzieli o co chodzi, ale brzmiało lepiej.
Nawet w liceum i później ani brat ani ja nie przeklinaliśmy, zwłaszcza przy dziewczynach czy kobietach.
Do dziś wydaje mi się to szczególnie wstrętne.
A jako człek dość porywczy, jeżeli już muszę sobie pofolgować, to klnę .. po włosku.
Mało kto zna ten język. Tylko raz się nadziałem, przeklinając w biurze a młode dziewczę skarciło mnie w czystej "włoszczyźnie". Było mi tak głupio, że następnego dnia przeprosiłem ja kwiatkami.
Od tamtej pory klnę po arabsku, albo węgiersku... :-D
_________________
La vie est dure et les femmes sont cheres, et les enfants facile a faire.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com