Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sandraa  

Stały User


ImiÄ™: ...

Do³±czy³a: 30 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 10:08   SzkoÅ‚y policealne

Dzisiaj przeczytałam taki komentarz pewnej dziewczyny:

Patka, wartościowość papierka - jak to bardzo ładnie ujęłaś - zależy od rodzaju szkoły. Jeżeli jest to roczna szkoła policealna, to daje Ci tyle, że masz zaświadczenie o odbyciu jakiegoś tam kursu. Załóżmy, że mówimy o kierunku kosmetyczka.
Kończąc roczny kierunek masz tylko papierek, że skończyłaś kurs... i nie daje Ci on w zasadzie nic, bo nie masz UPRAWNIEÑ DO WYKONYWANIA ZAWODU. Za to masz kolejny fajny punkt do wpisanie w CV.

Kończąc dwuletnią szkołę policealną zdajesz EGZAMIN ZAWODOWY i dostajesz dyplom technika usług kosmetycznych (bo cały czas używam kosmetyczki jako przykładu). Szkoła ma program nauczania zatwierdzony przez Ministerstwo, egzamin jest egzaminem państwowym i daje Ci prawo do pracy w zawodzie (możesz się zatrudnić w zakładzie kosmetycznym, założyć własny itd), więc oczywista, że papierek jest o wiele bardziej wartościowy.

Dodatkowo (oczywiście nie we wszystkich szkołach i nie na wszystkich kierunkach, ale jednak możliwość taka jest) istnieje taka opcja, że po zakończeniu nauki w DWULETNIEJ szkole policealnej i ZDANIU egzaminu zawodowego, możesz składać dokumenty NA TRZECI ROK STUDIÓW, czyli - patrząc od strony technicznej - po roku studiów zdajesz licencjat.

Oczywiście szkoły policealne mogą być państwowe, prywatne itd, ale najważniejsze, żeby opierały się o podstawę programową zatwierdzoną przez Ministerstwo.
Patrząc po swoich znajomych widzę, że coraz więcej osób wybiera właśnie ten sposób zdobywania wykształcenia (oczywiście ze 'wskoczeniem' po policealnej na 3 rok studiów), niż zaczynanie od samych studiów... Na pewno jest to tańsze rozwiązanie (ponieważ szkoły policealne najczęściej są zaoczne i bardzo często darmowe), no i na pewno mniej stresujące, zwłaszcza gdy nadchodzi sesja ;) no i nie wiem, jak w innych - ale w mojej szkole jest dość luźne podejście do studentów, nie ma odwiecznego 'profesor - twój pan i władca', można pogadać i ogólnie jest bardzo sympatyczna atmosfera.

Nie podawaj linków do innych for.

Czy to prawda, że po 2 latach policealnej szkoły można tak zrobić ze studiami? Bardzo mnie to ciekawi, proszę o jakieś info. Dzięki bardzo.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 10:10   

Sandraa napisa³/a:

w DWULETNIEJ szkole policealnej i ZDANIU egzaminu zawodowego, możesz składać dokumenty NA TRZECI ROK STUDIÓW,


Bzdura. Tudzież pokażcie mi przepis, który an to zezwala.
 

Sandraa  

Stały User


ImiÄ™: ...

Do³±czy³a: 30 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-11-07, 10:16   

Ostia napisa³/a:

Sandraa napisa³/a:

w DWULETNIEJ szkole policealnej i ZDANIU egzaminu zawodowego, możesz składać dokumenty NA TRZECI ROK STUDIÓW,


Bzdura. Tudzież pokażcie mi przepis, który an to zezwala.



No właśnie tak mnie to zdziwiło.
 

markwi

User


Do³±czy³: 11 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-11, 10:24   

ja nie wiem kto wychwala szkołę od marcini- coś chyba ściema i reklama :/

Ja jestem w policealna zaoczna szkoła ALFA Gdańsk. I jest bomba. Kadra super, program nie na odwal a naprawdę się przydaje, mogę porobić licencje....

no i obozy szkoleniowe to już bajka. Byli też na obozie w Bieszczadach ludzie z Iławy, Elbląga i Radzynia Podlaskiego (?chyba?)- też sobie chwalili wybór...

[ Dodano: 2011-08-11, 11:25 ]
aha a to że po policealnej od razu 3rok studiów to jakaś urban legend.

[ Dodano: 2011-08-11, 11:27 ]
aaa, znalazłem ich na fb:) to sobie samo zobaczcie foty z obozu :]

http://www.facebook.com/p...122797141139551
 

kuleczka88

User


Do³±czy³: 05 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-11, 21:09   

A ja polecam AP Edukacja :) sama korzystam :)
_________________
lasiczka.blogspot.com -> polecam :)
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-08-11, 21:27   

A ja ide i na studia i na policealną w weekendy. Po dwóch latach pójdę znowu i zrobię sobie dwóch techników (o ile można ;p)
_________________
There can be only one
 

lulubella

User


Do³±czy³: 20 Mar 2011

   

Wys³any: 2012-06-19, 11:09   

A czy ktoś może wybrał opcję e-learningową TEB, bo zastanawiam się na dekoratorem wnętrz, a jeszcze tablet do nauki się dostaje.
 

Hineka  

Mega wymiatacz

phosphoros



Do³±czy³a: 21 Sie 2011

   

Wys³any: 2012-06-21, 12:10   

Szczerze też słyszałam o tym.. ale w przypadku podyplówce 2 letniej.. w przypadku wyższych artystycznych mowa była o tym. Jednakże w końcu nie zaczęła a więc nie mam pojęcia.
lulubella dostaje na czas nauki czy później zostaje jako własność? :-P (bo podejrzewam, że opłata jest nie mała za sam fakt)
 

lulubella

User


Do³±czy³: 20 Mar 2011

   

Wys³any: 2012-06-28, 08:04   

Hineka to jest chyba tak, że można go później wykupić, jest napisane, że nawet od 1zł. Także fajnie bo możesz korzystać podczas nauki i jeszcze mieć go później na własność, a tutaj jest więcej info :) http://epakiet.teb.pl/
 

lotsofthoughts

User


Do³±czy³: 15 Lip 2013

   

Wys³any: 2013-07-15, 14:25   

Mało jest opinii o GoWork policealnej w internecie a nie ukrywam że z pewnych względów chciałabym wybrać akurat tę szkołę. Dokładniej technika fryzjera. Może ktoś podzieli się swoją opinia o tej szkole i kierunku?
 

zagubiona_anna  

User


Do³±czy³a: 06 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-06, 12:28   gowork

lotsofthoughts napisa³/a:

Mało jest opinii o GoWork policealnej w internecie a nie ukrywam że z pewnych względów chciałabym wybrać akurat tę szkołę. Dokładniej technika fryzjera. Może ktoś podzieli się swoją opinia o tej szkole i kierunku?



Ja byłam u nich na kursie wizażu ale postanowiła się bardziej rozwinąć i idę do ich szkoły w łodzi na fryzjerstwo, Fajnie będzie ;)
 

anestea  

User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Maj 2013

Sk±d: Lbn

   

Wys³any: 2013-08-12, 20:44   

a to akurat prawda że jest mozliwość kontynuacji nauki po 2 latach studiów z tym że dane studium musi współpracować z daną uczelnią, ja jestem na studium o kierunku turystyka i rekreacja, mamy indeksy, normalne sesje, następnie po ukończeniu 2 lat studium oceny są przepisywane na studia. Jak to na studium materiał jest okrojony więc jeśli myślimy poważnie o studiach to trzeba na własną rękę się uczyć ponad program studium :)
_________________
..."Szczęście jest jak motyl.
Gdy będziesz próbował go złapać - nie uda ci się.
Gdy będziesz stać spokojnie - może usiąść Ci nawet na ramieniu..."
 

seth

User


Do³±czy³: 27 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-27, 09:43   

Lepiej się uczyć w szkołach policealnych niż nic nie robić. Lepsze takie doświadczenie niż żadne inne.
 

my0sinka

User


Do³±czy³: 28 Sie 2013

   

Wys³any: 2013-08-28, 07:55   

właśnie ja też polecam szkołę policealną lepiej coś robić. ja wybieram się do szkoły policealnej gowork w katowicach a w między czasie dorobię maturę z biologii.
 

przyba

User



Do³±czy³: 06 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-09-06, 12:02   

Hej, trafiłam tu przez google. Mieszkam w Warszawie od niedawna, pochodzę z małej miejscowości na ¦ląsku. Zahaczyłam się w stolicy do pracy i potrzebuję się podszkolić w angielskim. Ponieważ moje możliwości finansowe nie są jakieś ogromne, szukam jakiejś tańszej alternatywy do nauki niż drogie szkoły języków obcych. W szkołach policealnych myślicie będzie taniej?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com