Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-08-17, 20:48   Street Workout

Miał może ktoś z Was jakiś kontakt z tą formą aktywności fizycznej? Co o niej sądzicie, od jakiego wieku można trenować? Czy bardzo trudno jest na początku? Jak mówi wikipedia, jest to aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę. . Nie ukrywam że bardzo mnie ciekawi ta aktywność, chciałbym robić coś fajnego w moim życiu ale obawiam się co do moich predyspozycji do tego. I chciałbym także dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Street_Workout_Microarquitectura_Spartans_Tarraco_Calafell_2.jpg
Trening grupy Street Workout

Plik ¶ci±gniêto 1 raz(y) 89,71 KB

1537566_680209192002126_455940680_o.jpg
Park Street Workout

Plik ¶ci±gniêto 2 raz(y) 127,08 KB

_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

kosiba122122  

User

Szlachta.



ImiÄ™: Dominik

Wiek: 27

Do³±czy³: 28 Sty 2014

Sk±d: Podkarpacie.

   

Wys³any: 2015-08-17, 21:18   

Miałem styczność z tą aktywnością fizyczną przez około pół roku, i moje odczucia są takie: jeśli nie masz kasy na siłownie to ćwicz, ale nie oczekuj mega efektów. Wprawdzie efekty u mnie były mizerne, ponieważ nie wykonywałem ćwiczeń na drążku, lecz śmiało mogę stwierdzić, że jest to strata czasu. Powiem tak: NIC NIE ZAST¡PI SI£OWNI! Wykonując ćwiczenia z masą własnego ciała bardziej trenujesz wytrzymałość niż siłę.

Co do wieku, to wiele osób zaczynało ćwiczyć w wieku 13-15 lat, i mają się dobrze do dziś.

Jeśli chcesz więcej informacji na temat ćwiczeń, to zapraszam na forum kfd :)
_________________
https://osuszanie24olsztyn.pl/osuszacze-konsdensacyjne/
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2015-08-17, 22:18   

Dzięki za odpowiedź,

Cytat:

jeśli nie masz kasy na siłownie to ćwicz, ale nie oczekuj mega efektów.


Chodzi mi raczej o zajęcie czasu, poznanie ludzi, zrobienie czegoś nowego. Nie podoba mi się siedzenie w domu i nuda, muszę coś robić ;)
Nad siłownią też myślałem. Mam dopiero 15 lat i nie chcę się jednak fanatycznie pchać w siłownię suplementy itd., chodzi mi raczej o spożytkowanie czasu i zrobienie czegoś dla siebie.

Cytat:



Miałem styczność z tą aktywnością fizyczną przez około pół roku


Mógłbyś napisać jak wyglądają początki, czy ktoś starszy z grupy wyjaśnił Ci co i jak, jakie ćwiczenia się wykonuje i czy trzeba mieć jakieś doświadczenie, predyspozycje? Bo o ile alergii na ruch nie mam, w upale od 10 do 16 potrafię być na orliku i latać za piłką to z gibkością już tak dobrze nie jest. W domu mogę trzaskać pompki ale mam problem ze zrobieniem głupiego fikołka :niepewny:
Także będę bardzo wdzięczny jak napiszesz co i jak.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

A6ekAK  

Wymiatacz

Freerunner ~_^



ImiÄ™: Arek

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Cze 2014

   

Wys³any: 2015-08-18, 09:15   

Co się dziwisz że nie miałeś efektów jak w SW drążek to jest absolutna podstawa i miejsce gdzie spędzasz większość czasu? xd
Strata czasu? Wystarczy popatrzeć jakie "akrobacje" robią goście obeznani w SW - owszem, może wielkich bicepsów i klaty zbytnio nie wyrobisz ale siły będziesz miał od cholery, pytanie tylko jaka jest ci potrzebna: siłownia = podnoszenie ciężarów, siła uderzenia, SW = szybkość, gibkość, wytrzymałość.
Tak jak gość ćwiczący SW nie podniesie tyle co gość z siłki, tak w drugą stronę tamten nie będzie mógł podciągnąć się tyle samo razy na drążku.
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com