Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

emmerson

User


Doł±czył: 06 PaĽ 2017

   

Wysłany: 2017-10-06, 13:12   Sprawa w sÄ…dzie - co to znaczy????

Hej, mam pewien problem, i to zdaje się dość poważny. Sorry za chaotyczny styl.
Dostałem wezwanie w charakterze świadka na rozprawę (oskarżonym jest kto inny, podane jest jego nazwisko). Sprawę znam, zeznań na policji udzielałem, winny nie jestem (po prostu pracowałem w miejscu, gdzie był rabunek, a sprawcę szybko złapano). Ja dbałem o stanowisko pracy, drzwi zostały wyłamane, a kamera wszystko nagrała. Szef nie miał do mnie żadnej pretensji (ja i tak się zwolniłem, ale miałem kilka innych powodów, m.in. studia).
Ponieważ wcześniej nie miałem do czynienia z sądem/policją, a jestem osobą dość strachliwą i nerwową, chciałem zapytać - czy jest możliwość "zamiany miejsc"? Czy Sąd może traktować mnie jako osobę podejrzaną/obciążyć stratą za sprzęt, który ukradziono? O co mogą pytać mnie na rozprawie - będę musiał powtórzyć po prostu to, co mówiłem na policji? Proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam.
 

Egoistka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Doł±czyła: 01 Lis 2014

   

Wysłany: 2017-10-06, 14:09   

Skoro cię wzywają w roli świadka to będziesz tylko świadkiem a nie oskarżonym. Chyba byś się im tam do morderstwa przyznać żeby cię winnym uznali. :P
Ogólnie to tak, będziesz musiał powiedzieć wszystko co wiesz, czyli pewnie wszystko to co powiedziałeś na policji przy składaniu zeznań. Jak coś zapomnisz czy się nie będzie zgadzało to pewnie o to spytają i tyle. Nie ma się co stresować. Byłam kiedyś. Mówisz co wiesz i do widzenia.
 

emmerson

User


Doł±czył: 06 PaĽ 2017

   

Wysłany: 2017-10-06, 14:22   

Och, dzięki za pokrzepienie ;) No cóż, akurat z dziedziny prawa nie mam praktycznie żadnej wiedzy, no i dochodzi jeszcze dość nerwowa natura.
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Doł±czył: 29 Mar 2013

   

Wysłany: 2017-10-08, 22:45   

Egoistka ale mogą wezwać w roli świadka a potem postawić zarzuty robią tak by osoba którą się wzywa nie uciekła :-)
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

emmerson

User


Doł±czył: 06 PaĽ 2017

   

Wysłany: 2017-10-10, 15:49   

Poważnie? PRzecież ja nic nie zrobiłem.
 

Karolkaro  

User


ImiÄ™: Karol

Wiek: 28

Doł±czył: 07 PaĽ 2017

Sk±d: WrocĹ‚aw

   

Wysłany: 2017-10-12, 15:21   

To sam sobie odpowiedziałeś, że nie masz się czego bać i powinieneś pójść tam na totalnym luzie :-D
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com