Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2016-06-01, 19:51   

Ja na studiach opracowałam sobie taki sposób:

Gromadzę notatki na egzamin. Sprawdzam, ile stron tych notatek jest i dostosowuję do wyniku czas nauki (im więcej stron, tym dłużej trwa nauka, na przykładzie - miałam 48 stron notatek na literaturę staropolską, wyznaczyłam sobie 2 tygodnie nauki). I potem codziennie czytam te notatki. Raz, tylko jeden raz. Bez żadnego ciśnienia, nie naciskam na samą siebie, że muszę to zapamiętać. Czytam tak, jakbym czytała coś dla siebie. Po kilku(nasto)krotnym przeczytaniu takich notatek coś w głowie zostaje i wtedy już zdać egzamin jest dużo prościej.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2016-06-02, 21:05   

Darcia napisa³/a:

Sprawdzam, ile stron tych notatek jest i dostosowuję do wyniku czas nauki (im więcej stron, tym dłużej trwa nauka, na przykładzie - miałam 48 stron notatek na literaturę staropolską, wyznaczyłam sobie 2 tygodnie nauki).


Matko, gdybym miała się uczyć 48 stron notatek przez 2 tygodnie to znałabym je na pamięć z przecinkami, kropkami, itd. Na studiach nie miałam aż tyle czasu na naukę. Ale cóż, nie był to kierunek humanistyczny.
Uczyłam się zawsze na głos. Dzieliłam materiał w zależności od ilości na kilka tur. Najpierw czytałam starając się jak najwięcej zapamiętać, później mówiłam sama do siebie powtarzając raz, dwa, lub trzy jakąś treść. Jak przerobiłam całość, czyli gdzieś tak nad ranem przed zaliczeniem powtarzałam jeszcze raz wszystko od początku. I jakoś zawsze piąteczka była :P. Nie licząc tych kilku wpadek z 4,5. Poza tym musiałam mieć wszystko na kolorowo, więc wszystkie moje notatki miały 12 kolorów długopisów i 6 kolorów zakreślaczy, przy czym każdy zakreślacz oznaczał inny poziom ważności.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2016-06-04, 14:42   

motyl napisa³/a:

Matko, gdybym miała się uczyć 48 stron notatek przez 2 tygodnie to znałabym je na pamięć z przecinkami, kropkami, itd. Na studiach nie miałam aż tyle czasu na naukę. Ale cóż, nie był to kierunek humanistyczny.


Ja też nie mam na co dzień tyle czasu. To była wyjątkowa sytuacja, bo poprawka w sesji letniej :)
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

DawidDoswiadczony  

User


ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 15 Wrz 2016

Sk±d: PoznaÅ„

   

Wys³any: 2016-09-15, 14:25   

Systematyka codzienna.A na dodatek np. po 30 minutach lub 40 minutach 5 minut rozluźnienia.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com