Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Olok  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 23 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-11-18, 10:16   

Próbowałem raz i nigdy więcej. To zdecydowanie nie dla mnie. Ledwo, co ujechałem kawałek to już leżałem na ziemi.
_________________
Z głupkami nie ma sensu rozmawiać. Przed głupkami trzeba się bronić.-W. Cejrowski
 

Lolka  

Stały User


Do³±czy³a: 03 Wrz 2009

   

Wys³any: 2011-11-25, 08:53   

Olok- takie są początki. Ja polecam ochraniacze na tyłek i kolana przy nauce jazdy na desce snowboardowej.

Piwonia, najlepiej jest zaczynać od Polskich Gór- dwa weekendy np. A potem na ferie polecam wyjazd za granicę, ponieważ tam tras jest o wiele więcej, nie ma tłumów a stoki są bardzo szerokie i nie ma kolejek przy wyciągach. To znacznie przyspiesza naukę- ma się po prosto o wiele lepsze warunki do nauki. Bardziej komfortowe.

Ja zaczynałam od wyjazdu młodzieżowego do Austrii, gdzie był również instruktor. Z ekipą, którą tam poznaliśmy trzymamy się do tej pory.

[ Dodano: 2012-01-03, 19:57 ]
Halo, odświeżam wątek! Sezon się zaczął!!!

Wrzucam filmik - http://www.youtube.com/wa...player_embedded zachęcający z pewnością do wyjazdu na białe szaleństwo.
_________________
Modnie znaczy sportowo!!!
 

wegrrrry  

Mega wymiatacz

paranoid



ImiÄ™: Diana

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2012-02-12, 19:45   

Po sezonie jeszcze bardziej napaliłam się na snowboard, mimo siniaków i pobitego tyłka. Zaczęłam skakać z boxów, świetna zabawa! No i upadek na głowę na stoku nauczył mnie, że nie trzeba być zbyt pewnym siebie i jeździć cały czas w kasku. A jak się chce go zdjąć, to nie szaleć za bardzo. Węszę deskę, ale nie wiem, czy chcę kupować własną, ogromnie się niszczą od tych boxów... Chociaż te przeceny w burtonie! Kuszą.
_________________
Go away go away
You fill my headspace
With evil thoughts unkind
 

Dezomorfina  

Wymiatacz

you are obsolete


Do³±czy³a: 01 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-02-12, 19:52   

Buu, strasznie ubolewam nad tym, że kontuzja kolana wykluczyła mnie z jazdy... a jeszcze kilka sezonów temu nie wyobrażałam sobie zimowych weekendów bez szaleństwa na stoku :kwasny:
_________________
No need to ask my name
to figure out how cool I am
 

Lolka  

Stały User


Do³±czy³a: 03 Wrz 2009

   

Wys³any: 2012-02-19, 00:29   

wegrrrry napisa³/a:

Po sezonie jeszcze bardziej napaliłam się na snowboard, mimo siniaków i pobitego tyłka. Zaczęłam skakać z boxów, świetna zabawa! No i upadek na głowę na stoku nauczył mnie, że nie trzeba być zbyt pewnym siebie i jeździć cały czas w kasku. A jak się chce go zdjąć, to nie szaleć za bardzo. Węszę deskę, ale nie wiem, czy chcę kupować własną, ogromnie się niszczą od tych boxów... Chociaż te przeceny w burtonie! Kuszą.




Węgry poszukaj najlepiej używanej, takiej do zniszczenia :) Do tricków w snowparku nie potrzeba nowiutenkiego burtona :)

Zapytaj kogoś tutaj -> http://www.facebook.com/kochamwakacjepl może ktoś nie złapał zajawki w tym sezonie i Ci odsprzeda :)
_________________
Modnie znaczy sportowo!!!
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2012-02-20, 18:24   

Kilka dni temu, na obozie narciarskim miałem możliwość spróbować snowboardu. Przez 4 lata jazdy na nartach nie zaliczyłem tylu gleb, co przez jeden dzień jazdy na desce :-D
 

wegrrrry  

Mega wymiatacz

paranoid



ImiÄ™: Diana

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2012-02-21, 15:23   

Lolka napisa³/a:

Węgry


Ludzie, nie mam nic wspólnego z Węgrami.

A deski wolałabym nie brać po kimś, nie mam stuprocentowej pewności, że zniosła tyle, ile sprzedający mówi. Nie będzie służyć mi ona tylko i wyłącznie do trików. Nawet podczas wykonywania ich fajniej byłoby mieć dobrą i być pewnym, że zaraz wiązanie nie rozpierdzieli się ze starości. W tamtym roku wzięłam deskę z wypożyczalni i niestety mieli same z plastikowymi, strasznie badziewnymi wiązaniami i połamało mi się w czasie jazdy, zero trików, średnia prędkość, więc nic większego się nie stało, ale gdyby tak podczas skoku z boxu mi się rozwaliło, podejrzewam, że mogłoby być nie za kolorowo.
W ogóle to słyszałam historie, w których ludzie kupowali deski na gwarancji dwóch lat, pojeździli sobie dwa sezony, połamali na pół i wmówili w sklepie, że przy skakaniu sama się połamała. Nowiuteńka deska jeszcze w tym samym miesiącu, za free :-D
_________________
Go away go away
You fill my headspace
With evil thoughts unkind
 

bammichal_31  

User

www.free-way.pl


Do³±czy³: 23 Lut 2012

Sk±d: Bia³ystok

   

Wys³any: 2012-02-23, 16:32   

Na pierwszy raz polecam wypozyczyć deske, nie ma co kupować sprzętu który poźniej nie będzie używany. Burton firma przereklamowana i płaci się za markę .Osobiście polecam bardziej zajawkowe firmy jak Ride i Rome
 

Kennedy

Hiper wymiatacz

Devil Lawyer



Do³±czy³: 21 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-02-23, 19:28   

Ja na nartach jeżdżę już 10 lat?.
Przejechałem czerwone, czarne trasy z naciskiem na przejechałem, a nie ześlizgnąłem :D.
Nartami zaraził mnie ojciec. Bardzo mi imponował, jeździł po zawodach.

No ale przyszedł taki czas w zeszłym roku już, że narty stały się rutyną...
Postanowiłem wtedy spróbować z deską.
Pierwsze 2 godziny z deską wyglądały tak że nauczyłem się ześlizgiwać na 'oślej łączce' i jeździć na orczyku (nigdy się na nim nie przewróciłem na desce :D!).

Narty chyba jednak dajÄ… pewne plusy, przy nauce jazdy na snowboardzie.
Nie miałem problemów z balansem ciałem, nie bałem się nabrać prędkości no i przede wszystkim równowaga lepsza.

No mniejsza. Sam doszedłem do momentu techniki spadającego liścia.
Podpatrywałem jak inni się obracają na deskach, zmieniają front side na back side ale jakoś mi nie szło..

2 godziny z instruktorem, nauczył mnie tego 'skręcania' i na tym zakończył się mój ubiegły sezon.

W tym sezonie pierwsze 2 dni pojeździłem na nartach na rozgrzewkę.
I następne 4 dni na desce.
Już bez instruktora. Upadków co nie miara, nie miałem ochraniaczy.
Ale doszedłem już do skrętów ciętych... W sumie nieświadomie.
Wróciłem do ośrodka i szukałem po necie jak wykonać owe skręty cięte i dowiedziałem się że właśnie je robiłem..

Teraz czeka mnie praca nad technikÄ… jazdy.
Myślę że byłbym już w stanie zjechać z czerwonej, ale mam takie coś nie wiem jak to nazwać. Jeśli nie przejadę czarnej, kiedy czuję że mam 100% panowania nad deską to nie mogę powiedzieć że potrafię jeździć. :D

W tym roku kupujÄ™ pierwszÄ… deskÄ™ do zjechania.
Myślę nad Raven dragon, zapięcia jakieś lepsze żeby były już na przyszłość i butki też.

Narty posiadam, zjazdowe race'ówki z blizarda nie pamiętam teraz dokładnie modelu.
Ale zastanawiam siÄ™ nad kupnem jakiÅ› do freestyle'u. :)

Piątka jak wam się chciało czytać to wypracowanie :D.
_________________

"Lubię przeginać kiedy wiem, że już niczego nie zmienię... " - Kennedy

Don't Smoke - Skończ z nałogiem
 

Doktor  

User


Do³±czy³: 27 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-02-29, 19:03   

Kennedy świetna przygoda, masz bynajmniej co wspominać :-)

W moim przypadku zaczęło się tylko od snowboardu i to w dość konkretny sposób. Czantoria w Ustroniu - szczyt góry i jazda na pełnej hehe. Oczywiście za każdym razem gleba, gleba, gleba aż do momentu opanowania hamowaniem w tył. Kolejne dni były już co raz lepsze, a po powrocie na kwadrat, znajomi zrobili własnoręcznie mini snowpark m.in wspawana rurka, pare najazdów i różne inne ciekawe rzeczy :cool: Zabawy było co nie miara!
 

bammichal_31  

User

www.free-way.pl


Do³±czy³: 23 Lut 2012

Sk±d: Bia³ystok

   

Wys³any: 2012-03-01, 14:00   

Zajawkowa i zupełnie bezinteresowna produkcja od Blood Simple Films dla skateshopu Free-Way, który promuje sporty zimowe gdzie wydawałoby się że nie ma na to miejsca. Chłopaki opiekujący się snowparkiem Ogrodniczki, który stworzyli to miejsce zupełnie od zera udowadniają, że zajawki można uskuteczniać w każdym miejscu, jeżeli jest wystaraczająco motywacji... Wielkie 5 !! http://www.youtube.com/watch?v=DctwI9ZWx7M
 

notserious  

Wymiatacz



ImiÄ™: Jagoda

Wiek: 32

Do³±czy³a: 04 Lip 2012

Sk±d: z miasta

   

Wys³any: 2012-07-05, 23:12   

jeździłam kilka dobrych lat na nartach i nagle mi się odwidziało.. wypożyczyłam deskę, wzięłam instruktora.. masakra.. wróciłam do domu z poobijanymi żebrami, ale warto było:P i na pewno będę próbować dalej:D
_________________
Tak! Jestem kobietÄ…!
 

TerjeSnow  

User



ImiÄ™: Robert

Wiek: 26

Do³±czy³: 17 Pa¼ 2012

Sk±d: Tarnów

   

Wys³any: 2012-10-19, 10:42   

Ja jeżdżę już od lat i polecam każdemu. Jeśli chcecie zacząć weźcie sobie porządnego instruktora bo jeśli nabierzecie złych nawyków cieżko będzie sie ich potem oduczyć.
_________________
Tylko u nas produkty [reklama] w atrakcyjnych cenach!
 

zozol91  

Wymiatacz

2,5 l na G



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Wrz 2012

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-10-19, 11:24   

Kocham zimowe szaleństwa. Na nartach jeżdżę od dawna, a snowboardem zainteresowałem się 3 sezony temu. Początki wiadomo, były trudne :-) Ale później było już coraz lepiej. Nie wiem co daje mi większą frajdę, ale chyba snowboard.

A jeśli ktoś szuka fajnej miejscówki w PL prócz Zakopanego to polecam Korbielów z górą Pilsko niedaleko ¯ywca. Dobre warunki, fajne trasy.. nic tylko jeździć. :-D
_________________
Wyobraź sobie, że umarłeś i leżysz martwy.
A teraz spójrz na swoje problemy z tej perspektywy.
Czyż wszystko nie ulega zmianie?
 

TerjeSnow  

User



ImiÄ™: Robert

Wiek: 26

Do³±czy³: 17 Pa¼ 2012

Sk±d: Tarnów

   

Wys³any: 2012-10-22, 15:27   

Pilsko jest super też bardzo polecam ale bardziej doświadczonym snowboardzistom, Zakopane natomiast odradzam - drogo, ciasno i chamstwo.
_________________
Tylko u nas produkty [reklama] w atrakcyjnych cenach!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com