Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

zhiqiang  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 26 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-06-07, 16:51   Spożywanie alkoholu przez mÅ‚odzież

Siema. Czy u was w okolicy dużo młodzieży spożywa alkohol? Jak jest z wami - pijecie czy nie?


Ja nie piję - przestałem od jakiś 6 miesięcy nie piję(mówię o piciu okazyjnym), ale idą wakacje i spora część jak nie wszyscy moi znajomi używają alkoholu, a ja nie piję go ze względów zdrowotnych oraz to, że trenuję. Gdy moi znajomi rozmawiają, że idą gdzieś pić i wiedzą, że ja nie piję to albo nie pytają albo czasem chcą żebym z nimi się napił. Często z nimi chodziłem, lecz nie zawsze byłem silnej woli, ulegałem i wiadomo jak to się potem kończyło. Moglibyście się w tej sprawie wypowiedzieć, głównie dziewczyny w moim wieku 15-18 lat, bo jednak nie piję ze względu zdrowotnych, ale także nie chcę być potem odbierany przez płeć piękną jako jakiegoś nie wiadomo kogo(17 latek i pije etc).
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-06-07, 16:57   

zhiqiang napisa³/a:

Czy u was w okolicy dużo młodzieży spożywa alkohol?


Tak

zhiqiang napisa³/a:

Jak jest z wami - pijecie czy nie?


Tak

zhiqiang napisa³/a:

Moglibyście się w tej sprawie wypowiedzieć, głównie dziewczyny w moim wieku 15-18 lat, bo jednak nie piję ze względu zdrowotnych, ale także nie chcę być potem odbierany przez płeć piękną jako jakiegoś nie wiadomo kogo(17 latek i pije etc).


W środowisku/towarzystwie, w którym się obracam spożywanie alkoholu jest na porządku dziennym, więc nie przeszkadza mi, że ktoś pije, jest to dla mnie normalne. Jestem w ciężkim szoku (oczywiście pozytywnym) kiedy poznaję chłopaka, który nie pije.
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

nonamed  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³: 03 Cze 2012

Sk±d: siê wzi±³em O.O

   

Wys³any: 2012-06-07, 18:46   Re: Spożywanie alkoholu przez mÅ‚odzież

zhiqiang napisa³/a:

Moglibyście się w tej sprawie wypowiedzieć, głównie dziewczyny w moim wieku 15-18 lat, bo jednak nie piję ze względu zdrowotnych, ale także nie chcę być potem odbierany przez płeć piękną jako jakiegoś nie wiadomo kogo(17 latek i pije etc).



Rozumiem, że mam również prawo się wypowiedzieć :D
W moim okolicach dużo młodych biega z browarami więc się przyzwyczaiłem do tego. Szokuje mnie widok podstawówki z browarami to już nie jest normalne.

Co do mojej osoby, wbrew pozorom to co się mówi o studentach, że liczą tylko trzeźwe dni to ja się wśród nich wyróżniam. Bardzo mało piję i zdecydowanie rzadko nawet mimo wielu zaproszeń. W technikum w miarę dużo się piło, bo czas 18stek, nowa klasa to trzeba się zintegrować, wycieczki klasowe itp :) Nie mam takiej potrzeby jak wiele osób, które mówią "cholera ale mam smaka na browara", "muszę wypić browara, bo nie wytrzymam".

Jeżeli nie pijesz to od razu powód, żeby nie zapraszać Cie na jakiś wypad? Można też dobrze się bawić nie pijąc. Skoro ćwiczysz to nie dawaj się namówić na picie, trzymaj się diety, ewentualnie weź ze sobą Nestea i tyle.
 

zhiqiang  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 26 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-06-07, 20:47   Re: Spożywanie alkoholu przez mÅ‚odzież

nonamed napisa³/a:

zhiqiang napisa³/a:

Moglibyście się w tej sprawie wypowiedzieć, głównie dziewczyny w moim wieku 15-18 lat, bo jednak nie piję ze względu zdrowotnych, ale także nie chcę być potem odbierany przez płeć piękną jako jakiegoś nie wiadomo kogo(17 latek i pije etc).



Rozumiem, że mam również prawo się wypowiedzieć :D
W moim okolicach dużo młodych biega z browarami więc się przyzwyczaiłem do tego. Szokuje mnie widok podstawówki z browarami to już nie jest normalne.

Co do mojej osoby, wbrew pozorom to co się mówi o studentach, że liczą tylko trzeźwe dni to ja się wśród nich wyróżniam. Bardzo mało piję i zdecydowanie rzadko nawet mimo wielu zaproszeń. W technikum w miarę dużo się piło, bo czas 18stek, nowa klasa to trzeba się zintegrować, wycieczki klasowe itp :) Nie mam takiej potrzeby jak wiele osób, które mówią "cholera ale mam smaka na browara", "muszę wypić browara, bo nie wytrzymam".

Jeżeli nie pijesz to od razu powód, żeby nie zapraszać Cie na jakiś wypad? Można też dobrze się bawić nie pijąc. Skoro ćwiczysz to nie dawaj się namówić na picie, trzymaj się diety, ewentualnie weź ze sobą Nestea i tyle.




Nie piję, ale ciągnie mnie zwłaszcza jak idą wakacje = imprezy/ogniska/wyjazdy. Wiem jak alkohol "smakuje", a raczej jaki jest efekt po nim więcej "śmiechu", lecz nie powiem, że na trzeźwo nie potrafię się śmiać i bawić, ale każdy kto spróbował alkoholu to wie jak to jest.

Co do diety to staram się, ale ostatnio ulegam coraz częściej pokusom (słodycze/ciasta/żelki/cukierki) 100% wyrzec się nie mogę.
 

UltraKibol

Stały User


Do³±czy³: 12 Kwi 2012

   

Wys³any: 2012-06-07, 21:15   

Po co Ci ten alkohol czlowieku ? nie kazdy musi chlac w wakacje . To ci zetnie białko ktore zapewne w sporcie jest ci ardzo potrzebne. Uwierz mi wiem na swoim przykladze ze niektorym dziewczynom bardzo imponuja to ze ktos nie pije ze wzgledu na treningi. I jesli masz silna wole i charakter nie bedziesz niszczyl sobie treingu. a jesli nie masz-idz sie zchlac, a trenowc przestan.wiem ile alkohol robi z mlodym sportowcem wiem nie tykaj go za czesto !!!!
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-06-07, 22:59   

UltraKibol alkohol tylko stężony ścina białko, a w żołądku i tak jest HCL który, z alkoholem czy bez powoduje denaturację :) To tyle ode mnie.
 

zhiqiang  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 26 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-06-07, 23:57   

szostol napisa³/a:

UltraKibol alkohol tylko stężony ścina białko, a w żołądku i tak jest HCL który, z alkoholem czy bez powoduje denaturację :) To tyle ode mnie.



Czyli i bez alkoholu białko się traci?

Nie trenuję na siłowni, lecz Sporty Walki, więc aż tak dużej wagi do białka nie muszę przykładać, aczkolwiek pić raczej nie zamierzam, może raz na miesiąc i w niedużych ilościach jak już, postaram się przynajmniej.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-06-08, 00:06   

Alkohol nie sprzyja, ba, wpływa negatywnie na formę, ale nie jest to związane ze ścinaniem się białka. Odsyłam do google w poszukiwaniu informacji.
 

zhiqiang  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 26 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-06-08, 00:15   

szostol napisa³/a:

Alkohol nie sprzyja, ba, wpływa negatywnie na formę, ale nie jest to związane ze ścinaniem się białka. Odsyłam do google w poszukiwaniu informacji.



Z kondycją to wiem, aczkolwiek nie odczuwałem. Jakoś mi się do głowy wbiło, że alkohol wyniszcza orgaznim, szare komórki również
 

Shanta

Wymiatacz



Do³±czy³: 18 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-06-08, 11:36   

Cytat:


Czy u was w okolicy dużo młodzieży spożywa alkohol? Jak jest z wami - pijecie czy nie?



Tak, większość tak. Ja piję, może nie w ogromnych ilościach,ale również nie małych. To taka relacja z codziennego życia, bo na imprezach wiadomo - jest tego więcej. Jak ktoś nie pije - że tak powiem mam to w swoich czterech literach. Bardziej martwię się moimi znajomymi którzy piją ZA dużo. Osobiście piję więcej od mojego chłopaka i jakoś nie przeszkadza nam to w normalnym funkcjonowaniu, po prostu ja jestem inaczej wychowana niż on i mamy inne poglądy na na przykład takie sprawy i tyle:)
_________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

Paulo Coelho
 

Kennedy

Hiper wymiatacz

Devil Lawyer



Do³±czy³: 21 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-06-08, 21:18   

zhiqiang napisa³/a:

Czy u was w okolicy dużo młodzieży spożywa alkohol?
Tak

zhiqiang napisa³/a:

Jak jest z wami - pijecie czy nie?


Aktualnie ćwiczę i nie piłem od grudnia aż do długiego weekendu i od długiego weekendu aż do dzisiaj. Właśnie piję piwko.

Idą wakacje więc i tak i tak pewnie będę pił. Ale lepsze trunki.
_________________

"Lubię przeginać kiedy wiem, że już niczego nie zmienię... " - Kennedy

Don't Smoke - Skończ z nałogiem
 

zhiqiang  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 26 Wrz 2011

   

Wys³any: 2012-06-08, 21:26   

Kennedy napisa³/a:

zhiqiang napisa³/a:

Czy u was w okolicy dużo młodzieży spożywa alkohol?
Tak

zhiqiang napisa³/a:

Jak jest z wami - pijecie czy nie?


Aktualnie ćwiczę i nie piłem od grudnia aż do długiego weekendu i od długiego weekendu aż do dzisiaj. Właśnie piję piwko.

Idą wakacje więc i tak i tak pewnie będę pił. Ale lepsze trunki.



Ja postanowiłem, że nie będę pił, a jak już to wino w małych ilościach bądź whiskey :P
 

Doctor D.  

Stały User


Do³±czy³: 06 Cze 2010

   

Wys³any: 2012-06-09, 04:14   

pije wtedy kiedy musze, a ze musze bez przerwy? to inny temat ;]ale da sie czasem...znam czlowieka z mojego srodowiska, ktory pije i pracuje...a ze pracuje 8 h dziennie? to jego sprawa ;]...widocznie daje rade.
 

ta co kocha żyć  

Hiper wymiatacz

Uciuana



Do³±czy³a: 20 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-06-09, 08:30   

Doctor D. napisa³/a:

pije i pracuje


Pije w pracy? Po pracy, to zrozumiałe, ale w pracy nigdy...
_________________

Cytat:

Jeśli nie poczułeś co to znaczy kogoś stracić
Nie zrozumiesz tego bólu, który co dzień karci

 

EMiEM

User



Do³±czy³: 09 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-06-09, 11:29   

szostol napisa³/a:

alkohol tylko stężony ścina białko, a w żołądku i tak jest HCL który, z alkoholem czy bez powoduje denaturację :) To tyle ode mnie.


Alkohol ścina białko? Czyli je eliminuje? Warto wiedzieć, to ciekawe czemu lekarz mi nie zlecił alkoholu skoro mam alergię na białko (gluten).

Co do samego tematu.
Kiedyś piłem i to nie raz mimo mojego wieku. Teraz ta wódka straciła smak, albo po prostu zacząłem pić jakieś tańsze gówna. Kiedyś to się piło finlandie bo się miało pieniądze, teraz to krupnik lub inne gówna. Aktualnie pije tylko z jakiś okazji.
_________________
Czasami trzeba zrobić to o czym ci się nie śniło.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com