Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

sucessboy

User


Dołączył: 19 Paź 2016

   

Wysłany: 2017-03-28, 20:30   Szkoła publiczna czy prywatna?

Moja mama ma niemały dylemat. Zastanawia się, czy posłać moją siostrę do szkoły prywatnej, czy też publicznej. Czy moglibyście nam doradzić? Mieszkamy w Warszawie i gdybyśmy zdecydowali się na pierwszą opcję, siostra najprawdopodobniej zostałaby posłana do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Wiktorii Wiedeńskiej w Wilanowie.
 

awfdg  

User



Wiek: 23

Dołączyła: 22 Mar 2017

Skąd: mazowsze

   

Wysłany: 2017-03-29, 10:35   

Przez całą swoją edukację, od podstawówki do studiów chodziłam do placówek publicznych i nie spotkało mnie akurat nic, przez co bym źle wspominała czy zdecydowanie odradzała posłanie dziecka do takiej szkoły. Co prawda, klasy były dość liczne, lekcje były niekiedy odwoływane, widziało się osoby bardziej agresywne z tzw. patologicznych rodzin, ale akurat na mnie to w żaden sposób źle nie wpłynęło. Nie da się jednak ukryć, że życie niektórych osób w szkole było czystą udręką z powodu dręczenia przez innych ( ale czy nie jest tak w każdej szkole? ).
Powiem Ci, że w mojej głowie na podstawie przeżytych już paru ładnych lat utworzyło się przekonanie, że szkoły prywatne są dobre do czasu. Mianowicie prywatna podstawówka, gimnazjum, może jeszcze liceum o wysokim poziomie nauczania to jedno, ale studia wyższe prywatne niestety często są fabryką absolwentów, którzy najzwyczajniej nie dostaliby się na uczelnię państwową, gdzie aplikują setki osób, ponieważ poziom ich matury jest strasznie niski. Oczywiście, są wyjątki, osoby które po prostu chcą iść do konkretnej placówki, może są to dobre szkoły, ale znam bardzo dużo osób, które ledwo przekroczyły 30% na maturze, więc ich jedynym ratunkiem jest szkoła prywatna.
Podsumowując, czym innym jest dla mnie posłanie dziecka przez rodzica do prywatnych szkół na początku nauki i szczerze, jeśli dane mi będzie kiedyś mieć dziecko to będę również celowała w prywatną podstawówkę.
 

Katrina88

User


Dołączył: 30 Mar 2017

   

Wysłany: 2017-04-09, 17:19   

Moi rodzice też mają problem do jakiej szkoły posłać młodszego brata. Koleżanki w pracy naopowiadały mojej mamie, jakie to cudowne są szkoły prywatne i ma kompletny mętlik w głowie. Podesłałam jej niedawno ciekawy artykuł na ten temat. http://www.tatento.pl/a/1...polska-edukacja Mam nadzieję że zrozumie, iż polska edukacja jest na podobnym poziomie, bez względu na to czy jest to szkoła prywatna czy publiczna.
 

justina89

User


Dołączył: 10 Kwi 2017

   

Wysłany: 2017-04-10, 10:54   

Ja sądzę, że nie ma jakiejś specjalnej różnicy między studiami prywatnymi, a publicznymi- jedynie może kwestia finansowa. Ja na przykład podjęłam się pracy i dlatego postanowiłam studiować online, żeby jedno z drugim jakoś połączyć. Zastanawiam sie nad wyborem bezpieczeństwo wewnętrzne studia, bardzo mnie intryguje ta specjalizacja. Dodatkowo wiem, że jest zapotrzebowanie na ten kierunek, więc mam nadzieję, że po nich otrzymam moją wymarzoną pracę. W każdym razie cieszy mnie fakt studiowania online, że mam taką możliwość.
 

zent

User


Dołączył: 30 Mar 2017

   

Wysłany: 2017-04-10, 13:08   

Jak ktoś ma pieniąze jak np Giertych czy Sikorski to wysyła do prywatnych z mundurkami itd. Swoją drogą mundurki - to był świetny pomysł.
 

Tydeoo  

User


Wiek: 30

Dołączył: 12 Kwi 2017

Skąd: Siedlce

   

Wysłany: 2017-04-12, 08:33   

Zdecydowanie publiczna. W prywatnej nic się nie robi poza melanżami.
 

Inzixs

User


Dołączył: 10 Kwi 2017

   

Wysłany: 2017-04-12, 12:10   

Zdecydowanie prywatna. Jest więcej możliwości rozwoju niż w publicznej gdzie nic się nie dzieje.
 

Andrewo  

User



Imię: Andrzej

Wiek: 18

Dołączył: 15 Mar 2017

Skąd: Warszawa

   

Wysłany: 2017-04-25, 14:44   

Według mnie nie ma różnicy, jak ktoś jest mądry to wie że to nie ma znaczenia;)
_________________
Panta Rhei!
 

danielos22

User


Dołączył: 26 Kwi 2017

   

Wysłany: 2017-04-28, 12:13   

Chyba nie ma wielkiej roznicy w wyborze szkoly ale moim zdaniem lespza jest publiczna
 

Hella  

Pogromca postów



Dołączyła: 03 Sie 2014

Skąd: Warszawa

   

Wysłany: 2017-05-06, 19:29   

Tydeoo napisał/a:

Zdecydowanie publiczna. W prywatnej nic się nie robi poza melanżami.

No wątpię, ażeby w podstawówce. :P Chyba że od moich czasów coś się zmieniło.

Z tymi szkołami to jest tak, że dużo zależy od szczęścia na jakich nauczycieli i na jaką klasę się trafi. Byłam w dwóch niepublicznych podstawówkach - musiałam zmienić szkołę po tym jak byłam prześladowana przez rówieśników i dorosłych. Pierwsza szkoła była koszmarem, druga zaś była zupełnie w porządku. Małe klasy, żadnej patologii, wyniki mieliśmy dobre - do dziś pamiętam, że mieliśmy średnią z testu szóstoklasisty 34/40pkt. jako klasa, z jednym wynikiem maksymalnym (moim, mówiąc nieskromnie... :oops: ). Niestety trzeba się liczyć z tym, w przypadku szkoły prywatnej, że jest jakieś ryzyko trafienia na nowobogackie Brajanki i Dżesiki, które zamienią życie normalnego dziecka w piekło. Z kolei w rejonówce może trafić się patologia - i zwykle się trafia niestety. Wiem to od znajomych, którzy byli w takich szkołach. Dlatego mogę poradzić jedynie, by przyjrzeć się dokładnie potencjalnym szkołom, poczytać opinie w internecie, może porozmawiać z nauczycielami i kątem oka poobserwować dzieci na korytarzu - jakie są, jak się zachowują. To nie będzie może gwarancją sukcesu, ale z pewnością zmniejszy ryzyko wybrania złej szkoły.
 

LadyX

Stały User


Dołączył: 16 Gru 2013

   

Wysłany: 2017-05-18, 12:25   

Mój chłopak jest Chińczykiem i za jakiś czas z nim wyjadę do Pekinu, póki co chciałabym jednak zgłębić język chiński i tamtejszą kulturę, szukam studiów (sinologicznych) będę wdzięczna jak podpowiecie gdzie w Wa-wie najlepiej złożyć papiery. Pod uwage biorę uczelnie publiczne, ale bardziej prywatne.
 

Raleskev  

User


Wiek: 28

Dołączył: 22 Maj 2017

Ostrzeżeń:
 6/3/6
   

Wysłany: 2017-05-22, 09:50   

Tylko i wyłącznie publiczna. Prywatne szkoły to najgorsze co może być.
 

Annaime

User


Dołączył: 28 Kwi 2017

   

Wysłany: 2017-05-24, 11:14   

[quote="LadyX"]Mój chłopak jest Chińczykiem i za jakiś czas z nim wyjadę do Pekinu, póki co chciałabym jednak zgłębić język chiński i tamtejszą kulturę, szukam studiów (sinologicznych) będę wdzięczna jak podpowiecie gdzie w Wa-wie najlepiej złożyć papiery. Pod uwage biorę uczelnie publiczne, ale bardziej prywatne.[/

Zależy czy dziennie czy zaocznie. UW SWPS i Vistula mają takie kierunki
 

dryx  

User

dryx


Imię: Michał

Dołączył: 01 Cze 2017

Skąd: Kraków

   

Wysłany: 2017-06-01, 15:07   

Sugerując się tym o jakie są prywatne uczelnie to nie polecam bo dużo niższy poziom bo za pieniążki to zupełnie inaczej, byleby zarabiać
_________________
C'est la vie
 

lisica  

User


Dołączyła: 20 Lut 2015

   

Wysłany: 2017-06-19, 14:16   

LadyX napisał/a:

Mój chłopak jest Chińczykiem i za jakiś czas z nim wyjadę do Pekinu, póki co chciałabym jednak zgłębić język chiński i tamtejszą kulturę, szukam studiów (sinologicznych) będę wdzięczna jak podpowiecie gdzie w Wa-wie najlepiej złożyć papiery. Pod uwage biorę uczelnie publiczne, ale bardziej prywatne.



Najwięcej i tak nauczysz się na miejscu jelsi chodzi o jezyk, wiadomo, jak będziesz na stałe w tym srodowisku. Ale dobrze jechać z jakimś zapleczem, zwłaszcza jeśli zamierzasz tam pracować J
Wiem, ze akademia vistula ma wlasnie ten chiński pod kątem biznesowym mocno nauczany.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com