Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jimmey

User


Do³±czy³: 16 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-11-03, 22:04   

Co masz na myśli mówiąc "trzeba się pomęczyć"?
I czy trzeba się jakoś...przygotowywać do tej operacji? Kiedyś słyszałem, że przez 2 tygodnie nie można nosić okularów... to prawda?
Opowiedz nam, zawsze lepiej usłyszeć od kogoś, kto tę operację przeszedł!:)
 

ramsey16

Stały User



Do³±czy³: 23 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-11-04, 09:40   

Dwa tygodnie przed badaniem kwalifikacyjnym nie można nosić soczewek, badania są długie, trwają gdzieś ze 2 h i sprawdzają na nich różnorodne rzeczy, np. ostrość wzroku, topografie rogówki itd. A na podstawie tych badań wybierają metodę jaką przeprowadzany jest zabieg.
Mimo, że zabieg jest bezbolesny to pomęczyć się trzeba później. Boli Cię głowa, wysusza się oko, odczuwasz światłowstręt. Przynajmniej ja tak to odczuwałam, ale po jakiś dwóch tygodniach praktycznie wszystko wróciło do normy. I dostałam zwolnienie, nie musiałam ćwiczyć na wfie na studiach przez kilka miesięcy :D Dobre jest, że praktycznie od razu po zabiegu można jechać i odpoczywać w domu. Lekarzem nie jestem, więc cięzko mi się wypowiadać z medycznego punktu widzenia, tu masz sporo informacji okolaser.com.pl i wujek google na pewno też pomoże :) To co mogę dodać od siebie to to, że 'nie taki diabeł straszny, jak go malują'. ;)
 

Kamil BM  

User

Perkman szakala


ImiÄ™: Kamil

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Gru 2013

   

Wys³any: 2013-12-03, 10:09   

Soczewki są bardzo wygodne, ja używam od 2 lat, stosuję 2 tygodniowe. Wszyscy mówili że od soczewek wzrok się psuje, a tu gucio prawda. Jak nosiłem okulary co rok podjeżdzało mi o jakieś 0.30 dioptrii w górę. A teraz? Od dwóch lat zostaje bez zmian
_________________
Kamil
 

anow0885

User


Do³±czy³: 26 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2013-12-05, 14:32   

ja jakos na początku nie mogłam sie przekonać a raczej przyzwyczaić do soczewek :przestraszony:
ale potem już było ok :) zamawiam sobie zawsze na c-you.pl i dzieki temu oszczędzam, bo w salonach soczewy tanie nie są :(
 

Kamikarze24  

User


Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-26, 16:02   

Najpierw trzeba isc do okulisty i oni tam mogą zamówić dane soczewki na dany wzrok by dopasować raz się pytałem.
_________________
dobra mama | Liga Angielska | Arsenal Londyn
 

Barwita  

User



ImiÄ™: Barwita

Do³±czy³a: 04 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-09, 22:26   

Jeśli chodzi o to gdzie kupić, to mogę polecić sklep Supplite, zwłaszcza jeśli ktoś często kupuje soczewki, bo sprzedają abonamentowo :) Z tego co wiem, to jeśli czegoś brakuje w ich ofercie, można napisać maila i poprosić o jej poszerzenie.
 

kiwi!  

User



Imię: Kaśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 09 Maj 2014

Sk±d: Beskid Niski

   

Wys³any: 2014-05-10, 23:03   

to wszystko zależy od wady wzroku, soczewki do korekcji astygmatyzmu są zawsze wyraźnie droższe od zwykłych, wiem z autopsji. pierwszy zakup raczej powinien odbyć się w jakimś salonie w Twoim mieście, owszem, zapłacisz więcej, ale kolejne zakupy będzie można już wykonywać samemu, przez internet, gdzie ceny są stosunkowo niższe, ja polecam rajsoczewek.pl
_________________
"Przyjdzie wielu jeszcze złych ludzi, będą mili, będą chcieli, abym był miły. Miłe świństwa. Miłe zabijanie. Nie będę miły. I nie będę słodki. Będę wytrawny wytrwale."

[¦wietlicki]
 

rocken  

Wymiatacz



Wiek: 26

Do³±czy³a: 28 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-05-11, 09:50   

Ja polecam szkla.com ;) Kupuję tam już chyba ponad rok i jestem jak najbardziej zadowolona. Z czystym sumieniem mogę polecić także soczewki PureVision. Noszę miesięczne w trybie ciągłym, niesamowicie praktyczna sprawa. Wcześniej przez prawie rok nosiłam miesięczne w trybie dziennym, ale niekiedy bywało to okropnie uciążliwe.
 

Karlita  

User


Wiek: 42

Do³±czy³a: 25 Maj 2014

   

Wys³any: 2014-05-25, 23:58   

W pierwszej kolejności okulista :) Bez tego ani rusz. Nie zawsze łatwo dobrać soczewki - ja miałam z tym problem, bo nie wszystkie mi odpowiadały. Na początku w ogóle nie kupowałam soczewek przez internet, bo się tego bałam. Teraz mam zamówione w Supplite i jestem bardzo zadowolona. Używam soczewek jednodniowych, więc comiesięczna dostawa ułatwia życie ;)
 

ania_zet

User


Do³±czy³: 23 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 15:18   

Zgodzę się że w pierwszej kolejności okulista lub optometrysta. Ja akurat robiłam badanie pod soczewki w salonie optycznym, gdzie dostałam soczewki próbne. Później już zaczęłam kupować przez internet bo można na sztuki a w moim salonie nie. Ja kupuje w lentica.pl wcześniej kupowałam gdzie indziej, ale ceny bez porównania i też szybko wysyłają. Kiedyś też kupowałam na allegro, ale tam z przesyłką niektórzy szaleją. Kupisz soczewki ok, niby taniej, ale jak do tego dojdzie płyn to rachunek wychodzi kolosalny, a w sklepie przynajmniej stała wysyłka :)
 

vik-vika

User


Do³±czy³: 09 Lis 2018

   

Wys³any: 2018-11-13, 15:15   Soczewki

Witam :)

Na początku pocieszę Cię, że w dzisiejszych czasach już są soczewki dla osób, które mają astygmatyzm. Jednak moim zdaniem pierwsze soczewki musi dobrać okulista. My tu na forum możemy coś doradzić, ale kupienie soczewek bez konsultacji, jeszcze w Twoim przypadku, nie byłoby rozsądne. Jest firma, która produkuje takie soczewki, a dodatkowo można je otrzymać gratis u okulisty, jeśli oczywiście będą dla Ciebie odpowiednie. Dzięki temu będziesz mogła je na spokojnie przetestować zanim kupić pełnowartościowe opakowanie. Tylko z tego co wiem oni mają tylko 1 dniowe i 2 tygodniowe. .https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/moist-astygmatyzm - tu poczytaj sobie więcej zarówno o Twojej przypadłości jak i soczewkach. Jest też wyszukiwarka specjalistów i wiele ciekawych porad. Pamiętaj tylko żeby nic na własną rękę nie robić, bo można sobie jeszcze zaszkodzić.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com