Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

chrzanu  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-10, 20:17   

Znaczy babka od matmy moze mnie do matury nie dopuscic jak wie ze moge jej nie zdac ale to sie chyba tyczy matur obowiazkowych
 

columbus  

Stały User

bojownik



Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Cze 2011

Sk±d: mam to wiedzieæ...

   

Wys³any: 2011-09-10, 22:16   

Cytat:

Znaczy babka od matmy moze mnie do matury nie dopuscic jak wie ze moge jej nie zdac ale to sie chyba tyczy matur obowiazkowych



Nie ma opcji żeby cie do matury nie dopuściła.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-09-11, 11:22   

No chyba że dostajesz 1 na koniec 3 klasy.
 

chrzanu  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-12, 18:41   

Kozystal ktos z przewodnika po uczelniach i szkolach wyzszych Telbit? Oplaca sie go kupic?
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-09-12, 18:48   

Cytat:

Za rok zdaje mature. Jezeli zdam ja tak na 60 % srednio to mam szanse na jakies dzienne studia?



wszystko zależy od tego, jak ogólnie wypadnie matura, jakie będą wyniki innych. Nie ma co się na zapas martwić tylko dać z siebie wszystko.

Cytat:

Znaczy babka od matmy moze mnie do matury nie dopuscic jak wie ze moge jej nie zdac ale to sie chyba tyczy matur obowiazkowych



nauczyciel nie ma nic do gadania, on nawet nie jest zobowiązany, aby przygotować Cię do matury. To Twoja sprawa co i czy zdajesz.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

chrzanu  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-12, 20:41   

Tak przegladam punktacje na studia dzienne na politechnice to nie ma szans zeby napisal na tyle pkt mature zeby mnie tam przyjeli. Nie mam czasu zeby pogodzic nauke bierzaca z nauka do matury;/ Z drugiej strony martwie sie ze na studiach weekendowych na politechnice nie naucze sie tego co na dzienych. No i minusem weekendowych jest brak czasu na imprezy ;/
 

Miss Scare-All  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³a: 19 Maj 2011

Sk±d: The Asylum

   

Wys³any: 2011-09-13, 09:47   

chrzanu napisa³/a:

No i minusem weekendowych jest brak czasu na imprezy ;/


nie idź na studia to będziesz miał czas na imprezy. :]
cóż.

chrzanu napisa³/a:

Nie mam czasu zeby pogodzic nauke bierzaca z nauka do matury;/


to było się regularnie uczyć przez wszystkie lata szkoły to by nie było problemu - zostałoby powtarzanie i ćwiczenie wszystkiego.

mÄ…dry Polak po szkodzie.
_________________
I want to be the girl with the most cake.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2011-09-13, 12:00   

Z mojej perspektywy to wygląda tak, nigdy nie byłem prymusem w LO, ale maturę dobrze zdałem i przyjęli mnie tam gdzie chciałem iść w dodatku na dzienne studia. To, że słabo się uczysz to nie znaczy, że maturę ch.. zdasz.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-09-14, 13:33   

chrzanu napisa³/a:

Tak przegladam punktacje na studia dzienne na politechnice to nie ma szans zeby napisal na tyle pkt mature zeby mnie tam przyjeli.



Progi punktowe zmieniają się co roku. Tylko z politechniką zazwyczaj jest taki problem, że wymagają fizyki. A to już może być dla ciebie powód do strachu, skoro z góry zakładasz, że się nie uda.

chrzanu napisa³/a:

Nie mam czasu zeby pogodzic nauke bierzaca z nauka do matury;/



Piszemy "bieżącą" ;) . Matura to podsumowanie twojej wiedzy ze wszystkich lat nauki w szkole średniej. W przypadku egzaminu z polskiego jest to czytanie ze zrozumieniem i umiejętność pisania własnego tekstu na podstawie fragmentu - tego nie da się wyuczyć. Matematyka podstawa - proste zadania, które możesz rozwalić z pomocą magicznej czerwonej książeczki. Język obcy - kilka odsłuchanych rozmów, schematycznie napisane teksty, czytanie ze zrozumieniem. Ludzie, matura to nie jest jakiś kosmiczny egzamin. Najważniejszy jest pełny luz i świadomość, że na maturze NIE MA NIC NOWEGO.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

chrzanu  

User


Imię: £ukasz

Wiek: 32

Do³±czy³: 10 Sie 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-09-14, 16:14   

Tylko na takim powtarzaniu tez sie schodzi, ja nie pamietam jak sie wszystko robilo w poprzednich latach wiec musial bym sobie powtorzyc. Tyle nam zadaja w szkole ze po odrbieniu lekcji nie chce mi sie juz nic innego robic, no i caly tydzien 8 godzin bez zandych dodatkowych zajec. Fizyke to ja moze zdam ale ledwo chyba Ktos mowil ze matura jest prosta, podstawa moze i tak ale z nia nie dostane sie na zadne kierunki techniczne raczej
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-09-14, 16:27   

chrzanu napisa³/a:

Tylko na takim powtarzaniu tez sie schodzi, ja nie pamietam jak sie wszystko robilo w poprzednich latach



Czy nauczyciele nie zapowiadają w twoich szkołach powtórzeń z poprzednich lat? Z matematyki dobrym powtórzeniem jest wałkowanie testów maturalnych.

chrzanu napisa³/a:

Tyle nam zadaja w szkole ze po odrbieniu lekcji nie chce mi sie juz nic innego robic, no i caly tydzien 8 godzin bez zandych dodatkowych zajec.



Skąd ja to znam? Chyba z własnej autopsji.

Cytat:

podstawa moze i tak ale z nia nie dostane sie na zadne kierunki techniczne raczej



Dostaniesz się na inżynierskie, kto powiedział, że nie? Skup się na celu i ogień ;)
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2011-09-15, 10:38   

Miałam 45% z rozszerzonej geografii i dostałam się wszędzie, gdzie chciałam, więc nie ma co panikować ;)

P.S. Może też fakt, że dużo osób poodpadało przez niezdaną matematykę... to już też inna para kaloszy.

Co do fizyki - też ją zdawałam, dla śmiechu. 30% bez problemu pykniesz (ja jeszcze nie miałam tego przedmiotu w 3 klasie, więc to był hardcore :D). A miejsc na fizykę albo inną astronomię jest tyle, że wołają nawet na rekrutację śródroczną. Z tego co opowiadał mi znajomy - on nawet fizyki na maturze nie zdawał, a kiedy tak nie wiedział czy wyrzucą go z informatyki czy też nie, poszedł na fizykę. Teraz jest i na tym i na tym i twierdzi, że jest dobrze.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

gugu

User


Do³±czy³: 26 Lis 2017

   

Wys³any: 2017-12-18, 11:30   

Tak to nie ma, bardziej koncentrujcie się na wybranych kierunkach tzn. gdzie ten dany kierunek prowadzony jest najlepiej. Tak było u mnie z pielęgniarstwem. Pierwszym pomysłem były najbardziej znane uczelnie, a skończyło się na Akademii Polonijnej w Częstochowie. A dlaczego? Chodziło przede wszystkim o poziom nauczania. Rozmawiałam z wieloma osobami, które tam chodzą. Wygląda na to, że to jedna z niewielu uczelni, gdzie nadal stawia się na jakość nauczania. Czas pokaże...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com