Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-09-21, 22:57   

amavisca napisa³/a:

Co do smrodu miałem bardziej na myśli ludzi z menelskich rodzin co się nie myją, śmiedzi im z ust i nie wiedzą co to antyperspirant.



I to ta elitarna szkółka wmówiła Ci, że tak wygląda świat? Godne pogardy.
_________________
#truestory
 

amavisca

Wymiatacz

Doktor Paj-Chi-Wo



Do³±czy³: 20 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-21, 23:08   

Krit napisa³/a:

amavisca napisa³/a:

Co do smrodu miałem bardziej na myśli ludzi z menelskich rodzin co się nie myją, śmiedzi im z ust i nie wiedzą co to antyperspirant.



I to ta elitarna szkółka wmówiła Ci, że tak wygląda świat? Godne pogardy.


Nie, po prostu tacy ludzie też mają obowiązek edukacji.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-09-21, 23:13   

amavisca napisa³/a:

Nie, po prostu tacy ludzie też mają obowiązek edukacji.



Co nie zmienia faktu, że Twoje wykrzywione spojrzenie typu "Tam mam pewność, że nie będę świadkiem codziennej patologii, smrodu i podobych spraw, które mają miejsce w szkołach publicznych" jest po prostu błędne.
_________________
#truestory
 

amavisca

Wymiatacz

Doktor Paj-Chi-Wo



Do³±czy³: 20 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-21, 23:53   

Krit napisa³/a:

amavisca napisa³/a:

Nie, po prostu tacy ludzie też mają obowiązek edukacji.



Co nie zmienia faktu, że Twoje wykrzywione spojrzenie typu "Tam mam pewność, że nie będę świadkiem codziennej patologii, smrodu i podobych spraw, które mają miejsce w szkołach publicznych" jest po prostu błędne.


Dlaczego?
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-09-22, 09:50   

¦wiadkiem codziennej patologii możesz być wszędzie. Zresztą są szkoły publiczne, w których takowej patologii nie doświadczysz.

Nie podniecam się szkołami prywatnymi.
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

Ostatnio zmieniony przez Sade 2011-09-22, 09:51, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-22, 09:51   

amavisca, i skąd przeświadczenie, że ludzie z bogatych rodzin zawsze pięknie pachną i srają kwiatkami, a? Bo ty nie spotkałeś śmierdzącego z elyty, to uważasz, że takich nie ma? Błąd.

Co do poziomu - i w aspekcie szkoły prywatnej i publicznej są jednostki, gdzie poziom jest bardzo nędzny (i w szkole prywatnej jesteś dla nauczyciela kimś tylko dlatego, że starzy płacą dużą kasę), ale są i takie, gdzie poziom kształcenia jest wysoki. Nie mu tu jako takiej dychotomii, że jak prywatna->cudowna, publiczna->dno i metr mułu.

A po trzy - jeśli chodziłeś (chodzisz?) do szkoły prywatnej i masz takie fiu-bździu w głowie, które prezentujesz w wypowiedziach, to już wiem, że moje dzieci nawet się z ludźmi z prywatnych kolegować nie będą :wstyd:
 

amavisca

Wymiatacz

Doktor Paj-Chi-Wo



Do³±czy³: 20 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-22, 10:46   

Sade napisa³/a:

Zresztą są szkoły publiczne, w których takowej patologii nie doświadczysz.


Nigdy nie wiesz w której nie doświadczysz.

Ostia napisa³/a:

i skąd przeświadczenie, że ludzie z bogatych rodzin zawsze pięknie pachną i srają kwiatkami


Z autopsji

Ostia napisa³/a:

Bo ty nie spotkałeś śmierdzącego z elyty, to uważasz, że takich nie ma?


Ale pomyśl sama: czy ktoś taki może być na równi z dziećmi menela? Bardzo rzadko się tak zdarza.

Ostia napisa³/a:

A po trzy - jeśli chodziłeś (chodzisz?) do szkoły prywatnej i masz takie fiu-bździu w głowie, które prezentujesz w wypowiedziach, to już wiem, że moje dzieci nawet się z ludźmi z prywatnych kolegować nie będą


Chodziłem. Trochę mnie uraziłaś, ale spoko, TOBIE WYBACZAM.
_________________

Onek napisa³/a:

No ale ok, wy jesteście zajebiści raperzy, że wasz pierwszy tekst był na poziomie diil gangu.. ;/

 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-22, 10:48   

amavisca napisa³/a:

Bardzo rzadko siÄ™ tak zdarza.


I sam właśnie odpowiedziałeś, że się zdarza.

amavisca napisa³/a:

Chodziłem. Trochę mnie uraziłaś, ale spoko, TOBIE WYBACZAM.


Wybacz, ale nie cenię wybaczenia faceta, dla którego najwyższą wartością są metki i bardzo płytki, oraz źle pojęty snobizm :)
 

amavisca

Wymiatacz

Doktor Paj-Chi-Wo



Do³±czy³: 20 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-22, 10:56   

Cytat:

I sam właśnie odpowiedziałeś, że się zdarza.


Ale w prywatnej minimalizuję tę możliwość.

Ostia napisa³/a:

Wybacz, ale nie cenię wybaczenia faceta, dla którego najwyższą wartością są metki i bardzo płytki, oraz źle pojęty snobizm :)


Dlaczego tak uważasz, z tymi na przykład metkami? Chyba trochę źle mnie rozgryzłaś ;)
_________________

Onek napisa³/a:

No ale ok, wy jesteście zajebiści raperzy, że wasz pierwszy tekst był na poziomie diil gangu.. ;/

 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-22, 10:58   

amavisca, po prostu nie cenię ludzi, którzy cenią takie wartości, jak ty ;)
I chyba tyle w tym temacie.
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-09-22, 11:05   

amavisca napisa³/a:


Ale pomyśl sama: czy ktoś taki może być na równi z dziećmi menela?

Pytanie co prawda nie było do mnie, ale tak, jest na równi. Ocenianie ludzi po tym kim są rodzice jest niesprawiedliwe i w sumie bez sensu, bo dziecko nie wybiera w jakiej rodzinie się urodzi, a swój poziom życia zawdzięcza rodzicom, a nie sobie. Pod drugie, jeśli dziecko z dobrze sytuowanego domu, mimo możliwości, nie dba o swoją higienę to coś tu jest nie tak. Chodziłam do elitarnego liceum i coś co mnie mocno irytowało to totalny brak kultury u niektórych osób - chodzi do dobrej szkoły to już jest panem nieba i ziemii, guzik prawda.
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-09-22, 11:08   

Sade napisa³/a:

chodzi do dobrej szkoły to już jest panem nieba i ziemii, guzik prawda.


I niestety, potem żyje toto z przeświadczeniem, że jest alfą i omegą tego świata, a cała reszta stworzona jest po to, by mu służyć.
A tu błąd, bo zdarzają się w życiu takie sytuacje, że to, czy jest lekarzem, prawnikiem, prezesem banku nic mu nie da, bo będzie traktowany dokładnie tak samo, jak osoba z ulicy.
 

Blanka16  

User


ImiÄ™: Magdalena

Do³±czy³a: 12 Sie 2011

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2011-09-23, 17:50   

To zależy od szkoły. U ciebie nie było w niektórych natomiast są , mundurki oczywiście:)
Wiesz co mi to obojętnie czy szkoła prywatna czy nie. Jak ktoś się uczy a znam dużoo osób które skończyły publiczne licea na wysokim poziomie i mają naprawdę świetne zawody: prawnik, farmaceuta, lekarz. Także gdy nie chodziłam do LO czy nawet gim to się mówiło szkoła prywatna to pewnie lepsza, nie ukrywam że nie jest zła, na pewno jest porządna itp. ale ta szkoła nie świadczy ze jak tam chodzisz to wszyscy mają ekstra zawody ;) )
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-12-23, 15:46   

Chodziłam do dwóch prywatnych szkół. Moja pierwsza - klasy 0-4 - porażka. Zarówno ze względu na dzieci jak i na kadrę pedagogiczną, która nie potrafiła odpowiednio reagować w kryzysowych sytuacjach. Nie chcę wchodzić w szczegóły, w każdym razie szkołę musiałam zmienić. Druga szkoła - klasy 5-6 - zupełnie co innego. Normalna klasa, w porządku nauczyciele. Mam nie najgorsze wspomnienia związane z tym okresem.
 

Wieczna  

User


Do³±czy³a: 04 Kwi 2016

   

Wys³any: 2016-04-12, 11:45   

Status osoby po szkole prywatnej czy też chodzącej do takiej szkoły nie równa się zawsze z osobą bardziej zdolną, poniewaz nawet osoba po państwowej szkole może wiele osiągnąc chociażby po przez uczęszczanie na kursy i warsztaty. Wszystko jest do osiągniecia, za to i za to tzrba zapłacić, ale wiadomo że dzieci wolą uczęstniczyć w zajęciach z chęci a nie musu, dodatkowo takie kursy są bardziej kierowane w stronę zabawy, kojarzą się z czymś przyjemnym. Moje dziecko jest w państwówce nie żałuje, a dodatkowo chodzi na zajęcia z jezyka angielskiego do centrum edukacji lingua. Rozwija się, dobrze się bawi, kształci i co nejlepsze robi to bo chce . :) Ja z kolei jestem zadowolona z ich systemu nauki.
_________________
http://www.firststeps.com.pl/
GorÄ…co Polecam :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com