Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Corrie  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 20:44   Sprzedaż wÅ‚osów

Jak w temacie. Co myślicie o tym? Gdy przeglądałam w Internecie różne oferty, to szoku doznałam. W zależności od długości, wagi włosów i stopnia ich zadbania można dostać 2000 zł albo i więcej!
Sprzedalibyście swoje włosy?
_________________
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja nie potrafiÄ™ bez Niego żyć…

Z Nim, niestety, też nie…
-------------------------------------------------------
Piszę powieść.
27.07.2009 - ?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 20:46   

Czytałem kiedyś o tym, znajomy sprzedaje nawet raz na jakiś czas. Ale to muszą być włosy silne, zdrowe, zadbane. No i liczy się waga i długość, im dłuższe im cięższe tym więcej płaca. Podobno dużo włosów z Europy idzie do USA, bo skupują.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 20:51   

:-o szok, nie wiedziałam, że taki handelek kwitnie! Pewnie robią z nich peruki? Ja bym swoich nie oddała, jakoś mnie to odpycha.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 20:52   

Coraz częściej zdarza mi się słyszeć: 'czy ty wiesz, ile byś dostała, gdybyś oddała swoje włosy na perukę?'. więc nie, nie wiem. nie interesuje mnie to. u fryzjera byłam raz w życiu i więcej nie pójdę, bo wyglądałam jak kosmita przez jakiś czas. i wychodzę na tym lepiej niż moje koleżanki, które z byle podcięciem końcówek lecą do fryzjera, a potem ZAWSZE jest płacz, że ściął za dużo. wracając do tematu, trzeba być naprawdę zdesperowanym i nie mieć kasy, żeby aż swoje włosy sprzedawać xD i myślę, że mało która dziewczyna by się na to zdecydowała. (o chłopcach nie mówię, bo zazwyczaj mają krótkie włosy)
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-31, 20:54   

Przecież na Białorusi to proceder znany od lat, jak gangsterzy oferują kobietą oraz małym dziewczyną raczej im rodziną pieniądze ( na miesięczne utrzymanie) za włosy, a sami sprzedają je do Włoch czy Francji albo pośrednikom za ocean. I jeszcze gdzieś w Azji tak jest, handel włosami na początku się śmiałem z tego, a później się okazało że to czysty biznes i bardzo dochodowy a przy tym zero ryzyka.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 20:54   

cappuccino napisa³/a:

! Pewnie robiÄ… z nich peruki?


Peruki, dredy, przedłużanie etc. Mają kilka zastosowań :)
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Corrie  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 21:01   

Z jednej strony, jeżeli ktoś zapuszczał włosy przez wiele lat, to żal takie włosy ściąć. Z drugiej jednak - powinno się wprowadzać jakieś zmiany w swoim życiu, jak choćby nowa fryzura, a skoro można jeszcze zarobić na włosach... :)
Ja powiedziałam sobie, że nie zetnę włosów do wesela siostry (sierpień 2011) i słowa dotrzymam, a potem... Może nawet sie skuszę na sprzedaż włosów, w końcu taka kasa piechotą nie chodzi.
_________________
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja nie potrafiÄ™ bez Niego żyć…

Z Nim, niestety, też nie…
-------------------------------------------------------
Piszę powieść.
27.07.2009 - ?
 

BÅ‚ysk001  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Gru 2009

Sk±d: Blisko Warszawy :)

   

Wys³any: 2010-01-31, 21:42   

Mi ostatnio koleżanka powiedziała, że jeżeli będę mieć zamiar ścinać włosy jakoś do ramion, to żeby jej je sprzedała w niższej cenie, po znajomości to wtedy sobie doczepi xD
Na pewno nie ścięłabym włosów tylko dla kasy, ale gdybym na serio chciała je dużo skracać, to czemu nie? ;D
_________________

 

Li.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lidia

Do³±czy³a: 05 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 21:43   

Slyszałam nawet, że zdarza się, iż fryzjerzy potrafią specjalnie ściąć klientowi za dużo włosów, aby zarobić.

Nie mam pojęcia czy oddałabym swoje włosy na sprzedaż, na razie nie zamierzam ich ścinać. Ale też nie mam nic przeciwko takim sprzedażom.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-01-31, 21:54   

obawiam się, że na moich to bym takiej sumy nie zarobiła, pozatym nie dam sobie włosów obciąć, bo i tak są za krótkie niż bym chciała żeby były. ale jeśli kiedyś będę miała taką sytuację, to biznes jest niegłupi, jak narazie spotkałam się tylko z tym, że kumpel jak ścinał włosy to oddał drugiemu do dredów, żeby ktoś sprzedawał, to tylko na filmie widziałam.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2010-01-31, 22:54   

minimum 35cm trzeba mieć do ścięcia. i ja kiedyś jak będę ścinać to sprzedam, bo dlaczego nie? co za różnica, czy zostaną na podłodze u fryzjera, czy je oddam komuś, kto zrobi z nich perukę dla kogoś, kto swoje włosy ma brzydkie lub nie ma wcale, a ja przy tym dostanę parę stówek? jak dla mnie ekstra.
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-31, 23:01   

¯eby ściać specjalnie dla pieniedzy to nigdy w zyciu, ale jesli i tak bym miala je ściać to czemu nie. Lepiej na nich zarobic niz zeby poszly do smietnika. Jednak moje wlosy na sprzedaz sie nie nadaja bo to musza byc wlosy nigdy nie farbowane.
 

myownway  

Hiper wymiatacz

sprzedawca marzeń.



Do³±czy³a: 29 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-01-31, 23:43   

Hmm, słyszałam o tym, ale jakoś nigdy nie myślałam, żeby sprzedać swoje włosy. Nie mam nic przeciwko takim akcjom, ale sama nie skorzystałabym z takiej 'usługi'. Może i bym sprzedała swoje, na tą chwilę nie wiem.
_________________
Niestety, rzadko koło zdarzeń obraca siła naszych marzeń.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-05-21, 10:12   

Nie słyszałam co prawda o tak dużych kwotach za włosy, ale owszem tak się dzieje. I nie jest to nic strasznego. Skora chcę zmienić fryzurę, to po obcięciu i tak nic mi już nich nie będzie, a komuś mogą się przydać. Kiedy obcinałam włosy przed maturą to dostałam jakieś pieniądze za nie, ale to było raczej tak symbolicznie, bo po znajomości.

Cytat:

Z jednej strony, jeżeli ktoś zapuszczał włosy przez wiele lat, to żal takie włosy ściąć.


Nie prawda;). Ja swoje zapuszczałam 19 lat, żeby przed studniówką obciąć do ramion;p. ¯alu praktycznie nie było, pomijając moją babcie, ale obcięcie wyszło na plus. I przeważnie odmładza o kilka lat.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-12-31, 15:45   

Nie ogoliłabym się na łyso, żeby oddać włosy. Ale mogłabym pomyśleć o tym, żeby po śmierci ścięto moje włosy i przeznaczono je dla jakiejś kobiety chorej na raka, która w wyniku chemioterapii straciła swoje. Miałam znajomą, której wypadły włosy w wyniku leczenia i najpierw chodziła w chustce na głowie, a potem kupiła perukę. I właśnie z myślą o takich ludziach może warto.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com