Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Allex  

Mega wymiatacz

:)



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Cze 2009

Sk±d: ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-11-03, 19:57   studia prawnicze

Cześć wszystkim ;) studiuje ktoś z was prawo? jakie przedmioty trzeba zdać na maturze na ten kierunek? i w ogóle czy warto na to iść? :-)
_________________
Nagle wszyscy naraz pytają: co robisz, co zrobiłaś ze swoim życiem? Nie wiem. Nie znam odpowiedzi.
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-11-03, 20:07   

Zależy gdzie chciałabyś studiować. Głowne przedmioty jakie najczęściej powtarzają się w rekrutacji to: historia, wos, język obcy.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-11-03, 20:16   

Coco Chanel napisa³/a:

historia, wos, język obcy.


I polski, oczywiście rozszerzenie.
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

MrAlucarD  

Wymiatacz

Graffiti Boy



Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Lis 2009

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2009-11-03, 20:25   

Zalezy czy jestes z tego dobry... Polowa ludzi nie wyrabia sobie aplikacji i na nic im cale studia. Moja siostra jest na stosunkach miedzynarodowych <podobne to ;) > i jest ciezko
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2009-11-03, 20:31   

MrAlucarD napisa³/a:

stosunkach miedzynarodowych <podobne to ;) > i jest ciezko


ojj za dużo powiedziane, to zależy, gdzie się studiuje.
Mam kuzynkę i kumpelę na stosunkach (ukw bdg) i ani jedna ani druga jeszcze do dzisiaj się nie uczyły na nic ;]
zajęcia mają jakoś do południa (po 3wykłady max), 3 dni wolne w tyg. Może to kwestia pierwszego roku, ale jak na razie nic nie robią - jak stwierdzają.
A tak w ogóle nie sądzę, żeby prawnicze były podobne do stosunków, różnią się i to strasznie.
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

MrAlucarD  

Wymiatacz

Graffiti Boy



Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Lis 2009

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2009-11-03, 20:56   

MJ napisa³/a:

A tak w ogóle nie sądzę, żeby prawnicze były podobne do stosunków, różnią się i to strasznie.


No i tu troche masz racji ale nie roznia sie tak drastycznie, latwiej sie dostac, pare innych zajec, wiecej historii, :->

Ps: moja siostra uczy sie w UKSW, nie polecilbym tej uczelni. Zla organizacja (jedziesz na egzamin a tu zonk-odwoluja go). A pozatym w 2 roku chciala sie przeniesc do innej szkoly. Znam ja i wiem ze dobrze sie uczy ale jak miala poprawke z historii stosunkow polsko-angielskich czy jakis tam no to sorry... poziom jest :hyhy:
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-11-04, 08:50   

Zastanawiałam się,ale myślę ,że szybko bym się tym znudziła,bądź nie dałabym rady.
Mam koleżankę ,która studiuje w Toruniu.Dużo roboty,ciężko jest się przebić.
Najlepiej zdać WOS i historię na rozszerzeniu.
Choć i zapewne to mogłoby byc za mało.Bynajmniej ja zdaje te przedmioty,aby dostać się na zwykłą resocjalizacje na U¦..
_________________
Drugs&hugs.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-11-04, 13:58   

Historia, WoS, Matematyka, język obcy.

To we Wrocławiu. Chcę się wybrać, więc patrzyłem ;)

Mihihih napisa³/a:

I polski, oczywiście rozszerzenie.



Gdzie?

Iść warto, bo to po pierwsze szalenie ciekawa sprawa, a po drugie bardzo perspektywiczna. O ile rzecz jasna włoży się w to tytaniczną pracę i zda na łut szczęścia. Ale podobno takie próby kształtują charakter ;)

Z rodziny prawniczej nie pochodzę, a mam nadzieje duże ;)

[ Dodano: 2009-11-04, 13:59 ]
aha. I ogólnie matematyka teraz chyba na prawo będzie wymagana wszędzie i zrobi mocny odsiew ;)
_________________
#truestory
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-04, 16:48   

Mój brat studiował prawo na UW, skończył jakieś 2 lata temu, i wprawdzie zdawał jeszcze starą maturę, ale pamiętam, że w klasie maturalnej uczył się baaardzo dużo historii i polskiego. Ogólnie studia z serii '5-lat-katorgi', wkuwanie kodeksów na pamięć, ustawy, uchwały, paragrafy, no coś strasznego. :-P
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2009-11-05, 22:20   

MrAlucarD napisa³/a:

No i tu troche masz racji ale nie roznia sie tak drastycznie, latwiej sie dostac, pare innych zajec, wiecej historii, :->


No jeśli porównujesz to pod tym względem, że łatwo się dostać, to nawet turystykę możemy tu podpiąć ;]

Porcelana. napisa³/a:

Ogólnie studia z serii '5-lat-katorgi', wkuwanie kodeksów na pamięć, ustawy, uchwały, paragrafy, no coś strasznego. :-P


Masakra, wszystko co pamięciówa to katorga...
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-11-06, 17:50   

Cytat:

Z rodziny prawniczej nie pochodzę, a mam nadzieje duże


Właśnie co do rodziny prawniczej. Niestety nie mając kontaktów może być Ci bardzo ciężko na takich studiach. Czy jest tak po dzień dzisiejszy-nie jestem pewna. Ale mi wiele osób mówiło, że na prawo trzeba mnóstwo kasy, czasu, poświecenia i dobrych znajomych. Najlepiej byś musiała spytać się tych co mają już studia i aplikacje za sobą.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-11-06, 19:37   

¦rodowisko prawnicze nie jest już takie hermetyczne, łatwiej jest się "wybić"
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

throndor  

Stały User


Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-11-07, 13:22   

Co do dostania się na aplikację kryteria są już całkowicie zobiektywizowane, bo wiem o przyjęciu na nią decyduje test, nie ma egzaminów ustnych, żadnych punktów uznaniowych. Gdy się na nią dostaniesz to samorząd radcowski, adwokacki itp. ma obowiązek zapewnić ci patrona. Różnie bywa ze stopniem trudności egzaminów. W tamtym roku o ile dobrze pamiętam dostało się ok 10% zdających na aplikację adowakacką, podobnie z radcowską. Zresztą pisanie o tym co jest dzisiaj jest trochę bezsensowne w świetle planowanych reform.

Co do trudności samych studiów, myślę, że wiele zależy tu od uniwersytetu na którym studiujesz. Aczkolwiek stereotyp, że prawo to studia mega ciężkie i trudne wydaję mi się cokolwiek przesadzony.
_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/
 

volt

User


Do³±czy³: 17 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-17, 19:23   

Polecam studia prawnicze w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Uczelnia oferuje wiele możliwości. Można specjalizaować się w prawie podatkowym, negocjacjach sądowych, prawie pracy, nieruchomościach. Z nowości jest też handel elektroniczny (e-commerce) - naprawdę bardzo fajna i przyszłościowa sprawa. W ogóle znajomość prawa przydaje się teraz w niemal każdym zawodzie.
 

aska19

User



Do³±czy³: 27 Kwi 2014

   

Wys³any: 2016-06-08, 14:56   

A czy ktoś teraz studiuje prawo w Krakowie, Wawie lub Wrocławiu? Jeśli tak miałabym kilka pytań
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com