Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-05-21, 20:09   

mam tylko 160 wzrostu, kiedys próbowałam chodzić na mamy szpilkach takie z 5cm obcas, po domu chodzilam ponad tydzień i dalam sobie spokuj, najlepsze trampki i adidasy, niby przy moim wzroście powinnam chodzić w szpilkach, ale ja tego nienawidze, więc zawsze wzbudzam pewnien szok np. zakładając trampki do sukienki na wieczorek pożegnalny w gimnazjum, cóz taki juz mój los, ale chyba jednak spróbuje znów rozpocząć swa przygode z butami na obcasie, bo mała jestem HA HA
przy swoim wzroście nie powinnaś chodzić w szpilkach i tak jestes bardzo wysoka
 

dogia  

Stały User



ImiÄ™: Kasia ;D

Do³±czy³a: 30 Pa¼ 2008

Sk±d: Karkonosze

   

Wys³any: 2009-05-21, 20:12   

A ja nie dosyć, że jestem też wysoka (ok. 175) i to, ze mam dosyć dużą "posturę" to sprawia, ze na szpilkach wyglądam jak przysłowiowy: "Słoń w składze porcelany". Dlatego preferuje adidasy, a jak juz to elegancie balerinki, płaskie.
Choć moze to kwestia gustu. I moze dlatego, że mam dopiero 15 lat;p
_________________
„Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciaÅ‚ach” – powiedziaÅ‚ przed wiekami grecki filozof, bez wÄ…tpienia gej.
 

agaciszon502  

Mega wymiatacz

Wspomnienia...<3



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 20 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 21:02   

Na początku "biegałam" w szpilkach po domu (kontakt z tylko co drugą ścianą :-D ). Ciężko trochę było, bo obtarły niesamowicie. Zacznij od niższego obcasa. Przyzwyczaisz się to i do wysokiego dasz radę :-) Ale z twoim wzrostem to nie radzę za często stosować :-) chyba że masz znajomych też podobnego wzrostu ;)
_________________
W życiu wszytko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem. ["Zmierzch"]
 

Amellie  

Wymiatacz

engineer.



Wiek: 18

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

Sk±d: Praha

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:49   

a ja tam odrazu z głęboką wodą zaczynałam ^^. takie ok 8 cm buciki i jechałam do innego miasta na zakupy ^^, a później biegłam w tych butach do autobusu. nic mi się nie stało, żyję :D. teraz to jeśli ktoś mówi szpilki jak dla mnie to min 10 cm. Osobiście mam tylko takie (albo wyższe), w tych np 5 cm do tej pory chodzić nie umiem ;) . dlatego też jeśli się nie boisz idź pobiegać za autobusami ;) .
_________________
"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" Pan P(e)..
 

oOzuziaOo  

User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 19 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-22, 14:11   

Ja od razu skoczyłam na głęboką wodę i moje pierwsze szpilki miały wysokość 9,5cm :) i bardzo fajnie i wygodnie mi się w nich chodziło. Teraz tylko takie kupuje. Wygodniej chodzi się w szpilkach wyższych np. 9 cm niż takich 5 cm. I w wyższych nogi wyglądają ładnie i są bardziej zgrabne. Też jestem dość wysoka (mam 170cm) ale chłopaka mam wysokiego więc mi szpilki nie przeszkadzaja i jakoś nie przejmuje się tym, że koleżanki są niższe. Ale na początek możesz kupić niższy obcas, naprawde nie ma się czego bać dla mnie 5cm szpilki sa za niskie, ale naprawde w takich nóg nie połamiesz.
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 28

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-05-22, 15:24   

Pierwszy raz szpilki założyłam na dyskotece. Nie był to zbyt duży obcas i dałam sobie radę. Teraz zakładam coraz dłuższe i nie mam z nimi problemu.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-05-22, 16:01   

ulala,ale jesteÅ› wysoka huh. :-)
Tak jak inne dziewczyny radziłabym Ci założyć szpilki na mniejszym obcasie.
Hm..co do mnie.
Lubię buty na obcasach ^^ Czuję się na nich w pełni swobodnie.Uczyłam się gdzieś w wieku 14 lat gdy dostałam propozycję w agencji, ugh pamiętam ,że początki były bolesne no i cóż jeszcze raz bolesne :-P
Radzę pochodzić Ci troszkę po domu ,abyś nauczyła się prawidłowo stawiać stopy,a wtedy wyboje nawet liczne skrzywienia na chodnikach nie będą dla Ciebie wyzwaniem :-P
_________________
Drugs&hugs.
 

alwayspecial  

User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 20 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-24, 10:45   

Na początek może spróbuj pochodzić po domu w szpilkach mamy jeśli macie podobny nr buta. Będziesz wiedziała jak się ogólnie czujesz w butach a przy okazji czy chcesz mniejszą czy większą szpilkę. Dla mnie 3 cm to nie szpilka w ogóle;p Ja od razu kupiłam sobie 7cm;D i żyje... jeszcze;D Na pierwsze wyjście byłam po %, biegłam nawet i wszystko jest ok;D
 

Mycha  

Stały User



ImiÄ™: Natalia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-05-24, 11:56   

Chodzenie na szpilkach to nic trudnego. Spróbuj pochodzić w domu, na spacerze z mama. Ja wpierw kupiłam sobie ok 3 cm to było nic, nie dawno kupiłam sobie obcasy 7 cm to było coś. Poszłam w nich na bal ;]i jakoś sobie poradziłam.
Nie kupuj za wysokich bo sama jesteś wysoka :-) Ale poćwicz i będe good :]
_________________
"I nie ważne są podziały, między podziałami wszyscy tak naprawdę jestesmy tacy sami" :)
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-05-24, 16:47   

pochodź po domu, przyzwyczaisz się, a jak nie, to idź tam, gdzie po drodze jest się czego złapać. z resztą obcas 3-centymentrowy, to wielkiej różnicy nie robi.
ja tam kupiłam sobie na bal szpilki około 10 cm, poszłam i żyję, nogi mam w całości.
z resztą, szpilki to nie są jakieś tam potwory na nogi zakładane, ino zwykłe buty i nie trzeba kończyc specjalnego kursu, zeby w nich chodzić.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Bellis  

User



Wiek: 34

Do³±czy³a: 25 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-25, 12:59   

jak chcesz zaczynać to od małych obcasów albo szpilek. Ja miałam bardzo niskie ale i tak nie umiałam chodzić. Jednak na twoją niekorzyść przemawia wzrost i tych za wysokich już nie założysz chyba, bo to by tak troszkę dziwnie wyglądało. A teraz u mnie jest już ok i wybieram te wysokie (bo sama jestem niska) i na co dzień w nich chodzę. Przyzwyczaisz się i ty. To nic trudnego.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-25, 13:49   

Nie przesadzajcie, chodzenie w szpilkach nie jest wcale takie trudne ;-)
Nie radzę zaczynać od 10 cm., raczej stopniowo kupować buty z coraz wyższym obcasem i duuużo w nich chodzić.
Ja np. teraz praktycznie noszę tylko szpilki, buty wprost stworzone do mojej drobnej sylwetki - jeśli mam kaprys, wkładam obcasy i już mam 10 cm. więcej :-)
Do wszystkiego można się przyzwyczaić, i nie jest to nic trudnego, w kolekcji mam nawet szpili z 12 cm. obcasem i (co może wydawać się dziwne) są bardzo wygodne. :-) Ważny jest odpowiednio dobrany rozmiar no i niestety marka. W moim przypadku sprawdza się zasada - im droższe buty tym większa wygoda i komfort noszenia.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

szczesliw@  

Wymiatacz

Wielka Marzycielka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

Sk±d: Kraina Marzeñ

   

Wys³any: 2009-05-25, 17:21   

Nie chodzÄ™ w szpilkach bo nie potrafiÄ™ ;)
_________________
Nowy styl forum!Zapraszam do oceny, adres w profilu! Szukamy moderatora na forum!

[reklama]
 

Prima  

Stały User



ImiÄ™: Anita

Wiek: 31

Do³±czy³a: 09 Cze 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-06-10, 14:26   

Dla chcącego nic trudnego. Uwierz, można się przyzwyczaić. :-) Ja ze swoim wzrostem [1,66] też często sięgam po szpilki, ostatni mój zakup to 10centymetrowe, trudno było się przyzwyczaić, ale teraz śmigam w nich bez większego problemu. :-P
_________________
Wiarę masz, siłę masz.
 

Incadessence  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-08-11, 14:43   

ja juz od malego zaczynalam :mrgreen: zawsze bralam czyjes szpilki czy tam obcasy i chodzilam w nich po domu, no po prostu uwielbialam takie buty. no i teraz jest mi latwo w takich chodzic.
_________________
''To tylko cały Twój świat skurczony w mojej garści...''
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com