Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Lamia  

Stały User

ZÅ‚a dziewczyna



Do³±czy³a: 31 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-08-11, 22:02   

Cukierkowa, nie czytasz ze zrozumieniem. Nie twierdzę, że starszy człowiek jest w stu procentach zdrowy, ale nie widzę powodu, żeby z powodu wieku zamykać się w swoich fobiach. Tak boli i boleć będzie jak mówił mój onkolog, ale to nie powód, żeby rezygnować z życia. Gdybym wiedziała, że się przewrócę to bym się położyła, ale nie mam zamiaru leżeć przez dziesięć lat, bo może złamie sobie nogę. Przeżyłam wystarczająco dużo, żeby mieć trochę inne podejście do życia niż zwykły nastolatek. Zdziwiłabyś się w jakim stanie są moje narządy wewnętrzne po nowotworze i co po chemii robiłam żeby nie złapać przeziębienia. Mimo to nie załamałam się jak niektórzy. Nie biegam z każdą pierdołą do lekarza krzycząc, że mam nawrót choroby i to z pewnością z przerzutami. Trzeba rozgraniczyć chorobę od hipochondrii.
_________________
"Nikt nie może mieć doświad­cze­nia nies­kończo­ności bez zaw­ro­tu głowy, bez głębo­kiego wzburze­nia, które­go nie sposób zapomnieć. "
E. Cioran
 

jrgunner  

Wymiatacz

forever forward



Wiek: 28

Do³±czy³a: 16 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-08-11, 23:34   

Nie, nie rozumiem po co się bać i wybiegać tak daleko w przyszłość, kiedy się ma te 19 lat. ¯yję tym, co tu i teraz i cieszę się życiem. A co będzie to będzie..
_________________
.

"victoria concordia crescit"


trochę szaleństwa. sen. trochę rozsądku.
 

WhosThere  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 28

Do³±czy³: 18 Cze 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-08-12, 18:07   

Jeśli wokół siebie ma się osoby, które się kocha, to nawet starość może być przyjemna.
_________________
Lekcja pozbawiona bólu nie ma znaczenia. To dlatego, że nie można otrzymać czegoś, nie poświęcając niczego w zamian. Jednak jeśli przetrwasz bolesne lekcje i wyciągniesz z nich wnioski, będziesz miał serce mocniejsze niż cokolwiek innego.
 

Brejwiasz  

Stały User

HE HE HE


Do³±czy³a: 17 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-18, 00:39   

Może i trochę się boję, najbardziej tego że będę na łasce innych ludzi, po/w trakcie jakiejś poważnej choroby. Staram się nie myśleć o tym często, z racji tego że jeszcze całe życie przede mną :-) podobno życie jest krótkie...
_________________
I ja Ciebie też!
 

A_Lek

User


Do³±czy³: 17 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-18, 00:40   

Starość jest piękna...
 

T0ksyczna  

Mega wymiatacz

poprostu



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 19 Sie 2013

Sk±d: Hiszpania

   

Wys³any: 2013-08-20, 14:32   

Lena_no napisa³/a:

Niezaradności związanej z wiekiem? Tego,że kiedys ktoś bedzie musiał się wami opiekować?Karmić,może zmieniać pieluchy?


Boje się. Nie chcę być zależna od innych, zamknięta w szpitalu, umierająca w samotności.

Lecz chyba najbardziej boje zestarzeć się przedwcześnie. Boje się że życie przecieknie mi przez palce w paru chwilach. ¯e nie przeżyję go tak jak chciałam, że zabraknie mi czasu...
_________________
`

Mentes huecas, vacíos los corazones.
 

Hank  

Stały User


Do³±czy³: 12 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-26, 11:52   

Starości? Nie tyle starości co bezradności. I tego (mimo, że to egoistyczne), że ktoś najważniejszy może umrzeć wcześniej, a więc samotności.
 

senioriitaa  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 24 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-26, 11:59   

Na co dzień nie myślę o niej - wiadomo. Kiedy jest się młodym raczej nie myśli się o starości czy umieraniu nawet. Jednak kiedy mam wolną chwilę, zostaję sama wiele mnie refleksji nachodzi. Nie potrafię sobie wyobrazić na chwilę obecną jak to będzie kiedy będę starszą panią. Najbardziej boję się tego, że będę zrzędliwą, narzekającą na wszystko starą babcią.
Co do samej starości i przemijania.. chyba powoli zaczynam się z tym oswajać. Naturalna kolej rzeczy. Bardziej boli mnie to, że odchodzą najbliższe mi osoby.

Tak czy inaczej - bez względu na to czy mamy obok siebie matkę, męża, siostrę itd., i tak umieramy w samotności. :)
 

renive  

Stały User



Wiek: 30

Do³±czy³: 28 Lip 2013

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2013-08-27, 20:53   

Starość dla mnie jest czymś naturalnym, jak kolejny etap w życiu. Coś co i tak przyjdzie (no chyba, że coś wcześniej mnie zabierze na tą drugą stronę). Z tego powodu jakoś specjalnie nie przejmuje się tym jak moja starość będzie wyglądała, choć oczywiście wolałbym, nie być zdany na łaskę innych, dlatego będę starał się żyć tak, żeby nie było takiej potrzeby. Ale nikt wieczny nie jest, wszystko przemija (tak motyw przemijania bardzo mi zapadł w pamięci z lekcji polskiego w liceum), a starość przynajmniej ta fizyczna, czeka każdego z nas, więc chyba nie ma się jej co bać, bo się od niej nie ucieknie.
 

Hank  

Stały User


Do³±czy³: 12 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-28, 08:41   

Sądzę, że większość z nas może mieć obawy przed starością, aczkolwiek nie jest to coś, co przychodzi z dnia na dzień, jak na przykład choroba. ¯ycie samo nas przygotowuje do starości.
 

nieOna  

User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-29, 10:13   

Jako takiego bycia starszą osobą się nie boję, bo to kolejny naturalny etap w życiu, natomiast przeraża mnie sam upływający czas. Niby jeszcze tak wiele życia przed nami, młodymi ludźmi, ale pewnie nawet się nie obejrzymy, a już będziemy chodzić o laseczce. Przeraża mnie myśl, że życie tak szybko mija, ale dlatego staram się wykorzystać je jak najlepiej i wyznaczyć sobie odpowiednie priorytety.
 

Martynella  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 10 Maj 2012

   

Wys³any: 2013-11-28, 16:07   

Boję się . Dlatego chcę robić wszystko, by się od przykrych skutków starości uchronić w miarę możliwości.
 

ElektryczneSzelki  

Wymiatacz

Metalówa



ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 26 Lis 2013

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2013-11-28, 16:19   

Boję się. Nie wiem jakim kiedyś będę człowiekiem, boję się przemijającej urody, chorób, problemów, samotności i opuszczenia. Bezużyteczności, zapomnienia.
_________________
Enjoy capitalism!
 

LadyX

Stały User


Do³±czy³: 16 Gru 2013

   

Wys³any: 2013-12-16, 09:16   

Najważniejsze aby być na chodzie jak najdłużej zarówno na ciele jak i na umyśle...najlepiej tak choć do 90-tki... ;-)
 

crispy

User


Do³±czy³: 16 Gru 2013

   

Wys³any: 2013-12-16, 11:33   

Chyba każdy się trochę boi, to normalne, tym bardziej jak jest świadomy tego, że będzie musiał wyżyć za 600 złotych emerytury.
_________________
Bardzo duży wybór foteli biurowych i krzeseł - http://www.ergomeble.pl/fotele-biurowe.html
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com