Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Paulinka01  

User


ImiÄ™: Lauuuraaa

Wiek: 23

Do³±czy³a: 10 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2017-02-12, 11:49   Shih tzu

Witam, chciałabym kupić shih tzu. Czy możecie mi napisać jak najwiecej o tym piesku? :-)
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2017-02-12, 20:15   

O samej rasie za wiele nie powiem, ale zwrócę Ci jedynie uwagę na miejsce, z którego chcesz psa wziąć. Proponuję zagłębić się troszkę w temat hodowli i pseudohodowli - jest cała masa informacji o tym w necie, ale jeśli chcesz krótkie podsumowanie to napisz mi wiadomość na pw. Naprawdę apeluję o przemyślane decyzje i nie napędzanie tego dość okrutnego biznesu ;)
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-02-17, 13:53   

Posiadam.
Rodzice zapłacili 800 zł, i to podobno było mało, jak za takiego psiaka. W każdym razie z rodowodem.
Miki, raz zaklinował się pomiędzy kanapą a telewizorem i rodzice myśleli, że utracili te 800 zł bezpowrotnie.
Po dwóch dniach, odnalazł się (przypadkiem), leżący na swym grzbiecie, do góry łapkami.
Bez wydawania z siebie nawet szczęknięcia.
To mówi nieco o absurdalnym usposobieniu tych psów.
W lecie wymaga dokładnego strzeżenia, gdyż bardzo im jest wówczas gorąco, język wystawiony nieustannie, a wokół niego włosy nieustannie mokre.
Kiedy idziemy na spacer, to drogę powrotną niosę go na rękach, gdyż jest już zbyt zmęczony, choć nadal udaje, że da radę, podobnie rzecz ma się z zabawą, kiedy goni za jakąś maskotką, goni, goni, ale strasznie przy tym sapiąc.
Uwielbia przesiadywać na łóżku, ale zaraz przy tym sika, choć był uczony, że nie można.
Dlatego lepiej trzymać go na wówczas kolanach. W domu raczej mu się to nie przytrafia .
Przywiązuje się do rodziny. Rodziny, nie do jednego człowieka raczej.
Lubi biegać, sporo jeść. Trzeba uważać, żeby go nie przydeptać, po wszędzie towarzyszy ci.
Raczej się cieszy, kiedy cię widzi i lubi lizać po twarzy, ja mu się daję, bo mi to absolutnie nie przeszkadza.
Raczej jak ma się inne zwierzęta, to żyje z nimi w zgodzie. Odczuwa respekt przed moimi papugami.
Nigdy nie tknął mojego szczura. Gdyby mógł z chęcią bawiłby się z królikami, lecz one mu są niezbyt chętne.

[ Dodano: 2017-02-17, 13:57 ]
Aha, najważniejsze.
Niezwykle delikatne w dotyku włosy.
Raz dotkniesz i już nie chcesz cofnąć ręki.
Podobno, to są włosy, ja bym powiedziała, że w dotyku delikatniejsze od moich!
_________________
W miękkim futrze kota
 

rainy day  

Wymiatacz

kotoholiczka



ImiÄ™: Julia

Wiek: 24

Do³±czy³a: 29 Maj 2016

   

Wys³any: 2017-02-19, 17:53   

DeSade napisa³/a:

Posiadam.
Rodzice zapłacili 800 zł, i to podobno było mało, jak za takiego psiaka. W każdym razie z rodowodem.


Nie chcę się czepiać. Nie podważam rasowości Twojego psa. Na cenach psów się nie znam, jednak jest to kwota przy której powinna się zapalić lampka niepewności. Rodowód rodowodowi nierówny - jeśli ktoś się nie zna, to kupi zwierzę z rodowodem z allegro. Innymi słowy świstkiem nic nie wartym i nic nie gwarantującym, które rodowodem się nawet nie powinno nazywać. Rodowody te "prawdziwe" są wydawane przez konkretne federacje felinologiczne.
Chodzi o to, że kupując zwierzę "po kosztach" z pseudo, napędza się nielegalny handel zwierzętami i często naprawdę okrutne produkcje szczeniaków czy kociąt... przed zakupem takiego psa, kota czy czego tam, powinno się po prostu dobrze sprawdzić hodowle.
_________________
"Sometimes it takes nine lives to save one."
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-05-28, 21:22   

https://zapodaj.net/58146a2572081.jpg.html

Do fryzjera go mama zabrała. :-)
_________________
W miękkim futrze kota
 

vanessa8  

User

vanessa8


ImiÄ™: Wiktoria

Wiek: 36

Do³±czy³a: 17 Pa¼ 2016

   

Wys³any: 2017-06-19, 19:15   

Fajne są! ja mam dwa. tylko uważaj bo strasznie wybredne są jeżeli chodzi o jedzenie, chyba że moje to jakieś wadliwe egzemplarze ;) albo jedzą tylko domowe jedzenie, albo karmę bez zbóż https://www.petstation.pl...-sucha/bez-zboz ale nie będę przecież im gotować... dlatego kupuję tę karmę i podaję im naprzemiennie różne smaki. Fajnie że jest dobry wybór, ale żadnej innej suchej karmy nie jedzą, nawet jak mieszałam z domowym jedzeniem (przestałam dopiero jak mi lekarz powiedział że nie powinno się mieszać i polecił kupno karmy bez zbóż)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-07-20, 18:40   

adam987 napisa³/a:

Karma markowa a między posiłkami przekąski snack mobility dog (czy jakoś tak) z vetexpert.



Mój wszystko spożywa.
Zresztą zwykła karma, taka z Biedronki.
Raz moja ciocia powiedziała, że mama totalnie nie dba o psa, bo podaje mu karmę z Biedronki, to myślałam, że się obrazi.
Czesanie mojego Tzu, to przyjemność, bo to nie jest taka sierść jak na przykład u Goldena, gdzie szczotkę można połamać (raz mi się zdarzyło, kiedy rozczesywałam ogon). Zresztą psy totalnie uwielbiają czesanie.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com