Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TomasH94  

Wymiatacz

Life is journey.



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 26 Lut 2012

Sk±d: Lublin, okolice.

   

Wys³any: 2012-03-11, 15:45   Suplementy poprawiajajÄ…ce pamięć, myÅ›lenie czy koncentacje .

Witam, chciałbym zapytać was czy wasze wyniki w szkole lub w pracy zawdzięczacie jakimś ogólnodostępnym na rynku farmaceutycznym suplementom poprawiającym myślenie, koncentrację czy wyostrzenie zmysłów? Jak tak to podajcie nazwy lub chociaż poszczególne składniki czy substancje.
:evil: Ja biorÄ™ lecytynÄ™ na przemian z kofeinÄ….
 

Savoyen  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³: 13 Kwi 2010

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2012-03-11, 15:53   

Generalnie to korzystam tylko z kawy nie jako wspomagacz myślenia, ale wspomagacz dłuższego utrzymania świadomości =) Co do specjalnych medykamentów-nie korzystałem mam wrażenie, że większość to placebo i strata kasy.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-03-11, 15:57   

Dabyl blast i raket fjuel :-)
Nie mogłem się powstrzymać.
 

Dezomorfina  

Wymiatacz

you are obsolete


Do³±czy³a: 01 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-03-11, 19:01   

Ponieważ kawa przestała na mnie działać jakieś dwa lata temu, to okazyjnie zdarzało mi się skorzystać z jakichś suplementów. Najpierw był Pluszzz do picia, który okazał się picem na wodę, potem profilaktycznie lecytyna (cudów po niej nie było, ale po jakimś czasie brania widziałam efekty, głównie pod kątem koncentracji, znaczy się przestałam kontemplować rysy na ścianie), a w czasie ostatniej sesji zafundowałam sobie tabletki co się zwą MB Active. Sesję zdałam za pierwszym podejściem, więc może cosik w tym jest :d
_________________
No need to ask my name
to figure out how cool I am
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-03-11, 19:07   

Ja bym wpierw zaczęła od regularnego zażywania magnezu. :-)
Nigdy nie używałam tego typu suplementów. Nie wynika to z żadnego rodzaju uprzedzeń, po prostu nie czułam takiej potrzeby. Aczkolwiek zastanawiam się, czy nie działa to jedynie na zasadzie placebo.
Moja była współlokatorka z akademika zażywała "sesję", czy coś w tym stylu i bardzo sobie chwaliła.
_________________
Drugs&hugs.
 

Michael Cera  

Pogromca postów

angielski lord



Do³±czy³: 30 Gru 2010

   

Wys³any: 2012-03-11, 21:50   

slow napisa³/a:

Nigdy nie używałam tego typu suplementów. Nie wynika to z żadnego rodzaju uprzedzeń, po prostu nie czułam takiej potrzeby. Aczkolwiek zastanawiam się, czy nie działa to jedynie na zasadzie placebo.


Większość, niemal 3/4 suplementów działa na tej zasadzie. Suplementy nie są przez nikogo badane, toteż mamy ich ogrom na rynku. Co innego leki. One muszą być przetestowane przed wprowadzeniem na rynek, aby przekonać się, czy ich działanie jest zgodne z zaleceniami producenta.

Jedyną słuszną radą na naukę jest po prostu uczenie się systematycznie. ¯adne czary mary Ci nie pomogą.
_________________
"Pamiętaj, aby codziennie brać swoje piguły.. to znaczy witaminy."
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-03-12, 12:38   

Jeszcze na pierwszym roku studiów moja koleżanka dała mi jakieś suplementy o nazwie Sesjon, ale szczerze mówiąc nie widziałam różnicy. Mnie najbardziej pomaga kawa, czarna herbata i wszelkiej maści energetyki, ale słyszałam o cudownych właściwościach pestek dyni i orzechów. Choć nie wiem ile w tym prawdy.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2012-03-13, 12:20   

Nie korzystam, nie wierzę, nie lubię bezmyślnie się truć, nie czuję potrzeby.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-03-14, 15:41   

Kawa, witaminy i minerały w tabletce do rozpuszczenia jako uzupełnienie diety. Tak poza tym, to nigdy nie brałem jakiś wymyślny tabletek na pamięć, koncentracje.

Porcelana. napisa³/a:

Mnie najbardziej pomaga kawa, czarna herbata i wszelkiej maści energetyki, ale słyszałam o cudownych właściwościach pestek dyni i orzechów.


Co do dyni to nie wiem, ale za orzechami może iść to, że dieta bogata w choliny - inaczej witaminę Bt oraz inozytol. Odpowiadające na prawidłową pracę uk. nerwowego i mózgu.
 

GoldBellis  

Wymiatacz

Bellis



Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

Sk±d: Tarnów

   

Wys³any: 2012-03-14, 15:55   

Brałam kiedyś tabletki "sesja" i faktycznie coś tam było mi łatwiej :)
 

Dyse One  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Kacper

Do³±czy³: 24 Gru 2010

Sk±d: Radzi±dz

   

Wys³any: 2012-03-14, 21:48   

Strata czasu. Lepiej dotleń mózg świeżym powietrzem.
Poza tym syntetyki są o wiele gorzej przyswajalne niż ich naturalne odpowiedniki, więc raczej zastanowiłbym się nad zmianą diety aniżeli łykaniem gówno dających tabletek.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2017-07-27, 16:16   

Tyko napoje energetyzujÄ…ce ostatnio
Wypróbowałam ich niebywale wręcz wiele.
Począwszy od tych na koncentracje, skończywszy na tych wywołujących przyjemne pobudzenie i orzeźwienie.
Powiem tak, najbardziej jestem zadowolona z Red bulla, nieodłącznie towarzyszy mi w czasie uciążliwych sesji.
Zwykle funkcjonuję na sokach i pobudzających herbatach w trakcie wykładów, na bazie ziół.
Niegdyś stosowałam też tabletki, aczkolwiek zaprzestałam bez powodu.
Na co dzień natomiast staram się dbać o odpowiednią dietę bogatą w składniki mineralne niezbędne do poprawnego funkcjonowania mojego mózgu.
Nic tak nie pomaga w myśleniu twórczym, jak:
Puszka red bulla, paczka gum owocowych, rozbrzmiewająca muzyka w uszach i późna godzina nocna.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2017-07-27, 16:26   

To ładnie nam się pani roztyje utrzymując taki sposób życia. Jeżeli już potrzebujesz pobudzenia to tylko yerba mate a najlepiej zielona herbata(najlepiej wypić z litr).
 

patafilar

User


Do³±czy³: 23 Sie 2017

   

Wys³any: 2017-09-08, 12:37   

https://terapiasokami.pl/pl/blog tutaj na blogu piszą, że sok z owocu granatu, buraka i winogron poprawia pamięć. Potwierdzam działanie tego soku. Serwuję go moim dzieciom które się jeszcze uczą i mają lepsze wyniki w nauce. Tak więc polecam ten sok jako uzupełnienie diety i poprawę pamięci. Chemii w postaci suplementów czy tabletek nie ufam.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com