Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Axoi  

User

SW fan(atyk)



ImiÄ™: Agata

Wiek: 29

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: Z piek³a i snu...

   

Wys³any: 2009-03-28, 19:53   STAR WARS

Jak po tytule tematu można sądzić jest on o Gwiezdnych Wojnach. Co sądzicie o tym filmie? Wolicie oryginalną czy nową trylogię? Jesteście za Jedi czy za Sithami? Czytaliście książki, komisy, graliście w gry? Którą postać najbardziej lubicie?

Trochę faktów o Star Wars.KLICK (link do wikipedii, nie widzę sensu w kopiowaniu tych wiadomości do posta.)

A co ja sadzę o SW? Jestem fanatykiem. Nie m dla mnie tygodnia bez obejrzenia któregokolwiek epizodu. Każdy oglądałam po kilkadziesiąt razy. Czytałam tyle książek, do ilu miałam dostęp. Komiksów tak samo. Moją ulubioną frakcją są chyba przemytnicy, chociaż do sithów czy jedi też nic nie mam. Moją ulubioną postacią z SW jest Han Solo, chociaż gdyby brać pod uwagę także EU to może Mara Jade. No, ale EU w większości znają tylko fanatycy więc nie ma o czym gadać. Mój ulubiony epizod to chyba Imperium kontratakuje. Efekty do bani, ale fabuła świetna. Nie to co w nowej trylogii. (Efekty cud, miód i malinki, ale fabuła zUa). To chyba tylę.
_________________
-Jak nam idzie?
-Jak zwykle!
-Aż tak źle?!
***
Pesymista widzi ciemny tunel...
Optymista widzi światełko w tunelu...
Realista widzi nadjeżdżający pociąg...
Maszynista widzi trzech idiotów na torach...
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-28, 20:17   

Oglądałem, ale jakoś nie przypadły mi do gustu te filmy

Axoi napisa³/a:

graliście w gry


W KOTOR-a, niezła gierka choć podobnie jak film, nie pozostały mi jakieś szczególna wspomnienia.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-03-28, 20:25   

Jeśli już mam wybierać to powiem tak: nowa trylogia jest nawet niezła, ale oryginał... jakoś mi nie podszedł...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Brendyx3  

Stały User

Panienka Brenda



ImiÄ™: Gosia

Do³±czy³a: 15 Mar 2009

Sk±d: Daaleko xD

   

Wys³any: 2009-03-28, 20:45   

Kurdę Axoi, niestety nie dużo wiem o SW ale oglądałam
parę razy film, i jednakowoż bardziej wolę 'Zmierzch' ^^',
_________________
`- A to dopiero - mruknął Edward. - Lew zakochał się w jagnięciu.
- Biedne głupie jagnię - westchnęłam.
- Chory na umyśle, lew masochista.`
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2009-03-28, 21:07   

Ja wolÄ™ tÄ… nowszÄ… trylogiÄ™.
Szczególnie część w której Skywalker zamienia się w Vadera po bitwie z Obiwanem czy jak to się tam pisze :-P
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

Axoi  

User

SW fan(atyk)



ImiÄ™: Agata

Wiek: 29

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: Z piek³a i snu...

   

Wys³any: 2009-03-29, 13:33   

No cóż... Większość osób woli nową trylogię. A co prawda, Zemsta sithów jest najlepsza z nowej. I przynajmniej jest tam lodr Vader, a nie ten rycerzyk Ani. Vader przynajmniej ma klasę, no to co Anakin...
Pisze siÄ™ Obi-wan. ;)
_________________
-Jak nam idzie?
-Jak zwykle!
-Aż tak źle?!
***
Pesymista widzi ciemny tunel...
Optymista widzi światełko w tunelu...
Realista widzi nadjeżdżający pociąg...
Maszynista widzi trzech idiotów na torach...
 

LoloZabrze  

User



Wiek: 29

Do³±czy³: 04 Lip 2009

Sk±d: Zabrze

   

Wys³any: 2009-07-06, 09:27   

Ja tez jestem fanem xD Gry mam chyba wszystkie na PC, filmy też ale dla każdego fana Star Wars najwięcej czeka książek. Tu już trudniej skolekcjonować wszystkie xD. Jak na razie mam tylko kilka wcześniejszych książek i Dziedzictwo Mocy (Jacen Rox xD).
 

Montslaveden  

Mega wymiatacz

Advanced Thrasher



Do³±czy³: 12 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-12, 20:24   

Axoi napisa³/a:

No cóż... Większość osób woli nową trylogię



Mylisz się, dla wielu osób w tym dla mnie o wiele lepsza jest starsza trylogia, głównie za sprawą klimatu, i że wtedy w tamtych czasach w ogóle udało się zrobić taki film S-F

Axoi napisa³/a:

A co prawda, Zemsta sithów jest najlepsza z nowej. I przynajmniej jest tam lodr Vader, a nie ten rycerzyk Ani. Vader przynajmniej ma klasę, no to co Anakin...



No ale taki właśnie miał być, pokazali, jakie miał dzieciństwo, jaki był jak był większy i jaki jak już dorosły, jego uczucia, miłość jaką miał...i te stopniowe przejście na Ciemną Stronę Mocy, a zaczęło się kiedy wytłukł Tuskenów w Ataku Klonów, moim zdaniem zrobili to doskonale, ale z aktorów w tych nowszych częściach to najlepiej wypadł Obi-Wan.
 

myownway  

Hiper wymiatacz

sprzedawca marzeń.



Do³±czy³a: 29 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-01-12, 20:29   

Nie widziałam, nie czytałam, nie grałam :wstyd: Jakoś mnie do tego nie ciągnie, nie moje klimaty.
_________________
Niestety, rzadko koło zdarzeń obraca siła naszych marzeń.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-01-13, 20:46   

Uwielbiam Gwiezdne Wojny, moją ulubioną częścią jest oczywiście Powrót Jedi, co do nowej trylogii to po tragicznym IMO Mrocznym widmie, kolejne części były już lepsze, ale gdzie im do starej trylogii. ¦miem nawet twierdzić, że KOTOR zarówno część pierwsza jak i druga fabularnie stoją na wyższym poziomie niż Mroczne widmo czy nawet Atak klonów. Zresztą właśnie od pierwszej części Kotora zaczęła się moja przygoda ze Star Wars. Ponadto z gier wyróżniłbym jeszcze serię Jedi Knight (dokładniej część Outcast i Academy), fajnie grało się również w Rogue Squadron. A i jeszcze strategia Empire at war była bardzo fajna.
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-13, 22:47   

Axoi napisa³/a:

Co sÄ…dzicie o tym filmie?


Klasyk który trzeba obejrzeć.

Axoi napisa³/a:

Wolicie oryginalnÄ… czy nowÄ… trylogiÄ™?


OryginalnÄ….

Axoi napisa³/a:

Jesteście za Jedi czy za Sithami?


Jedi. Jasna strona mocy :-P

Axoi napisa³/a:

Czytaliście książki, komisy, graliście w gry?


Książka kiedyś mi się jedna trafiła. Komiksów nie widziałem. W gry na playstation jakieś przez czas pewien tłukłem ;-)

Axoi napisa³/a:

Którą postać najbardziej lubicie?


Wookie i Yoda :-D
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Montslaveden  

Mega wymiatacz

Advanced Thrasher



Do³±czy³: 12 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-14, 06:18   

Mroczne Widmo nie było znów takie tragiczne, od czegoś się musiało zacząć...tylko trochę się ciągnęło, przez dobre 40 % filmu ziewałem, najbardziej posmutniałem kiedy Qui-Gonn zginął, Atak Klonów jest już o wiele lepiej zrobione, ciekawsza fabuła, wspaniała muzyka(przypomina się Imperium Kontratakuje) i chyba w ogóle najlepsze efekty dźwiękowe i wizualne w całej serii SW, nawet wątek miłosny Anakina i Padme już mnie tak nie razi,...ale z tych nowszych to i tak Zemsta Sithów jest najlepsza, tak się składa, że oglądałem Gwiezdne Wojny z matką, wszystkie części, najpierw starsze a po paru miesiącach nowsze i jej właśnie też najbardziej się podobało Imperium i Zemsta. W sumie to części sklasyfikowałbym tak :

Imperium Kontratakuje
Zemsta Sithów
Nowa Nadzieja
Atak Klonów
Powrót Jedi
Mroczne Widmo
_________________
"The American thought he could deceive us. When they find that body...all of Russia will cry for war."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-14, 09:54   

Axoi napisa³/a:

Co sÄ…dzicie o tym filmie?


Jeden z klasyków,które trzeba znać.

Axoi napisa³/a:

Wolicie oryginalnÄ… czy nowÄ… trylogiÄ™?


Hm,nie dokońca rozumiem tego pytania.
Tudzież wszystkie części są oryginalne ,tyle,że nakręcone w różnych odstępach czasowych.Chociaż tak,starsza trylogia ma to "coś".
Jeśli zaś pytanie tyczy się kolejnych ekranizacji animowanych,czy też wersjii 3d ,to owszem wolę oryginały.

hah pewnie,ża jasna strona mocy ;)
Książek nie czytałam,komiksy owszem miałam, grałam w KOTAR-a i w te jakieś Lego star wars..
Ulubione postacie ? Wookie
_________________
Drugs&hugs.
 

dead_kenny  

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 25 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-14, 14:46   

Film kultowy. Popularność uniwersum Gwiezdnych Wojen przybrała rozmiar kultu, mitologii. Każdy wie, kto to Luke Skywalker i Lord Vader. ¦wiat olbrzymi, ciekawy. Cudo kinematografii.

Zdecydowanie stara trylogia. Szczegóły było pieczołowicie dopracowywane. Efekty jak na tamte czasy świetne i innowacyjne. I-III to takie trochę gnioty. Kiepscy aktorzy i efekty raczej średnie na dzisiejsze możliwości.

Ulubiona postać? Vader. Mhroczny i ciemnomocny. Czerwony miecz zdecydowanie lepiej się prezentuje. Nawet psa nazwałem Vader ;]

Chyba raczej Jedi. No bo dobrzy byli. W gry to grałem w Lego ale po godzinie odpadłem. Nie dla mnie. Grałem też w Jedi Knight II i Jedi Academy. Bardzo fajne, szczerze polecam.
_________________
Oh my god! They killed Kenny! You bastards! Come back here! Come baaaaack!
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2012-07-13, 22:45   

Uwielbiam. Pierwszą część ("Nową Nadzieję", znaczy) obejrzałem mając 7 lat i od tego czasu jestem fanatykiem "Gwiezdnych Wojen". Wolę starą trylogię ze względu na mroczniejszy klimat i to, że tam przeciwnikami są szturmowcy i poważni, sztywni dygnitarze zdyscyplinowani jak w prawdziwym wojsku, a nie chciwi kupcy odziani w kolorowe jedwabie. I w starej trylogii jest barwna postać Hana Solo, która dodaje ironicznego humoru tym filmom. W nowej trylogii mamy infantylnego, żenującego Jar Jar Binksa. I w nowej trylogii wszystko jest takie kolorowe, nie ma mrocznej otoczki, jak w starej.

Mimo że "Zemsta Sithów" jest najlepszą częścią nowej trylogii (mało Binksa, dużo walk i pojedynków), to przejście Anakina na Ciemną Stronę jest strasznie spłycone i mało wiarygodne. A krzyk Vadera "Noooooo!" po tym, jak dostał czarny pancerz, kompletnie nie pasuje do mrocznego twardziela znanego ze starej trylogii.

Jedyne, w czym nowa trylogia ma przewagę nad starą, są sceny walk na miecze świetlne - faktycznie widać, że aktorzy przed zdjęciami intensywnie ćwiczyli szermierkę. W starej trylogii, jeśli ćwiczyli, to tego w ogóle nie widać.
W "Powrocie Jedi" minusem sÄ… Ewoki i scena z Imperatorem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com